Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Manta Emperor IV 020 i dysk na USB

30 Kwi 2009 09:20 2700 2
  • Poziom 10  
    Po podpięciu dysku WD Passport 160GB do portu USB w DVD dysk nie startuje, wydaje tylko co jakiś czas małe piknięcie, jakby się chciał rozkręcić ale siadało mu napięcie. Dysk jest dobry. Wydaje mi się, że akurat mój egzemplarz manty daje za mały prąd na port USB. Czy można jakoś zmodyfikować zasilanie tego portu? Może przepiąć pin +5V na jakiś inny punkt z płyty lub zasilacza? Niestety nie mam schematu do tej manty. Dysk chcę zamontować na stałe wewnątrz obudowy, zewnętrzny port USB nie będzie mi już potrzebny.

Pozdrawaim,
    ARQ
  • Poziom 32  
    Zmień obudowę na dostosowaną do zasilania dodatkowym napięciem zewnętrzym.
    Zamontuj komplet wewnątrz DVD i podłącz port USB do dysku.
    Zlokalizuj, gdzie w zasilaczu występuje napięcie +5V i przewodem zasilającym dołącz do gniazda +5V w obudowie dysku.

Dzięki takiemu podłączeniu nie ma konfliktu zasilania w porcie USB z zasilaniem dodatkowym.
    Nie działa też ograniczenie prądowe w USB (0,5A).
  • Poziom 10  
    Obudowy zmienić się nie da, bo to WD Passport, czyli zintegrowany dysk przenośny. Myślałem raczej o odpięciu nóżki +5V z portu USB i podłączeniu jej z jakiegoś miejsca w zasilaczu. Ale teraz mam wątpliwości, czy zasilacz nie strzeli, nie wiem, jakią ma maksymalną wydajność na takim napięciu (i czy wogóle takie ma). Chyba zastosuję wkład z jakiegoś zasilacza/ładowarki USB. Jest tego pełno na allego po 3,50zł, podawana wydajność prądowa 500 do 700mA.