Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję schematu TV LCD Watson LCD3051TS

29 Kwi 2009 13:21 5285 4
  • Poziom 23  
    Witam kolegów. Poszukuję schematu TV LCD Watson LCD3051TS. Jeśli ktoś ma to bardzo bym prosił o przesłanie lub udostępnienie. Dam za niego punkty. Wystarczy schemat przetwornicy ponieważ są tam diody smd oznaczone paskami i nie mogę ich rozszyfrwać.
  • Spec od monitorów
    Napisz na czym jest przetwornica . co na płytce jest napisane ?

Watson i jeszcze do tego LCD ..to może byc wszystko w dzisiejszych czasach.
  • Poziom 23  
    Na przetwornicy jest napisane: Delta electronics inc. ModelDPS-210EP b REV:00 . W przetwornicy są takie układy: Viper22A, HIP6012CB DLA0010, DAS0017/EK66433, 358/E9438. Dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 23  
    Dzięki lisek za poszukanie schematu nie wiem jak ty to zrobiłeś bo ja szukałem wszędzie i nic. Mimo że model niby ten sam ale schemat pasuje tylko poglądowo bo U standby u mnie zrobione jest na viper22A. Zasilacz wstępnie naprawiłem ale podejrzewam że dałem niewłaściwą diodę Zenera 15V ponieważ U standby wynosi 4V a nie 5V. Przy próbie załączenia LCD nic się nie dzieje. LCD się nie uruchamia zaś napięcia na wyjściu to: 24V, 5V, 12V-czyli prawidłowe zaś U standby 4V czyli za niskie. Czy z tego powodu że U stb jest zaniżone może nie załączać się cały LCD ?? Paski na diodzie to :czerwony brązowy niebieski.