Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter WRT54G- płyta instalacyjna

KORSARZ3 29 Kwi 2009 13:32 7681 51
  • #1 29 Kwi 2009 13:32
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Witam wszystkich serdecznie!
    Otrzymałem od znajomego ruter WRT54G , niestety bez płyty instalacyjnej.
    Czy ktoś mógłby mi udostępnić obraz iso. takiej płyty?
    Bardzo bym oto prosił ponieważ teraz ruter leży bezużyteczny.

• #2 29 Kwi 2009 13:38
    pszemeq
    Poziom 18  

Może to naiwne pytanie - nie ma możliwości konfiguracji przez WWW.
    Poszukaj tu: Link
    Pozdrawiam

• #3 29 Kwi 2009 13:55
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Niestety posiadam tylko ruter i kabel sieciowy natomiast
    internet jest bezprzewodowy i punkt dostępowy jest ogólnego użytku.Po podłączeniu rutera przez kabel sieciowy,
    komputer i tak go nie widzi.Na stronie producenta do innych modeli jest
    oprogramowanie natomiast do tego nie ma.No chyba że umknęło mojej uwadze.

• #4 29 Kwi 2009 14:07
    pszemeq
    Poziom 18  

Zresetuj urządzenie do stanu fabrycznego - wówczas będziesz miał np. adres 192.168.0.1 wówczas spróbuj dostać się do niego przez przeglądarkę.
    Być może na czas prac ustaw IP w swoim komputerze na tę klasę adresów.
    Oczywiście cały czas mowa o połączeniu przez kabel. Zarządzanie via WiFi może być zwyczajnie wyłączone w ustawieniach.

• #5 29 Kwi 2009 14:48
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Urządzenie zresetowane,adres się zgadza,natomiast nie wiem gdzie włączyć w ustawieniach via WiFi.

• #6 29 Kwi 2009 15:21
    pszemeq
    Poziom 18  

Nie mam w zasięgu żądnego urządzenia Linksys'a ale opcja nazywa się Management via Wifi
    Sprawdzę to jeszcze wieczorem.
    A czy router w ogóle możesz "spingować" ?

• #7 29 Kwi 2009 15:31
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Niestety nie odpowiem ci na to pytanie.Zbyt mało mam wiedzy na ten temat.Bardzo ci dziękuję że próbujesz mi pomóc.

• #8 29 Kwi 2009 15:40
    pszemeq
    Poziom 18  

Spokojnie to proste :)
    w linii poleceń wpisujesz ( na przykład) ping 192.168.0.1
    jeśli urządzenie jest urządzenie jest widoczne w sieci wówczas otrzymasz odpowiedź, jeśli zaś nie - otrzymasz komunikat o braku podłączenia
    I już - cała magia.

Spróbuj - jakoś wieczorem zajrzę :)

• #9 29 Kwi 2009 15:55
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Sęk w tym iż do tego samego kompa mam podłączoną kartę WLan na USB i ta karta widzi ten ruter.

• #11 29 Kwi 2009 16:46
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Dziękuję bardzo koledze.Zagłębiłem się z miejsca w lekturze.
    Jednak brakuje mi oprogramowania i wprowadzanie ustawień u mnie nie zda egzaminu.

• #12 29 Kwi 2009 16:56
    kpp_jacek
    Poziom 23  

Zacznij lekturę od strony 35 ;-)

• #13 29 Kwi 2009 17:22
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Zająłem się tym.Po wpisywałem wszystkie dane,ale informacje wychodzą z komputera, natomiast ruter ich nie odbiera.

• #14 29 Kwi 2009 18:32
    kpp_jacek
    Poziom 23  

Naświetl problem jaśniej.
    Czy możesz wejść przez WWW do menu routera i konfigurować ustawienia?
    Czy po zmianie, na każdej z zakładek używasz "save settings" ?

• #15 29 Kwi 2009 20:46
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Powiem szczerze że nie wiem jak wejść przez www do rutera.Nie mam dojścia do żadnych zakładek.Zachowuje się tak jakby go nie było na kablu, choć widzę go z drugiej anteny wifi.

• Pomocny post
    #16 29 Kwi 2009 20:52
    Usunięty
  • Pomocny post
    #17 29 Kwi 2009 20:55
    kpp_jacek
    Poziom 23  

Jeżeli router jest zresetowany do ustawień fabrycznych (przy włączonym zasilaczu routera trzeba przytrzymać reset ok 10 sek.) to po podpięciu go kablem sieciowym wpisujesz w pasku adresów w przeglądarce 192.168.1.1 . Powinno pojawić się okno logowania. Jeżeli się nie pojawi sprawdź czy dla karty sieciowej masz ustawione pobieranie adresu IP automatyczne i pobieranie adresu serwera DNS automatyczne. Dla pewności próby przeprowadź przy odłączonej karcie Wlan USB.

• #18 29 Kwi 2009 21:02
    Usunięty
  • Pomocny post
    #19 29 Kwi 2009 21:24
    pszemeq
    Poziom 18  

Reasumując uwagi Kolegów i moje próby:
    1. Router jest WiFi ale jego konfiguracja odbywa się przy pomocy kabla sieci logicznej. W związku z tym, na początku pracy zapominasz, że router w ogóle posiada WiFi
    2. Koniecznie musisz zresetować router do ustawień fabrycznych. Konfiguracja znajdująca się bowiem w nim kiedy go utrzymałeś może Ci uniemożliwić jego uruchomienie. Procedurę resetu urządzenia opisał kilka postów wyżej Kolega.
    3. Masz router podłączony do komputera (kablem) i wykonałeś jego reset do ustawień fabrycznych. (założenie: masz MS Windows ) Wchodzisz w menu start, w uruchom i wpisujesz cmd. Uruchamia Ci się linia poleceń.
    4. Wpisujesz ping 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 (zależnie od wersji). W jednym z tych dwóch przypadków urządzenie powinno Ci odpowiedzieć tzn. pojawi się informacja, że pakiety wracają iw jakim czasie. Jeśli w obu przypadkach tak się nie stanie powinieneś ponowić procedurę resetu do ustawień fabrycznych.
    5. Uruchamiasz przeglądarkę - w linii adresu wpisujesz 192.168. 1.1 lub 192.168.0.1 i wówczas otrzymujesz szansę na konfigurację przez stronę www. Użytkownik admin hasło puste lub również admin
    Jak CI się to uda daj znak - pomyślimy co dalej :)
    Pozdrawiam i życzę powodzenia. A ściągnij sobie ze strony linksys "szybki start" to Ci wiele ułatwi.

• #20 29 Kwi 2009 21:53
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Panowie!Jest jakiś przełom.Nie było mnie,bo kombinowałem
    jak koń pod górkę.Otóż coś mnie tknęło i wyłączyłem WiFi usb z gniazda komputer zaczął się komunikować z ruterem. Wpisałem w przeglądarkę 192.168.1.1 i wyskoczyło mi okno logowania jak to kolega kpp_jacek zauważył. Natomiast nie wiem co wpisać do tego loginu. Próbowałem wszystkie swoje hasła.

• #21 29 Kwi 2009 22:16
    pszemeq
    Poziom 18  

użytkownik: "admin"
    hasło: [brak] lub "admin"

• #22 29 Kwi 2009 23:08
    KORSARZ3
    Poziom 8  

EUREKA!!!Dostałem się do środka!!!!NIECH ŻYJE LENIN!!!Jeszcze tylko muszę znaleźć jak go przestawić żeby odbierał wifi.

Czy może ma ktoś pomysł jak tego pioruna poprzestawiać żeby odbierał wifi z AP?

Takkk!!Minęła noc idę odpocząć bo w kolo głowy zaczyna mi fruwać małe stado ruterków!!

Moderowany przez Ari2k5:

• #23 30 Kwi 2009 11:45
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Witam ponownie!
    Mam uprzejmą prośbę, czy ktoś mądry mógłby mi wytłumaczyć jak mógłbym przestawić ruter aby odbierać WiFi
    w sposób że tak się wyrażę prosty, bo niedługo sam będę
    się musiał z resetować!!!

• #24 30 Kwi 2009 13:54
    wojtek_wien
    Poziom 16  

Witam.

Z oryginalnym Fimware jest to niemozliwe (AP-Client).

Podaj jaka masz versje tego routera (na naklejce - np. WRT54G V3).

Pozdrawiam.

• #25 30 Kwi 2009 14:00
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Witam Cię również!
    WRT54G v2
    Oto ona

• #26 30 Kwi 2009 14:07
    wojtek_wien
    Poziom 16  

KORSARZ3 napisał:

WRT54G v2

W tym wypadku zainteresuj sie DDWRT lub TOMATO. Obydwa potrafia Wireles Client. DDWRT potrafi dodatkowo pracowac jako "WiFi-Relay" (musze sprawdzic, jak to sie dokladnie nazywa), chociaz w Twoim przypadku bedzie to raczej nie przydatne.

Pozdrawiam

• #27 30 Kwi 2009 14:40
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Tomato gdzieś mi się już przewinęło, ale nie wiem jak zmienić firmware.Czy po kablu da radę?

• #28 30 Kwi 2009 15:24
    kpp_jacek
    Poziom 23  

KORSARZ3 napisał:
    Tomato gdzieś mi się już przewinęło, ale nie wiem jak zmienić firmware.Czy po kablu da radę?

Osobiście uważam, że takie rzeczy wygodniej jest robić na kablu a opis jest na str. 59 instrukcji ;-)

Ari2k5 napisał:
    Po co ci DNS, jak wchodzisz po IP, kolego kpp_jacek?

Skoro nie pytasz dlaczego napisałem o automatycznym pobieraniu IP to na pewno domyslasz się, że o DNS napisałem już z rozpędu ;-)

• #29 30 Kwi 2009 15:41
    KORSARZ3
    Poziom 8  

Zapoznałem się z instrukcją.
    Dziękuję za wskazówki.Czy może wiesz jaki firmware wybrać
    żeby spełniał moje kryteria?

• #30 30 Kwi 2009 15:51
    kpp_jacek
    Poziom 23  

http://www-pl.linksys.com/servlet/Satellite?c...s%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=9517725375B03

Ale zazaczam, że to tylko link do firmware! Czy obsłuży on klienta AP niestety nie wiem. Może Wojtek_wien doradzi coś więcej.

Wersje "setup wizard" nie zawsze się sprawdzały w boju (przy aktualizacji firmware, routerów innych firm). Dlatego osobiście polecam tą poniżej, czyli zwykły plik który wybierzesz przyciskiem "browse" w oknie aktalizacji.

Sprawdź też, jaką masz obecnie wersję oprogramowania czy nie jest starsza niż 7.2

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME