Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie umiescic subwoofer ? :)

Ptasieck 03 May 2004 00:48 17782 7
    Ptasieck
    Level 2  
    Hej!
    ... http://sao.wszia.edu.pl/~s9515/wrzuty/ust.jpg ..
    ..na rysunku pokazalem jak wyglada "mniej wiecej" ustawienie glosnikow w moim pokoju...
    ...jako ze pokoj nie jest za duzy (jest malutki ;P ) a subwoofer jest z tych troszke wiekszych (ale tylko troszke ;p, ..srednica 20cm) bas nie jest taki jak powinien :(
    ..w pokoju, 95% czasu spedzam tak jak na zamieszczonym obrazku czyli .. przed komputerem ;p , akurat w tym miejscu bas jest slaby (szczegolnie w muzyce ktora slucham - rock,metal itp) , w miejscu zaznaczonym na rysunku jako "kola w kolach" ;p bas jest mocno odczuwalny, jest taki jaki powinien byc :)
    .. i teraz pytanie do znawcow :) jak ustawic subwoofer zeby bas najmocniej byl odczuwalny w miejscu gdzie najczesciej przebywam .. ? czysto teoretycznie, chce po prostu wiedziec gdzie powinien stac sub zeby gral tak jak chce...

z gory dziekuje i pozdrawiam

Ptasieck ;p
    trzygrosze
    Level 21  
    Heh, no cóż znawcą nie jestem, ale jak ci mało basu to sprubój ustawić suba w którymś z rogów pokoju (każda ściana +3db ) najbardziej odpowiednim miejscem będzie tak na oko prawy górny róg (?)Zresztą musisz sam popróbować i poeksperymentować z różnymi miejscami

pozdro
    esh0
    Level 19  
    Sprobuj jeszcze umiescic go glosnikiem w dol, na 5-7cm podstawkach i zobacz jak bedzie.

A co do ustawienia: bierz kumpla, Ty siadzasz przy biurku a on lata z subem po calym pokoju - chyba jedyna metoda dojscia do tego gdzie najlepiej gra :)
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    esh0 - dokladnie.
    Ciekawe efekty czesto mozna uzyskac ustawiajac suba zupelnie w nielogicznym (z pozoru) miejscu.
    Mogloby sie np. okazac, ze ustaiwenie go pod biurkiem da slyszalny, niski bas na Twoim miejscu.
    Alone
    Level 15  
    nie oszukujmy się woofer możesz postawić gdzie chcesz, jest to najuniwersalna kolumna w zestawie.
    Natomiast ja polecam róg dwóch ścian.
    cikol
    Level 27  
    Ja swojego "suba" mam ok metra od biurka. głośnik jest praktycznie na ziemi. jest on troche za mną, z lewej strony. I... zmiana miejsca o 20 cm pogarsza bas nie do poznania. tak więc koledzy mają racje - najlepiej metodą prób i błedów.
    tomaszo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Niestety - nie jest to uniwersalna "kolumna" w zestawie...
    Alone - chyba nigdy nie przestawiales subwoofera w pomieszczeniu i nie slyszales, jakie to przynosi zmiany...Ustawienie w rogu nie zawsze daje dobre rezultaty - czasem po prostu podbijaja sie dzwieki z zakresu wyzszego basu i dudania...
    DUD3K
    Level 19  
    ja mam suba po prawej strony od biurka (ok.1m).Co ważne bass-reflexem do ściany w innych pozycja wszystko sie tylko trzesie a basu nie slysze :/

bass-reflex do ściany lub jakiejs plaszczyzny:D