Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra i centralny zamek - Pomocy

03 Maj 2004 17:52 1668 4
  • Poziom 21  
    Witam. Trochę nietypowy problem. Pewnego dnia wysiadł centralny zamek. Okazało się że przepaliło bezpiecznik. Po wymianie drugi przepalił się po próbie zamkniecia. Rozebrałem moduł. Okazało się że zespawało styki w jednym przekaźniku. Wymieniłem. Zaczęło działać ale po kilku otwarciach i zamknieciąch znowu wywalało bezpiecznik. Wywaliłem moduł i wstawiłem uniwersalny. Były problemy bo żeby wszystkie się zamykały i otwierały musiałem połączyć 2 kabelki w tylnych prawych dzwiach (bez tego zamykały się tylko drzwi kierowcy i bagażnik). Do oryginalnego modułu dochodziły jeszcze 2 kabelki których nie podłączyłem czarny i czerwono żółty. Nie wiem co na nich jest. Po tych operacjach znowu zaczęło działać ale musiałem moduł zasilić oddzielnie bo wariował. Teraz też działa ale raz na jakiś czas muszę wymieniać bezpiecznik. Co to może być? Pomóżcie bo mi się skończyły pomysły a klientowi cierpliwość :-)
  • Spec od samochodów
    Najczesciej padaly przewody dochodzace do klapy poszukaj bo masz zwarcie
  • Poziom 21  
    Sprawdzałem czy nie ma zwarcia i wyglądało że nie ale sprawdzę jeszcze raz. A co zrobić teraz bo samochod wczoraj zamknąłem a dzisiaj rano już nie mogłem go otworzyć. Jakoś udało się kluczykiem otworzyć drzwi kierowcy a reszta zachowuje się jakby było doryglowywanie. Wogóle nie daje się wyciągnąć rygielków. A przy mocniejszym ciągnięciu sprężynują. Jeszcze trochę i klient mnie zje :-)

P.S. Dlaczego w tych siłownikach "slave" jest 3 kabelki a nie jak normalnie 2 ?
  • Spec od samochodów
    W orginalnych silownikach jest mikroswitch ktory przelacza sie w zaleznosci od polozenia dlatego dwa przewody musza byc zmostkowane przy sterowniku uniwersalnym a to ze blokuje drzwi to prawdopodobnie zwalony switch w drzwiach ze sterownikiem lewe lub prawe bo w obu sa krancowki
  • Poziom 21  
    Dzieki za info. Na razie muszę poszukać tego zwarcia, ale to dopiero w następnym tygodniu.
    P.S. I jeszcze mam prośbę. Jakbyś mógł mi to mniej więcej rozrysować. Jak ten switch jest połączony z kabelkami prądowymi od silniczka w siłowniku (wnętrze siłownika). Byłbym bardzo wdzięczny :-)

P.S.2 I do czego są pozostałe kabelki przy module ? (czarny cienki i czerwono-żółty też cienki)