Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo y530 i OneKey Rescue System - nie uruchamia się

piter_bce 29 Apr 2009 16:57 9377 1
    piter_bce
    Level 10  
    Mialem problem z laptopem, kiedy namieszalem cos w partycjach(brak BOOTMGR). Znajomy naprawil mi laptopa, z tym ze po jego interwencji partycja, ktora byla ukryta z obrazem ustawien fabrycznych, jest widoczna. W Viscie program One Key Recovery uruchamia się po wciśnieciu tego magicznego przycisku, natomiast problemem jest to, ze nie odpala sie on gdy laptop jest wylaczony, po jego wcisnieciu startuje system, program sie nie uruchamia. Wczesniej przed awaria uruchamial mi sie OneKey Rescue System, w którym po wybraniu opcji wchodzilo sie do kreatora tworzenia kopii zapasowej i dysku odzyskiwania, teraz po uruchumieniu OneKey od razu wchodzi sie do tego kreatora, OneKey Rescue System w ogole nie ma. Ktos moze wie w czym tkwi problem?
    jokrasa
    Level 28  
    piter_bce wrote:
    . . . kiedy namieszalem cos w partycjach(brak BOOTMGR). Znajomy naprawil mi laptopa, z tym ze po jego interwencji partycja, ktora byla ukryta z obrazem ustawien fabrycznych, jest widoczna. Ktos moze wie w czym tkwi problem?

Ja wiem. :)

Zmieniłeś (lub kolega) główny obszar rozruchowy dysku MBR oraz system rozruchowy partycji recovery.

Partycja recovery sama w sobie zawierała obraz instalacji systemu wraz z ustawieniami fabrycznymi, ma też coś w rodzaju sektora rozruchowego dopisanego do tej partycji.
    Także wciśnięcie tego jednego konkretnego klawisza przy starcie komputera powoduje nie tylko boot PC z dysku, ale również automatyczne skierowanie do partycji ukrytej, gdzie wczytany zostaje obraz i uruchamia się instalator recovery.

Same pliki obrazu , pomimo, że są na tej partycji, która będzie widoczna czy nie to i tak nie mają tego systemu/instalatora, który je wczyta zaraz po starcie komputera.

Sam Win Vista ma te pliki do dyspozycji, także w systemie operacyjnym możesz sobie działać, jak jest taka opcja, ale przywrócić możliwość uruchamiania systemu recovery przed uruchomieniem systemu operacyjnego już nie.

Nawet przywrócenie sprzętu i systemu z płyt już zrobionych na nie wiele się zda.

Jedynie serwis lub idealna pełna kopia takiego samego dysku z takiego samego laptopa.