Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E160 - jak zmienic soft?

30 Kwi 2009 12:20 51892 18
  • Poziom 22  
    Jak zmienic soft w modemie E160? Mam modem z Ery, a chce zeby dzialal w Orange.

Posiadam DC-Unlockera - niestety widze tu tylko opcje Read.
  • Poziom 22  
    Pisza o simloku. Simlocka zorbilem ebz problemu, ale po podlaczeniu mdoemu do USB automatycznie instaluje sie soft ery z jej ustawieniami. Chodzi o to jak podmienic ten soft na soft orange i skad go wziac?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    poszukaj na stronce orange instalacyjnego pliku i jak go zainstalujesz to bedziesz mial ustawienia
  • Poziom 22  
    No wiec zaktualizowalem ten mdoem softem z play i nadal jest Era ;/
  • Poziom 23  
    Euro-Trade napisał:
    Jak zmienic soft w modemie E160? Mam modem z Ery, a chce zeby dzialal w Orange.

Posiadam DC-Unlockera - niestety widze tu tylko opcje Read.

Jak widać koledze chbya nie chce się trochę poszukac ;) , przeciez na suporcie DC-UNLOKERA jest soft niebrandowany do E160 lacznie z programem do obslugi modemu wystarczy "zassać" zainstalowac i zaktualizowac modem :D
  • Spec od GSM
    To co Huawei oficjalnie daje jest tu, lecz chyba brak E160 plikow na dzis:
    http://www.huawei.com/mobileweb/en/doc/list.do?type=-1&id=5286

Powyzej masz link do forum bez-kabli, i tam znajdziesz nawet najnowszy firmware. Przy okazji czytajac tematy wiele sie nauczysz. Znajdziesz m.innymi:
    E160Update_11.604.21.00.156.B409 ....itd....itp....

Dokladniej pobierz z tad:

http://3gsterowniki.netstrefa.org/dashboard_huawei.html

Pobierz:

http://www.huawei.com/mobileweb/en/file/download.do?f=23757&ctype=1

Dopisz apn orange:

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=81956#81956

Poza tym mozesz zaimportowac ustawienia, ponizej przyklad z playonline:
  • Poziom 22  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Wgralem soft niebrandowany i modemik dziala jak nalezy. :)
  • Poziom 13  
    witam nie mogę wgrać update do e160 zaczyna instalować i chce jakieś hasło? skąd mam je wziąć co wpisać?
  • Poziom 12  
    troche piszecie o tym modemie to się podczepie, jak ogólnie działa? Nie zrywam wam połączeń? chodzi o samą markę huawei, chce wziąć model 636 w orange free ale wolę się podpytać najpierw.
  • Poziom 15  
    E160 nie trzeba nawet fleszować wystarczy w profilach ustawić i będzie chodzić na tym sofcie z ery.Wybrać narzędzia/opcje/zarzadzanie profilami i tam ustawić.Jesli ma simlocka to trzeba ściągnąć,ja swoj brałem m-c temu i był bez.Chodzi bez problemu w orange i plusie.
  • Poziom 2  
    Witam, korzystam z sieci 3 w Angli na modemie ZTE MF62 na orginalnym sofcie z tej sieci, ale psiadam jeszcze modem E160 z sieci T-mobile który ma juz sciagniety simlock.Problem jest taki że w Mobile Partner niemoge sie połaczyć z powodu błedu 619 lub 651(niemoze sie połaczyc ze zdalnym komputerem i wyświetla error 619)a wczesniej próbowałem w kraju na bluconekt na doładowywanie i było ok z siecia 3 tez sie łaczył, zaczeło sie to od tego momentu jak połaczyłem sie w roamingu w Holandi przez Bluconekt, chyba z godzine ponad serfowałem odziwo :) a nastepnego dnia juz "zapomnij..."nie mogłem sie z zadna siecia połonczyc i teraz lipa. Dodam że po włozeniu karty do tel i sprawdzeniu stanu konta na bluconekt było ponad -100 zl i czy era nie zablokowała mi cos w modemie?? , teraz wgrałem nowy UTPS11.300.05.00.03_MAC11.202.08.00.03 i nic niedaje.
    Bardzo prosze o pomoc
  • Poziom 2  
    Dzis po wilu kombinacjach z mobile partner, conect mobile i play online wyszła dziwna sytucja- na zadnym z tych progamików nie połącze sie z siecią three w UK ale odpalając oryginalny soft sieci THREE moge uruchomic inny jaki kolwiek programik wyzej wymienionych i odziwo niema Error 619 lecz to staje sie bez sensu aby odpalac 2 programy . a zalezy mi na tych alternatywnych bo mobile partner jest wgrany w modemie i mam dostep do niego wrazie potrzeby a orginalny pozostał mi jeszcze jak miałem simlock w modemie (E160) zainstalowany na kompie.
    Wiec co tu można zrobić lub co źle robie??
  • Poziom 10  
    a jak wgrać soft play do modemu e160 .Obecnie jest ery niema simloka
  • Moderator - GSM
    Nie lepiej wgrać nie brędowanego softa i skonfigórować połączenie pod odpowiednią siec, ostatnio tak zrobiłem z modemem E160G i ładnie śmigał.
  • Poziom 9  
    manonfire napisał:
    Z tej stronki też można pobrać soft nie kostumizowany dla danego operatora do modemu Huawei E160 i paru innych modemów.

http://www.dc-unlocker.com/downloads/open/13

Pozdrawiam.:D

Sofcik działa super;]
    Tylko jak wgrałem aktualizacji E160Update_11.604.21.00.156.B409. Na E160_Dashboard_WIN_UTPS11.030.01.04.03.B409 chpodził super, ale zachciało mi sie wgrać aktualizacji:/ Teraz nie moge znowu wgrać E160_Dashboard_WIN_UTPS11.030.01.04.03.B409 :/ A modem nie widzi sieci:(
    Gdy próbuje wgrać ponownie pojawia mi sie taka komenda:

The data card can;t be found. Error Code: 2
    one of the following reasons may cause the error:
    a. The data cart not properly connected to PC.
    b. Other program is using the data cart.
    c. You do not have the authority of the administrator.

Pomocy;(