logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podlaczenie Dwoch urzadzen pod jedno wejscie chinch

robson197 29 Kwi 2009 13:25 17272 23
REKLAMA
  • #1 6470008
    robson197
    Poziom 10  
    Witam, no wlasnie, tak jak w tytule tematu. Posiadam wieze- stary panasonic z ktorego pozostalo jeszcze dzialajace radio oraz niestety 1x aux.
    I miedzy innymi dlatego mam problem z ciagla "przekladka" kabli, czy to chce sluchac muzyki z komputera, czy grac muzyke z mixera- musze zawsze przekladac te kable.
    Niestety jestem lajkiem w kwestii elektroniki :D, dlatego pytanie kieruje do specjalistow.

    PS alternatywa moze rowniez jakis tam rozdzielacz, dzieki ktoremu bede mogl podlaczyc dwa kanaly z bezposrednia redukcja do podlaczenia pod moja staruszke. :)
    Ale czy takie cos istnieje?


    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 6470045
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 6470394
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  
    A czemu pogorszy się jakość dźwięku??
  • #4 6470726
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Właśnie, też tego nie rozumiem. Po prostu dźwięk będzie w mono a nie stereo.
  • Pomocny post
    #5 6470868
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    Jakie mono ? Przecież dalej będzie stereo. Z tym że do kanału lewego będą podpięte 2 sygnały, oraz do kanału prawego będą podpięte 2 kanały.

    Maciek M. napisz mi natomiast dlaczego ma się tak strasznie pogorszyć jakość dźwięku ? Masz może jakieś potwierdzenie swojej tezy ?
  • #6 6471048
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda
    robson197 napisał:
    dzialajace radio oraz niestety 1x aux.


    Zrozumiałem, że działa tylko jeden kanał z dwóch na AUX.
  • #7 6471076
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #8 6471164
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    Przecież podpinając 2 urządzenia przez (rozgałęzienie) "Y" nie robi się nam mono !
    Przejściówki (rozgałęźniki)... hmm różnie bywa, czasami nie łączą, trzeszczą, a czasami trafiają się "lepsze", z którymi nie ma problemów.
  • #9 6471178
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Chcesz mi powiedzieć, że wpinając sygnał pod jeden kanał do jednostki wzmacniającej, zrobisz stereo?
  • #10 6471192
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    Nie. Chodzi o to że mając wejście stereo (2 gniazda), i wpinając 2 rozdzielacze po jednym na jedno gniazdo, i podpinając do nich 2 urządzenia (prawe kanały do jednego rozgałęziacza, lewe do drugiego) nie tracimy stereo. Więc nie ma co pisać o pogorszeniu dźwięku z tego powodu.

    Również jeśli mamy tylko jedno wejście (mono), i podpinając przez rozgałęziacz 2 kanały, nie tracimy na jakości sygnału. Przynajmniej nie znacznie (pomijam, różnicę rezystancji wyjściowych tych urządzeń, i ich zniekształcenia własne).

    Dalej nie wiemy czy ten 1xAUX jest stereo (2 gniazda) czy mono (1 gniazdo).
  • REKLAMA
  • #11 6471205
    Adapter1
    Poziom 12  
    generalnie na twoim miejscu zrobil bym tak ze podpial te 2 rzeczy pod wzmacniacz .. ja kompa podlaczylem pod LINE działa a inna rzecz moge podlaczyc pod cd TUNER PHONO DAT/TAPE tape 2 zalezy jakie masz opcje i wtedy zmieniasz sobie tylko na wzmacniaczu przyciskiem czy tam pokretłem
  • Pomocny post
    #12 6471209
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda
    No właśnie i o to mi ciągle chodzi. Zrozumiałem to jako jeden kanał, jedna wtyczka czynna.

    Mój post się odnosi do kolegi DjDaniel.
  • #13 6471634
    robson197
    Poziom 10  
    parish12 napisał:
    robson197 napisał:
    dzialajace radio oraz niestety 1x aux.


    Zrozumiałem, że działa tylko jeden kanał z dwóch na AUX.


    Nie, po prostu posiadam jedno gniazdo aux (standardowe czerw i biale wejscia), nie jak w przypadku innych wiez (pokrewne technicsy bodaj...).
    I w tym tkwi caly problem. :)
    Wielkie dzieki za pomoc, jutro poszukam w elektronicznych tego "specyfiku". :)
  • #14 6473274
    Granat :)
    Poziom 34  
    Zauważcie jeszcze jedną rzecz. Przy podłączeniu dwóch źródeł przez rozgałęźnik, jedno źródło dla drugiego będzie jakimś obciążeniem. O ile oba urządzenia będą włączone jednocześnie to nic nie powinno się stać. Jednak wiem to z własnego doświadczenia, że gdy jedno z urzadzeń będzie wyłączone z prądu to może wpływać niekorzystnie na drugie z którego będzie odtwarzany dźwięk.
    Dlatego pewniejszym rozwiązaniem byłby powyższy (lub podobny) przełącznik.
  • #15 6474772
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    Granat :) to akurat zależy od budowy tych urządzeń. Przykładowo dekoder Polsatu, wyłączony z prądu strasznie sieje zniekształcenia na wszystkich swoich wyjściach nie tylko na wyjściu dźwięku.
    Jeśli są jednak urządzenia w miarę "dobre", i się zgodzi ich impedancja wyjściowa, to nie powinno być najmniejszych problemów. Gorzej jest gdy mają różne impedancje wyjściowe.
  • #16 6475021
    Granat :)
    Poziom 34  
    U mnie przedwzmacniacz w amplitunerze przy wyłączonym zasilaniu zmieniał swoje parametry wejścia i powodował obcinanie szczytów przebiegu :)
  • #17 6921414
    arix963
    Poziom 9  
    Mam problem. Mam gemini cdm 3600 i mini wieże LG.Wieża ma 1 wejście auxPodlaczenie Dwoch urzadzen pod jedno wejscie chinch,Podlaczenie Dwoch urzadzen pod jedno wejscie chinch.co mam zrobi, jakie kable kupić?
  • REKLAMA
  • #18 6921790
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    Zakładam, że chcesz pod mikser podłączyć kompa, cd itd, a wyjście z miksera do wieży. Wystarczy ci zwykły kabel kabel 2xchinch-chinch (stereo). Podłączasz go do wejścia aux w wieży, oraz do wyjścia dźwięku w mikserze. Zaznaczyłem to na zdjęciu.
    Podlaczenie Dwoch urzadzen pod jedno wejscie chinch
    PS: Popraw te kable głośnikowe, włóż je głębiej, bo aż rażą :D
  • #19 6921797
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #20 6921816
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    dj-MatyAS oprócz wyjść XLR są również wyjścia "master" chinchami, te co zaznaczyłem. Pozdrawiam
  • #21 6921852
    arix963
    Poziom 9  
    mam 2 xlr balanced na mikserze ,a na wierzy mam tylko aux
  • #22 6922111
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #23 6944441
    takitomek
    Poziom 10  
    Witam
    Dołączam sie do tematu mam stara wieze ktora ma niestety tylko wejscie aux a chcialem do niej podlaczyc 2 zrodla dzwieku (komputer i tv). Niestety zastosowanie rozgałęznikow odpada bo slychac buczenie w glosnikach wiec szukam jakiegos wlacznika-wylacznika lub moze ktos ma pomysl jak takie "ustrojstwo" zbudowac:)
    Bede wdzieczny za wszystkie pomysly
  • #24 6944830
    DjDaniel11
    Poziom 27  
    "jak takie "ustrojstwo" zbudować"
    Żartujesz sobie? Przecież wystarczy do tego jeden potrójny przełącznik.

    Teraz wracając do twojego problemu, to jest tego tyle ile ryżu w Chinach, wystarczy poszukać. Nawet na allegro masz już takie przełączniki za 9zł.
    PS: "Fachowo" nazywa się to PRZEŁĄCZNIK AV.
REKLAMA