Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion MDPNA 200S MD95900 na Win CE.NET 4.2 Core uszk. rej.

29 Kwi 2009 14:06 5385 5
 • Poziom 14  
  Witam

  Mam od znajomego nawigacje mediona (jak w temacie) ; nawigacje tę juz miałe kiedyś od niego wcześniej aby ją odblokowac i wgrac mape.
  Nawigacja działała bez problemowo po odblokowaniu i z mapą IGO.
  Niestety dostęp do windowsa chyba zbyt mocno podziałał na synów znajomego i niestety navigacja wruciła do mnie już z niedziałającą mapą jak i totalnym zamieszaniem w plikach systemowych.

  Wygląda na to że ktoś nie udolnie próbował wgrywać inne mapy i programy. (w navigacji i na karcie pełno jest resztek po mapie miedzy innymi z tomtoma).

  Problem jest taki , że na chwile obecną nawigacja odpala się , można odblokować wina , ale windows nie akceptuje żadnych map , ani programów - podczas instalacji , czy uruchomiania zainstalowanych map wyskakują bez przerwy jakieś błędy. (mapy i programy na bank sprawne bo bez problemowo działają na innych navi , a Igo który wczesniej chodził w niej bez problemowo też nie chce sie odpalać .
  Na mój gust brakuje też niektórych plików , folderów lub zostały one zamienione na inne pliki.

  Poradzcie co zrobić , nie siedzę zbyt mocno w navigacjach - odblokowanie wina czy instalacja map - to umiem zrobić , ale w tej sytuacji zabrakło mi pomysłów ;( .
  Ma ktoś kompletnego i sprawnego softa do tego navi ??

  Moderowany przez marek216:

  Na forum są narzędzia do sprawdzania pisowni. Błędy ortograficzne nie są tolerowane. "Ogonki" obowiązują zawsze, a nie wybiórczo.

 • Poziom 21  
  Myślę,że wystarczy zrobić "twardy" reset czyli wyciagnąć baterię (bo to najprościej) i Medion wróci do ustawień fabrycznych a wówczas go odblokować i wgrać co trzeba.

 • Poziom 43  
  wibi napisał:
  Myślę,że wystarczy zrobić "twardy" reset czyli wyciagnąć baterię (bo to najprościej) i Medion wróci do ustawień fabrycznych a wówczas go odblokować i wgrać co trzeba.


  Myślę, że jak się nie wie to się nie odzywa :!:
  Twardy reset w tym medionie robi się przełącznikiem on/off z tyłu urządzenia. Pomysł z rozkręcaniem w celu odpięcia baterii jest delikatnie mówiąc głupi :!:
 • Poziom 39  
  Mi to wygląda na to, że podczas zabawy ktoś pozmieniał lub pokasował biblioteki dll. Porównaj z podobnym medionem jak masz gdzie rejestr i biblioteki dll w poszczególnych aplikacjach. Zawsze możesz tez podesłać do zrobienia jak sobie nie poradzisz:)

 • Poziom 43  
  Rejestr jest przywracany z ROM po każdym HardReset.
  Pliki dll umieszczone w \Windows po każdym HR są przywracane oraz kasowane te których nie było fabrycznie.

  Jest to jedno z wielu urządzeń którego nie da się trwale odblokować z odpornością na HR - i dobrze :)

  Stawiam, że masz skopaną zawartość karty - nic więcej.
 • Poziom 14  
  Witam

  ten model tak jak pisał kolega wcześniej ma z tyłu przełącznik on/off służący jako HR (po za tym ma osobno przycisk do soft resetu ;) )

  Po HR faktycznie ustawienia fabryczne wracają i trzeba na nowo odblokowywać wina. Niestety , win ten, tak jak pisałem wcześniej , nie akceptuje żadnych nowych map a mapy nagrane na karcie SD po włożeniu do innej nawigacji chodzą bez problemowo.
  Wiec pytanie moje takie, o co chodzi niby z "skopaną zawartością karty".
  W pierwszym poście już pisałem,że teraz ta sama mapa, która chodziła na tym gps teraz nie chodzi.
  No chyba ,że chodzi o oryginalną zawartość karty SD . Ten model po HR upomina się o włożenie karty SD z oryginalną zawartością – niestety jej włożenie nic nie zmienia – pewno oryginalne pliki też zmieniono lub uszkodzono. Ja wkładam kartę z plikami, które od razu odblokowują wina.

  Kolega pisał o bibliotece dll – pytanie co da się z tym zrobić – skąd wziąć nową??.

  Podam jeszcze przykład tego co wyskakuje jak uruchomię na tej nawigacji IGO ( ta sama karta w innym sprzęcie działa bez zarzutu a w tej nawigacji niegdyś też działało).
  Uruchamiam z karty plik IGO.exe i wyskakuje komunikat (w czerwonym kółku biały „X”) cyt.: „ Cannot find ‘IGO’ (or one of its components). Make sure the path and filename are correct and that all the required libraries are available.”

  Może faktycznie coś z tą biblioteką dll albo rejestrem ????