Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit WIE 107 ( co myślicie o tej pralce, warto kupić?)

phoenix123 30 Apr 2009 11:46 4854 14
Relpol
 • #1
  phoenix123
  Level 1  
  Witam. Co myślicie o tej pralce Indesit WIE 107( awaryjność, sprawność prania, głośność). Szukam pralki do 1000zł, i ta wydaje mi się bardzo rozsądną propozycją, co o tym sądzicie?
 • Relpol
 • #2
  Pawel1812
  Level 26  
  Nie jest to dobry wybór - zbiornik nierozbieralny - nie wymienisz łożysk - jednorazówka :(
  Pozdro
 • #3
  TomekCarlos
  Level 26  
  Pozatym elektronika dość awaryjna.
 • #4
  gregory_sz
  Level 13  
  Witam;
  Tak jak poprzednicy napisali nie warto w to się pchać, wiecej nerwów niż to warte a serwis bedzie częstym gościem:). Jak juz sie zdecydujesz na jej zakup to od razu przedłuzaj gwarancję na 5 lat (przynajmniej bedzie naprawa za darmo przez ten okres). Elektronika w tych pralkach jest bardzo wadliwa (kiedys pracowałem w serwisie autoryzowanym Indesit Ariston to całymi kartonami modułów odsyłalismy do producenta):)
 • #5
  ROBSON33
  Admin of household appliances group
  Lepiej pomyśl o amice
 • #6
  TomekCarlos
  Level 26  
  ROBSON33 wrote:
  Lepiej pomyśl o amice


  Nie wiem jak jest teraz z Amicą ale do niedawna był to chyba ostatni badziew jaki tylko można było kupić jeśli chodzi o tę całą ich elektronikę robioną w chinach, pompy, zawory przekierowujące itp.
 • #7
  libretto4
  Home appliances specialist
  Co do zespołów piorących nierozbieralnych to sprawa jest dość prosta - zdecydowana większość producentów już tak robi.

  Jeżeli chodzi o elektronikę to jest ona wykonana również u większości w podobny sposób wykonana a poza tym nie licz, że pralka posłuży bezawaryjnie 20 lat !!! Nie te czasy

  Wg. mnie Indesit WIE 107 jest pralką taką samą jak inne.
 • #8
  grzegorzhel1
  Level 16  
  Witam popieram kolegę libretto4 , a dla spokoju wykupił bym 5 letnią gwarancję . Pozdrawiam .
 • #9
  Pawel1812
  Level 26  
  Proponuję popatrzyć, ile uszkodzonych indesitów i whirlpooli, a ile innych marek trafia jako uszkodzone na znany portal aukcyjny. To jest najlepszy sposób oceny, co kupić.
  Pozdrawiam

  Quote:
  Elektronika w tych pralkach jest bardzo wadliwa (kiedys pracowałem w serwisie autoryzowanym Indesit Ariston to całymi kartonami modułów odsyłalismy do producenta)

  Czy moduły były uszkodzone w sposób nienaprawialny - padnięty mcu - to jest bardzo ważne info dla kupującego.
 • #10
  libretto4
  Home appliances specialist
  Proponuję popatrzeć ile osób ma sprzęt Whirlpool czy Indesit... jest tego mnóstwo i dlatego mnóstwo jest też na złomie.
  Oczywiście są marki lepsze i gorsze ale złotej rady nie udzieli nikt.

  Co do uszkodzeń modułów to w 90% jest jakaś zewnętrzna przyczyna a pozostałe 10 albo i mniej to jakieś niedopracowanie w fazie produkcji (w konkretnych egzemplarzach a rzadko całej serii).
 • #11
  Pawel1812
  Level 26  
  Ale tego mnóstwo jest na złomie po gwarancji - proponuje popartzeć na opinie na ceneo i poszukać uszkodzonego sprzętu na znanym portalu aukcyjnym... A to NIE JEST normalne - czy ktoś złomuje samochody po gwarancji?

  Moje pytanie było inne - czy orientuje się ktoś, szczególnie chciałem zapytać kol. gregory_sz, który pracował w serwisie - choć wiadomo, że serwis nie naprawia, tylko wymienia - czy istnieje realna szansa naprawy tych modułów, czy zwykle uszkodzeniu ulega MCU?
  Czy przyczyna złomowania pralek jest taka, że ludzie wołają po gwarancji serwis, zamiast naprawy, który nie naprawia, tylko wymienia a to w kilkuletniej pralce przy sztucznie utrzymywanych wysokich cenach modułów przestaje się opłacić?
 • #12
  libretto4
  Home appliances specialist
  Każda naprawa gdzie koszt w przypadku pralki sięga 200 - 300 zł kończy się zdaniem "dołożę 500 i mam nową z gwarancją na 2 lata (a nawet 5)".
  Jakaś naprawa modułu nie odbędzie się za 30 zł bo to nie wystarczyłoby na chleb a płaci się za wiedzę a nie za "dziubanie" w automacie które trwa 30 min.

  I dlatego coraz więcej sprzętu ląduje na złomie
 • #13
  Pawel1812
  Level 26  
  Tylko trudno mówić o dobrej pralce za 800zł, ale za 550zł moduł to samemu da radę taniej zrobić... Kiedyś czytałem, że na elektrodzie komuś się to udało. Ale softu nie udostępnił :(
  Ciekawe tylko, czy jest realna możliwość odczytania programu zawartego w MCU takiego moduułu?
 • #14
  VoiTech
  Level 11  
  Piszę w tym temacie bo nie znalazłem bardziej pokrewnego mojemu problemowi: był problem z blokadą drzwi, blokada wymieniona a problem nie zniknął. Podejrzewam któryś z przekaźników bo dziwne odgłosy (jakby drganie styków) dochodzą z płyty głównej. No ewentualnie tranzystor który jest w tym obwodzie. Nie mam jednak pewności oraz nie mam schematu.
  Wezwałem serwis ale oni jak to oni: nie naprawiają tylko wymieniają (ok 600z z dojazdem).
  Czy ktoś próbował może naprawiać płytę z powodzeniem?
  Czy ma ktoś może schemat do WIE107?
  Proszę o pomoc
 • #15
  Pawel1812
  Level 26  
  Miałem kiedyś identyczny objaw i planowałem wykonanie własnego programatora jednak pomogło użycie suszarki do włosów i solidne wygrzanie tej płyty. Pralka chodzi do dziś. Jeśli to nie pomoże to nawet bez schematu da się przecież sprawdzić przekaźnik i obwód nim sterujący.