Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Doradźcie - zakup LCD 32-40 cali, 100Hz

amonra24 29 Kwi 2009 13:08 3901 9
  • #1 29 Kwi 2009 13:08
    amonra24
    Poziom 2  

Witam serdecznie!:)

Mam nadzieję, że nie naruszyłem żadnego z zapisów regulaminu pisząc nowego tematu.:)

Sprawa jest krótka:

Poszukuję LCD:
    - do kwoty 3200 PLN;
    - 32 - 40 cali;
    - koniecznie 100 HZ i FullHD
    - oglądane będzie głównie TV z kablówki(tuner cyfrowy Vectra), DVD, Blu-Ray, Playstation 3;

Na razie brałem pod uwagę Sharp'a.

Jestem laikiem w tym temacie, także czekam na poradę. :)

Pozdrawiam.

Marcin

• #2 30 Kwi 2009 14:22
    sinksink
    Poziom 12  

Mogę się mylić, ale w dzisiejszych czasach, wszystkie te LCD mają zbliżone parametry i funkcje. Ja bym kazał sobie w sklepie postawić jeden obok drugiego i porównał jakość obrazu. Kształt obudowy jaka komu pasuje.
    To takie moje skromne zdanie...

• #3 04 Maj 2009 12:44
    milanogirl
    Poziom 13  

A myślałeś nad jakimś konkretnym modelem Sharpa? Jeśli korzystasz z BluRay'a i Ps3, to pewnie zależy ci na większej ilości wejść HDMI? Tak naprawdę w przedziale, który podałeś da się znaleźć kilka dobrych modeli; największy problem może stworzyć 100 Hz, choć ten pomysł jak najbardziej popieram. Najpierw trzeba się zdecydować na jakieś 2-3 typy, a potem zrobić tak jak radzi siksink. Ale przecież nie będziesz tak oglądał całej sklepowej wystawy ;). Ja bym proponowała zwrócić uwagę na Telewizor Sharp LC32XL8E albo Telewizor Samsung LE37A656A1

• #4 07 Maj 2009 13:44
    amonra24
    Poziom 2  

Dziękuję za poradę. :) Samsung ma duży plus za 37 cali. :)

Z drugiej strony Sharp ma dobre opinie wśród ludzi, których znam i je posiadają. Szukam przede wszystkim Aquosa, bo to o nim słyszałem tyle zachwytów.

A co powiecie na Toshibę? Jak te LCD się sprawują? Są made in Japan?

Pozdrawiam.

• #5 07 Maj 2009 16:37
    nie chce misie
    Poziom 2  

amonra24 napisał:

Są made in Japan?

Tak jak i większosc są z Japan, małej wioski w prowincji Syczuan w Chinach.
    :D
    A na poważnie to teraz migdy nie wiadomo co skąd jest.

A moze poczekajcie w jakiejś reklamie już słuszałem o nowości 600hz!!!!
    Kupisz 100 i będziesz do tyłu, a one się raczej słabo podkręcają:)

• #6 07 Maj 2009 23:00
    Usunięty
  • #7 07 Maj 2009 23:07
    Ryski
    Poziom 20  

Polecam przejść się do sklepu typu Media Markt, w Lublinie mają wszystkie LCD podłączone HDMI, zazwyczaj leci EuroSportHD i można sobie porównać kolory objerzeć dokładnie wszystko.

Posiadam Samsunga 42 Cale FullHD i nie narzekam, głownie korzystam z wejść cyfrowych (Nie HD) i podłaczony komputer, tuner DVB-T jak na razie się nie przydał.

• #8 07 Maj 2009 23:46
    nie chce misie
    Poziom 2  

Ryski napisał:
    tuner DVB-T jak na razie się nie przydał.

I prędko ci się nie przyda w Lubartowie. To jest to o czym wielokrotnie pisałem i o bezsensie kupowania takich bajerów "na przyszłość bliżej nie określoną"...... Dałeś się zbajerować sprzedawcy.

• #9 08 Maj 2009 00:36
    Ryski
    Poziom 20  

nie chce misie napisał:
    Ryski napisał:
    tuner DVB-T jak na razie się nie przydał.

I prędko ci się nie przyda w Lubartowie. To jest to o czym wielokrotnie pisałem i o bezsensie kupowania takich bajerów "na przyszłość bliżej nie określoną"...... Dałeś się zbajerować sprzedawcy.

Nie, wybrałem ten model głownie ze względu na wejście VGA i FullHD i był to najbardziej przystępny model w stosunku cena/rozmiar.

• #10 08 Maj 2009 12:42
    _prusak_
    Poziom 23  

Ja bym proponował samsunga. Jest pionierem i posiada bardzo dobre parametry. Przykładowo za około 2300zł można kupić LE40B530.
    Link do opisu:http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE40B530P7WXXH

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME