Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie kolumny estradowe na imprezy za 1000 zł. Co wybrać?

30 Kwi 2009 16:03 1766 23
  • Poziom 24  
    Witam.
    Planowałem budowę kolumn DIY, ale ostatnio doszedłem do wniosku, ze może warto byłoby kupić coś gotowego. Na dwie kolumny estradowe mogę przeznaczyć maks 1000 zł. Mogą być używane (nawet do renowacji zewnętrznej). Chciałbym poznać wasze propozycje w tym temacie. Kolumny mają grać pod Elmuzem 2304, zczyli najlepiej jakby były 4ohm i miały coś około tych 300 watt. Puki co nie posiadam żadnego subbasu i nie zapowiada się , aby powstał w najbliższym czasie. Kolumny mają grać na mniejszych imprezach typu 18, parapetówki itp.

Przeglądając alledrogo natknąłem się na KOLUMNY ESTRADOWE LDM P 315 pro, aukcja numer 616539321.

Nadal się waham co by było lepszym wyjściem więc czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Przykro mi to stwierdzić ale, nie kupisz dobrych kolumn w takim przedziale cenowym. No chyba że trafisz jak w totka.
  • Poziom 24  
    Tyle to i ja wiem. Po prostu chce kupić coś najlepszego w tej kwocie. Prosiłbym o konkretne oferty (linki, numery aukcji itd.).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    PA-400-4, to typowe satelity i basu z nich nie usłyszysz.
    PA-500-8, owszem cena niezła, ale kolega Czaku89 potrzebuje kolumn o impedancji 4 Ohm.

Jeśli chodzi o te kolumny LDM P-315 pro:http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=616539321
    To myślę że 700 zł można za nie dać.

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Jeżeli miałbym kupować te Stx to już bym sobie sam złożył. Bo w tej cenie jestem w stanie zmontować kolumny 2x GDN + D500. Problem polega tylko na zwrotnicy.
    Jeżeli chodzi o te LDM to dzwoniłem do sprzedawcy, to powiedział, ze już są sprzedane, tyle że aukcji jeszcze nie zakończył.
  • Poziom 24  
    Zamknę się:) Sporo części bym ze starych kolumn odzyskał. Poza tym obić mógłbym z czasem. Drivery D-800-Ti z hornami znalazłem za 240. a reszta jakoś by poszła. Tyle że no nie wiem czy jest sens składać to jak i tak będzie problem ze zwrotnicą.
  • Poziom 30  
    DIY to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Ja ostatnio widziałem kolumny estradowe Elestry za 1000zł para.
  • Poziom 24  
    Tylko co mi po tym że złoże kolumny DIY, włoże sporo pracy, a to i tak nie będzie dobrze grało bez odpowiedniej zwrotnicy.
  • Poziom 24  
    Cytat:
    No to kup jakieś gotowe LDM-y .

To niestety nic mi nie mówi. Tak jak mówiłem wcześniej: Prosiłbym o konkretne oferty, modele.
    Przeglądając alledrogo (o co również was bym prosił)znalazłem:
    Link <-- niestety za tą cenę to na pewno sobie nie pozwolę, a wątpię żeby sprzedawca puścił je za te choćby 1200.
    Link <-- Tutaj trochę nie przekonuje mnie ta wymiana głośników na inne. Poza tym wyglądają na ok. Z tego co sprzedawca mi napisał mają 6 lat i grały po weselach.
  • Poziom 24  
    No jak napisałem ile chce ze nie bez licytacji to powiedział mi 700 za sztukę :)

Cytat:
    Te Elestry były by może i tanio do wyrwania i moim zdaniem są godne polecenia ...

To znaczy ile maksymalnie warto za nie dać. Ile są warte waszym zdaniem.
  • Poziom 24  
    Te typy, to tylko moje spostrzeżenia. Może macie jeszcze jakieś inne propozycje, albo znacie kogoś, kto mógłby mi zwrotki zaprojektować? Wówczas raczej robiłbym konstrukcje DIY.
  • Poziom 30  
    Projekt zwrotnicy zawsze możesz komuś zlecić, a zrobienie własnych kolumn będzie na pewno tańsze i efekt lepszy, o ile będzie wszystko zrobione jak należy. I Elestry są godne polecenia. A te o których wyżej mówiłem to naprawdę dobry i bardzo zadbany sprzęt tylko nie wiem czy jeszcze są do sprzedania.
  • Poziom 24  
    Cytat:
    Ja ostatnio widziałem kolumny estradowe Elestry za 1000zł para.
    Pewnie o to Ci chodzi. Jakbyś mógł mi podać jakiegoś linka albo numer aukcji. Byłbym wdzięczny.

Cytat:
    Projekt zwrotnicy zawsze możesz komuś zlecić
    Tylko komu? I kwestia tego ile to będzie kosztować...
  • Poziom 28  
    Napisz do kapitana planety, bo dał ogłoszenie, że złoży kolumny za darmo. Tylko musisz mu dać na drewno, klej itp :)
  • Poziom 30  
    Tych kolumn nie widziałem na aukcji tylko w komisie niedaleko mnie, ale za taką cenę już ich nie ma a podałem to jako przykład, że jednak można kupić dobre kolumny za 1000zł.
  • Poziom 24  
    Dzięki wszystkim za pomoc, ale wybór padł jednak na DIY. Po zakończeniu pojawi się na elektrodzie, także zapraszam.