Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WIE 107 ( co myślicie o tej pralce, warto kupić?)

30 Kwi 2009 11:46 4371 14
  • Poziom 1  
    Witam. Co myślicie o tej pralce Indesit WIE 107( awaryjność, sprawność prania, głośność). Szukam pralki do 1000zł, i ta wydaje mi się bardzo rozsądną propozycją, co o tym sądzicie?
  • Poziom 26  
    Nie jest to dobry wybór - zbiornik nierozbieralny - nie wymienisz łożysk - jednorazówka :(
    Pozdro
  • Poziom 26  
    Pozatym elektronika dość awaryjna.
  • Poziom 13  
    Witam;
    Tak jak poprzednicy napisali nie warto w to się pchać, wiecej nerwów niż to warte a serwis bedzie częstym gościem:). Jak juz sie zdecydujesz na jej zakup to od razu przedłuzaj gwarancję na 5 lat (przynajmniej bedzie naprawa za darmo przez ten okres). Elektronika w tych pralkach jest bardzo wadliwa (kiedys pracowałem w serwisie autoryzowanym Indesit Ariston to całymi kartonami modułów odsyłalismy do producenta):)
  • Admin grupy AGD
    Lepiej pomyśl o amice
  • Poziom 26  
    ROBSON33 napisał:
    Lepiej pomyśl o amice

Nie wiem jak jest teraz z Amicą ale do niedawna był to chyba ostatni badziew jaki tylko można było kupić jeśli chodzi o tę całą ich elektronikę robioną w chinach, pompy, zawory przekierowujące itp.
  • Specjalista AGD
    Co do zespołów piorących nierozbieralnych to sprawa jest dość prosta - zdecydowana większość producentów już tak robi.

Jeżeli chodzi o elektronikę to jest ona wykonana również u większości w podobny sposób wykonana a poza tym nie licz, że pralka posłuży bezawaryjnie 20 lat !!! Nie te czasy

Wg. mnie Indesit WIE 107 jest pralką taką samą jak inne.
  • Poziom 16  
    Witam popieram kolegę libretto4 , a dla spokoju wykupił bym 5 letnią gwarancję . Pozdrawiam .
  • Poziom 26  
    Proponuję popatrzyć, ile uszkodzonych indesitów i whirlpooli, a ile innych marek trafia jako uszkodzone na znany portal aukcyjny. To jest najlepszy sposób oceny, co kupić.
    Pozdrawiam

Cytat:
    Elektronika w tych pralkach jest bardzo wadliwa (kiedys pracowałem w serwisie autoryzowanym Indesit Ariston to całymi kartonami modułów odsyłalismy do producenta)

Czy moduły były uszkodzone w sposób nienaprawialny - padnięty mcu - to jest bardzo ważne info dla kupującego.
  • Specjalista AGD
    Proponuję popatrzeć ile osób ma sprzęt Whirlpool czy Indesit... jest tego mnóstwo i dlatego mnóstwo jest też na złomie.
    Oczywiście są marki lepsze i gorsze ale złotej rady nie udzieli nikt.

Co do uszkodzeń modułów to w 90% jest jakaś zewnętrzna przyczyna a pozostałe 10 albo i mniej to jakieś niedopracowanie w fazie produkcji (w konkretnych egzemplarzach a rzadko całej serii).
  • Poziom 26  
    Ale tego mnóstwo jest na złomie po gwarancji - proponuje popartzeć na opinie na ceneo i poszukać uszkodzonego sprzętu na znanym portalu aukcyjnym... A to NIE JEST normalne - czy ktoś złomuje samochody po gwarancji?

Moje pytanie było inne - czy orientuje się ktoś, szczególnie chciałem zapytać kol. gregory_sz, który pracował w serwisie - choć wiadomo, że serwis nie naprawia, tylko wymienia - czy istnieje realna szansa naprawy tych modułów, czy zwykle uszkodzeniu ulega MCU?
    Czy przyczyna złomowania pralek jest taka, że ludzie wołają po gwarancji serwis, zamiast naprawy, który nie naprawia, tylko wymienia a to w kilkuletniej pralce przy sztucznie utrzymywanych wysokich cenach modułów przestaje się opłacić?
  • Specjalista AGD
    Każda naprawa gdzie koszt w przypadku pralki sięga 200 - 300 zł kończy się zdaniem "dołożę 500 i mam nową z gwarancją na 2 lata (a nawet 5)".
    Jakaś naprawa modułu nie odbędzie się za 30 zł bo to nie wystarczyłoby na chleb a płaci się za wiedzę a nie za "dziubanie" w automacie które trwa 30 min.

I dlatego coraz więcej sprzętu ląduje na złomie
  • Poziom 26  
    Tylko trudno mówić o dobrej pralce za 800zł, ale za 550zł moduł to samemu da radę taniej zrobić... Kiedyś czytałem, że na elektrodzie komuś się to udało. Ale softu nie udostępnił :(
    Ciekawe tylko, czy jest realna możliwość odczytania programu zawartego w MCU takiego moduułu?
  • Poziom 10  
    Piszę w tym temacie bo nie znalazłem bardziej pokrewnego mojemu problemowi: był problem z blokadą drzwi, blokada wymieniona a problem nie zniknął. Podejrzewam któryś z przekaźników bo dziwne odgłosy (jakby drganie styków) dochodzą z płyty głównej. No ewentualnie tranzystor który jest w tym obwodzie. Nie mam jednak pewności oraz nie mam schematu.
    Wezwałem serwis ale oni jak to oni: nie naprawiają tylko wymieniają (ok 600z z dojazdem).
    Czy ktoś próbował może naprawiać płytę z powodzeniem?
    Czy ma ktoś może schemat do WIE107?
    Proszę o pomoc
  • Poziom 26  
    Miałem kiedyś identyczny objaw i planowałem wykonanie własnego programatora jednak pomogło użycie suszarki do włosów i solidne wygrzanie tej płyty. Pralka chodzi do dziś. Jeśli to nie pomoże to nawet bez schematu da się przecież sprawdzić przekaźnik i obwód nim sterujący.