Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A Nie odpala na gazie, gaśnie na gazie

29 Kwi 2009 21:44 5654 11
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam mały problem z moim Oplem, posiadam Opla Vectre 1.6 w benzynie z LPG. Wszystko było ok, jeździłem na gazie i czasem jakieś max 10km na benzynie jak się skończył gaz żeby dojechać do stacji. Dwa dni temu skończył mi się gaz do zera auto zgasło przełączyłem na benzynę i odpaliło i było ok. zrobiłem na benzynie około 100km zatankowałem gaz i auto przestało odpalać na gazie. odpala dopiero gdy przytrzymam czerwony przełącznik wciśnięty ale jak go puszczam od razu gaśnie. Ale gdy przytrzymuje przełącznik w pozycji wciśniętej cały czas autko chodzi. Posiadam instalacje gazową LOVATO. Czy spotkał się ktoś z takim problemem??
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    A na benzynie wszystko dobrze?? Miałem kiedyś coś podobnego w VB to wystarczyło czyszczenie zaworu EGR i kłopot zniknął.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    Na benzynie normalnie odpala, raz tylko trzeba było dłużej kręcić bo też od razu gasł. Ale teraz benzyna odpala, a na gazie nic.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Kiedy ostatnio czyściłeś/wymieniałeś flterek gazu?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Czasem u mnie takie cóś się dzieje.
    Pomaga zdjęcie klem z aku na kilka minut.(reset kompa)
  • Poziom 9  
    Dzisiaj chyba z 8h walczyłem z tym autkiem, wyczyściłem filterek bardzo dużo syfu wyleciało, sprawdziłem wszystkie przewody są ok wszędzie są przejścia, elektrozawory cykają są ok, nie mam pojęcia co to może być. Zauważyłem jeszcze ciekawą sprawę. Po zablokowaniu czerwonego przycisku na centralce (w pozycji cały czas załączonej) aęcieutko chodzi normalnie odpala nie gaśnie i wszystko gra, tylko czy można zablokować ten przycisk na stałe? Jak go blokuję otwiera się jakiś elektrozawór na parowniku. I pojawia sięna elektrozaworze napięcie 10,4V a przy normalnej pracy pojawia się skokowe napi 10,4V przy odpaleniu i zaraz znika.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    podejrzewam że masz reduktor uruchamiany podciśnieniem sprawdź cienki przewód podciśnieniowy od kolektora do reduktora
  • Poziom 9  
    usterki w centralce nie ma na 100% rozebrałem centralkę i wszystkie luty sprawne przejścia są. Więc odpada. A gdzie znajdę ten przewodzik podciśnienia??
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Przewód podciśnienia idzie od parownika do kolektora ssącego, a czy auto kichnęło przy odpalaniu? jeżeli tak to mogło zapchnąć jakiś wężyk, trochę dziwne że akurat przy pustej butli, bo to nie ma nic do tego, ale według mnie to elektryka gazu coś szwankuje. Sprawdź kabel od gazu który owinięty jest na przewodzie wysokiego napięcia cewki albo podłączony do kabla impulsowego cewki nie+ tylko ten drugi, naprawdę dziwne ale wygląda na to że centralka gazu nie łapie sygnału ze silnik pracuje. pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    GUMICE napisał:
    wyczyściłem filterek bardzo dużo syfu wyleciało,

Odbiegnę trochę od tematu,ale spuść jeszcze zanieczyszczenia z parownika
  • Poziom 9  
    zanieczyszczenia spuszczone, to jest instalacja LOVATO stara dosyć i wydaje mi się ze nie ma w niej żadnej cewki przynajmniej nie widziałem. Autko nie kichało, a zostało zatankowane LPG do pełna. Dziś wszystko posprawdzam tak jak piszecie

Dodano po 28 [minuty]:

Tak wygląda moja centralka i elektrozawory Opel Vectra A Nie odpala na gazie, gaśnie na gazie

Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

Koledzy dziękuję za cenne sugestie, okazało się że wystrzeliło podciśnienie z silnika i wężyk luźno leżał. Dziękuje wszystkim za cenne rady!!