Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SGH-U700. Nie przyznana gwarancja.

Geok 29 Kwi 2009 08:25 3944 12
  • #1 29 Kwi 2009 08:25
    Geok
    Poziom 9  

Witam.
    Wczoraj z gwarancji wrócił mój Samsung sgh-u700b. Brakowało naklejki znamionowej pod baterią (była delikatnie naderwana i utrudniała mi wymianę baterii do momentu, w którym poniosły mnie emocje i zupełnie się jej pozbyłem) i z tego powodu serwis nie dokonał żadnych napraw. Kobiety z salonu Orange, w którym nabyłem telefon podpowiadają, żebym sporządził odpowiednie pismo, w którym m.in. przypomnę pracownikom serwisu, że numer IMEI, który miał znajdować się na opisanej naklejce można również odczytać z poziomu telefonu, bądź przy pomocy komputera. Sprawa ma się o tyle nieciekawie, że prawie na pewno strzeliła taśma i telefon nie chce się włączyć (wcześniej miałem problem z głośnikiem). Myślą państwo, że dam radę wyżebrać należną mi wymianę w ramach gwarancji? Jeśli tak, to może podsunęlibyście mi państwo jakieś argumenty, którymi mógłbym się zasłonić? ;)
    Ciekawy jestem czy ktoś z Państwa miał chociaż podobny przypadek - uszkodzona naklejka, lub jej brak i próbował wywalczyć swoją gwarancję.
    Nie pytam jak sporządzić takie pismo, ale jakich argumentów mógłbym w nim użyć, aby przekonać pracowników serwisu.
    Odnośnie taśm z allegro... do mojego modelu nie mogę znaleźć ani jednej, która kosztowała by więcej niż 13zł. Wystawiający aukcje nie odpowiadają na moje pytania. Czy te taśmy mogą być oryginalnymi elementami samsunga?

0 12
  • #2 29 Kwi 2009 09:15
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na tej naklejce nie tylko jest nr IMEI jest tez SN i bez tego moze byc ciezko.
    Najlepiej idz do jakiegos normalnego Komisu/serwisu pogwarancyjnego zaplacisz za naprawe i po problemie
    bo zanim dojdziesz ze swoimi argumentami zeby ci to w samsungu naprawili to potrwa i tez niewiadomo czy to zrobia

0
  • #3 29 Kwi 2009 09:28
    Geok
    Poziom 9  

Właśnie dostałem maila od pracownika autoryzowanego serwisu. "(...) na naklejce znajduje się jeszcze 11-cyfrowy nr produkcji który jest bardzo ważny i nie ma możliwości zarejestrowania produktu bez tego numeru." W takim razie ktoś mógłby mi jeszcze podpowiedzieć jak to jest z tymi taśmami z allegro? W większości komisów naprawa wynosi ~50zł, a w niektórych powyżej 100. W jednym sprzedawca zarzekał się, że dostanę od niego oryginalną samsungowską taśmę za 20zł. Jestem prawie pewien, że wymiany mógłbym dokonać samodzielnie. Gdyby coś poszło nie tak, to w jednym z komisów pan zaproponował wymianę za 20zł, ale warunkiem jest dostarczenie oryginalnego elemetu. Jeśli nie z allegro to skąd mogę wytrzasnąć element, którego szukam?

0
  • #4 29 Kwi 2009 09:32
    poochone

te z allegro to nie sa orginalne produkty

jezeli chcesz kupic orginalna
    wejdz sobie na magboss.pl oni sprzedaja 100% orginalne rzeczy

0
  • #5 29 Kwi 2009 10:58
    alex_2511
    Poziom 14  

Jeśli nie wymieniałeś do tej pory taśmy to nie radzę eksperymentować...W serwisie zrobią to dobrze i jeszcze dostaniesz gwarancję na wykonaną usługę :)

0
  • #6 29 Kwi 2009 11:49
    Geok
    Poziom 9  

alex_2511 napisał:
    Jeśli nie wymieniałeś do tej pory taśmy to nie radzę eksperymentować...W serwisie zrobią to dobrze i jeszcze dostaniesz gwarancję na wykonaną usługę :)

Za późno. Rozebrałem telefon na części i utknąłem w martwym punkcie. Nie potrafię oddzielić taśmy od płytki odpowiadającej za działanie dotykowych klawiszy (i prawdopodobnie wyświetlacza). Nie widzę, żeby coś było polutowane... Szperałem w googlach, na youtubie etc. i nie potrafię znaleźć żadnej pokazówki, zdjęć ani nawet informacji o tym jak odłączyć taśmę. Zgaduję, że jest tam swego rodzaju zatrzask, ale nie mam pojęcia jak go uruchomić. Poratuje mnie ktoś instrukcją?

Dziękuję za link do magbossa. Na pewno kiedyś mi się przyda, ale nie w tym momencie. Nie mam zamiaru inwestować 70zł w głupią tasiemkę, kiedy mam zalany wyświetlacz, straciłem gwarancję, telefon jest porysowany, a jego wartość w tym momencie to góra 200zł... Gdybym go sprzedał za tyle i dorzucił te 100zł (doliczyłem koszt naprawy) to mógłbym kupić nówkę. Cóż... taśma z allegro będzie musiała wystarczyć.

0
  • Pomocny post
    #7 29 Kwi 2009 13:32
    alex_2511
    Poziom 14  

Masz rację - jest tam zatrzask. Musisz go delikatnie podważyć w jedna lub drugą stronę ( zorientuj się po zawiasikach) i wyjmij taśmę.Zwróć uwagę żeby nową taśmę włożyć do końca. I zabezpiecz całe złącze taśmą która była na nim poprzednio. :) powodzenia kolego.

Dodano po 11 [minuty]:

znalazłem zdjęcie - powyżej czerwonej,przerywanej linii masz złącze taśmy,otwórz zatrzask w stronę tej właśnie linii

0
  • #8 29 Kwi 2009 13:33
    alex_2511
    Poziom 14  

sorki - w drugą stronę :)

0
  • #9 29 Kwi 2009 14:34
    gsmangel
    Użytkownik obserwowany

Nie zrobią ci tego tel na gwarancji, ponieważ numer imei zawsze można zmienic, natomiast numeru sn nie. Bez niego nie można sprawdzic autentyczności telefonu. A taśmę wymienisz sam, ale duże prawdopodobieństwo, że ją uszkodzisz, albo, że uszkodzisz coś innego.

0
  • #10 30 Kwi 2009 17:54
    Geok
    Poziom 9  

@alex_2511:
    Dzięki wielkie ;) Poradziłem sobie. Teraz tylko czekać aż dotrze paczka z taśmą ;)
    Temat w zasadzie do zamknięcia.

0
  • #11 30 Kwi 2009 18:05
    arti123

Zauważ jeszcze jedno...pisałeś U700B, tam taśma jest inna niż w zwykłym U700 ( nie działa dotyk jak założysz od U700 ), także te z allegro do niczego się nie nadają , do U700b dostaniesz właśnie u Magbossa

0
  • #12 01 Maj 2009 20:12
    Geok
    Poziom 9  

arti123 napisał:
    Zauważ jeszcze jedno...pisałeś U700B, tam taśma jest inna niż w zwykłym U700 ( nie działa dotyk jak założysz od U700 ), także te z allegro do niczego się nie nadają , do U700b dostaniesz właśnie u Magbossa

Nie strasz `-,-
    Już zamówiłem.
    Taśma z magbossa do u 700b wygląda na zdjęciu identycznie jak te z allegro. Co dziwne - obie różnią się od tej, którą sam miałem w telefonie (oryginalnej).

0
  • #13 09 Maj 2010 08:10
    jareckim
    Poziom 13  

No i jak ta wymiana. Czy możesz potwierdzić, że tasiemka od u700 (z wąsami do lutowania) jest zamienna z tasiemka od u700b (bez wąsów)

0
  Szukaj w 5mln produktów