Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATMega8][Bascom] emulator slave DS18B20 1 wire

skit123 29 Kwi 2009 12:22 4400 1
  • #1 29 Kwi 2009 12:22
    skit123
    Poziom 12  

Potrzebuje emulator DS18B20 na atmega8 - mam na PC program do odczytu temp i chciałem w tym programie dodac inne parametry ( np wilgotnosc ) ale nie zmieniajac programu - w scrachpadzie bede wisyłał inne dane nie temperature. ( w bajtach temperatury lub bajtach uzytkownika wolnych 2szt) Aktualnie używam "lampomitari" , ale napisalem przeróbke programu TempSense z SDK Tmex dallasa w delphi aby miec możliwosc kontroli wszystkich bajtow nie tylko temperatury.
    No i algorytm dallasa jest wielowątkowy i dodatkowo obciażenie procesora jest rzędu 2-4%, a nie jak w lampomitati 95-100%.
    program tempsense adaptowałem tak że działa z ds18b20 i zapisuje dane w konwencji (zgodnie z) standardem lampomitari - przydatne do analizy zmian przebiegu wykresów.
    Do testowania używam też iButton Viewer32.

Znalazlem kilka rozwiazan w sieci i probuje jakos przystosowac do atmega8 - najpierw kupilem potem sie okazalo ze sa gotowe rozwiazania w c/asm/bascom na PIC, attiny lub ATMega88

Najprosciej bylo by chyba adaptowac wersje z atmega88 ale jest w w CV AVR - nie znam c , pozatym nie potrafie wybrac programatora zgodnego z moim - mam podróbke STK200 na LPT - a tam tylko opcje USB lub RS232 podobnie jak AVR Studio i gcc. (czy można coś z tym zrobić?)

Znalazłem rozwiązanie [bascom] na attiny i atmega32 - przerabiam na atmega8 - no i mam problem z poprawnym wysłaniem scrachpad .

Numer seryjny jest odczytywany poprawnie.

Jak wygląda procedura wyslania scratchpadu ze strony slave ?????

wysyłam przez sendbyte i przez senID i nic?

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 1
  • #2 09 Kwi 2013 23:45
    Schramm
    Poziom 11  

Zobaczyłem ten temat dopiero teraz (długo mi zeszło) ale widzę, że suma kontrolna CRC SCRATCHPAD, który chcesz wysłać jest zła. Dla 770100007fff0910 powinno być 97.

0
  Szukaj w 5mln produktów