Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek BMW E36, nie działa

30 Kwi 2009 20:21 5292 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    Centralny zamek w mojej E36 nie działa jedyne, co słychać to delikatne cykanie w drzwiach w momencie zamykania drzwi kluczykiem (ciche cyknie słychać we wszystkich drzwiach) zamek nie działa również w klapie bagażnika. (Krańcówki dzwi sprawdziłem wszystkie działają, oświetlenie wewnętrzne działa prawidłowo).

cenralke podmieniałem na inną w 100% sprawną, siłowniki po podaniu napięcia bezpośrednio do kostki zasilającej zamykają się i otwierają, lecz po podłączeniu centralki nadal słychać tylko delikatne cyknięcie. Co ciekawe przy otwartej klapce wlewu paliwa widać, że siłownik bardzo niewielkim zakresie się wysuwa i wsuwa, lecz odwrotnie, co do zamknięcia i otwarcia drzwi ( tzn. w momencie zamykania drzwi kluczykiem delikatnie się cofa, a w momencie otwierania drzwi nieznacznie się wysuwa – działa odwrotnie?. Zmierzyłem napięcie na kostce zasilania siłownika klapki wlewu i dochodzi tam zaledwie 0,7 V to samo na innych siłownikach. :|
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Zmierzyłem napięcie na kostce zasilania siłownika klapki wlewu i dochodzi tam zaledwie 0,7 V to samo na innych siłownikach. Neutral

0.7 V to nie jest napięcie, masz gdzieś jakąś stratę może jakaś kostka nie łączy, albo kabelki są połamane.

Czeka Cię trochę szukania.

Pozdro
  • Poziom 9  
    A co gdy zgubiony pilot i brak kluczyka do drzwi? Tak jest u mnie.