Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter WRT54G- płyta instalacyjna

KORSARZ3 30 Kwi 2009 18:50 8059 51
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Zdecydowałem się na wgranie alternatywnego oprogramowania dd-wrt.v24_mini_wrt54g.
    Wgrało się pięknie tylko nie znam hasła dostępowego!!!
    Czy mógłby mi ktoś uchylić rąbka swojej wiedzy?
  • PCBway
    wojtek_wien
    Poziom 16  
    kpp_jacek napisał:
    Czy obsłuży on klienta AP niestety nie wiem. Może Wojtek_wien doradzi coś więcej.

Teoretycznie powinien obsluzyc - ma opcje "Wireles Client".

Ja bym jednak polecal DD-WRT (akt. Versja 24SP1). DDWRT potrafi to na pewno.

Ja u siebie mam podobna konfiguracje: Modem UPC -> wrt54gl + Tomato jako router + WiFi -> wrt54gv1 jako BRIDGE lub WiFi-CLIENT i switch dla dwoch komp. + LAN-Printer.

Sens calosci jest taki: Internet przychodzi przez modem i jest dzielony (LAN) na server, moje dwa robocze komputery + ev. 3. do testow, Po Wifi idzie do mojej lepszej polowy. Aby nie ciagnac kabla przez cale mieszkanie, ustawilem link do wrt54gv1, ktory stoi w pokoju synow. Obecnie pracuje jako BRIDGE, czyli "zastepuje" kabel. Probowalem rowniez jako CLIENT i tez funktionowalo - tyle tylko, ze przez NAT nie mialem dostepu do komputerow dzieci (zaufanie jest dobre ale...).

TOMATO powinien rowniez funktionowac, ale nie daje gwarancji - nie probowalem. DD-WRT na 100%, Ale uwaga! najpierw wgraj versje MINI, bo mozesz miec problemy!

Pozdrawiam

PS:
    Nasze posty sie po drodze rozminely.
    Dostep: root, admin
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Dziękuję ci drogi kolego!
    Dostałem się do środka.I poprzestawiałem trochę.
    Typ sieci wireless:wzmacniacz
    Standard wireless:mieszana
    Nazwa sieci wireless (SSID)

Zakres wrazliwosci (ACK Timing)
    (Domyslne: 2000 m)
    Konkiguracja sieci
    most
    No i poszło,ale prędkość(33kb) nie jest taka jak miałem na usb (300kb).
    Na pewno trzeba go skonfigurować ale jak?Proszę cię o pomoc!
  • Pomocny post
    wojtek_wien
    Poziom 16  
    OK. Ciesze sie, ze Ci sie cos udalo. Konfiguracja tego nie jest prosta, ale postaram sie pomoc. Musze najpier moj reserwowy GS wyciagnac i zainstalowac - ale to dopiero jutro, dzisiaj juz nie dam rady (na testowej maszynie przygotowywuje server).

Pozdrawiam
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Jeszcze raz bardzo ci dziękuję i chylę czoła przed wiedzą wszystkich którzy mi pomogli i będą dalej pomagać.Ja będę na łączach 02.05.2009.(Muszę zdążyć na pochód pirwszomajowy w Moskwie) Jeszcze raz dziękuję i do 2 -go
    na forum.
  • PCBway
    wojtek_wien
    Poziom 16  
    KORSARZ3 napisał:

Typ sieci wireless:wzmacniacz
    Standard wireless:mieszana
    Nazwa sieci wireless (SSID)

Zakres wrazliwosci (ACK Timing)
    (Domyslne: 2000 m)
    Konkiguracja sieci
    most
    No i poszło,ale prędkość(33kb) nie jest taka jak miałem na usb (300kb).

Witam ponownie.

Popelniles jeden podstawowy blad: Typ Sieci: klient!
    Jezeli ustawiasz na wzmacniacz, pomagasz sasiadom!
    Logiczne: kazdy pakiet odebrany jest odrazu retransmitowany, dlatego spadek przepustowosci.

A tak wogole to uwazam, ze polskie tlumaczenie menu jest conajmniej denne. Ja zreszta tez nie uzywam niemieckiego tylko angielskie.

Przed chwila sie "wlamalem" do niezabezpieeczonej sieci i przy jakosci sygnalu 4 - 8% otrzymalem transfer (dl) 488kbps (speedtest.at)

Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wojtek_wien
    Poziom 16  
    Czyzbys mial mnie na mysli :roll: ?

Zycze przyjemnego swieta.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wojtek_wien
    Poziom 16  
    A wiec bylo to prawdziwe "SWIETO PRACY":D

Najlepszego.
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    W pierwszym rzędzie, witam wszystkich siedzących!!
    Natchniony duchem wiecznie żywego Lenina, dołączam z nowymi siłami do grona kolegów na forum.
    Dziękuję za słowa uznania od kolegi kk_Jacka, jak i wsparcie
    od kolegi wojtka_wien. Bez was moja wiedza byłaby na poziomie dna Rowu Mariańskiego!!
    Po powrocie z miejsca zastosowałem się do wskazówek kolegi wojtka_wien i tak jak przewidział transfer powrócił do normy.Brakuje mi tylko regulacji wzmocnienia sygnału.
    wojtek_wien
    Poziom 16  
    Witam ponownie.

Cytat:
    Brakuje mi tylko regulacji wzmocnienia sygnału.

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli.
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Witam również.
    Tak sobie kombinowałem.Jak wzmocnić sygnał przychodzący, używając do tego możliwości programowe tego rutera.I czy jest w ogóle to do zrobienia innym firmwerem.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Pracowałem na Wlanie Minitar Usb 54Mbps.
    Niestety szybko gubił sygnał który z powodu licznych zabudowań był słaby.Teraz pracuje na ruterze z orginalnymi antenami i mam go postawionego pod sufitem.Pracuje w miarę stabilnie.Nie mam tylko skali siły sygnału tak jak to miałem Wlan na usb.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Czy same anteny dostane do tego typu rutera?Czy są to gniazda standartowe.
    wojtek_wien
    Poziom 16  
    No niestety, ale z proznego to i Salomon nie naleje.
    W zadnej versji FW nie znajdziesz opcji wzmocnienia czulosci odbioru, mozesz tylko ustawic moc nadawania ale nie polecam wyzej niz 87mW.

Cytat:
    Nie mam tylko skali siły sygnału tak jak to miałem Wlan na usb.

Owszem masz. Zajrzyj sobie w Status>Wireless.
    Tam masz wszystko.

Cytat:
    Czy same anteny dostane do tego typu rutera?Czy są to gniazda standartowe.

Oczywiscie ze dostaniesz, Ja stosowalem np. antenny dookolne 9dBi. Wygladaja tak samo jak standard, tylko sa ok. 3x dluzsze. (Mozna znalezc czesto na eBay).

Pozdrawiam
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Tak zgadza się.Jest tam gdzie wskazałeś.Mam sygnał na skali ok 6-8.Przepraszam moje niedopatrzenie.Bardzo dziękuję.
    Z powodu późnej pory pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnej nocy.
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Witam wszystkich ponownie.
    Faktycznie sprawdzałem na eBay są te anteny , a i na allegro także można je dostać.
    Dzięki za wskazówkę.

Panowie czy ktoś jeszcze ma jakieś pomysły na konfigurację, uwagi lub wskazówki odnośnie WRT54G?

Jeżeli nie, to chciałbym podziękować wszystkim występującym w tym temacie, a w szczególności wojtkowi_wien , kpp_jackowi za pomoc i cierpliwość w tłumaczeniu zawiłości myśli technicznej oraz moderatorowi Avi2k5 i koledze pszemeq za cenne uwagi na początek.

Jutro o godzinie 6.30 zamknę ten temat.

Do następnego spotkania .

Moderowany przez Ari2k5:

Mój nick to Ari2k5 a nie Avi2k5 :)

• Pomocny post
    wojtek_wien
    Poziom 16  
    Jezeli chodzi o mnie, to tylko tyle mam do dodania, ze bardzo sie ciesze, ze znowu komus pomoglem. Jezeli chodzi o Linksys WRT54G/GL/GS (szczegolnie z alternatywnym oprogramowaniem), to uwazam je za NAJLEPSZE routery w klasie konsumenckiej, a mozliwosciami dorownuja urzadzeniom z duuuuzo wyzszych polek . Pracuje z nimi od ponad trzech lat i nie znalazlem do tej pory zadnego innego, ktory moglby im dorownac.
    Wydaje mi sie rowniez, ze temat zostal narazie wyczerpany.

@Korsarz:
    Zycze zadowolenia z naprawde dobrego wyboru. Jezeli bedziesz mial pytania lub problemy, pisz...

Dla wszystkich: przyjemnego wieczoru i dobranoc.

Pozdrawiam
    KORSARZ3
    Poziom 9  
    Również pozdrawiam!

P.s.

Sorry za czeski błąd w nicku moderatora Ari2k5!