Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka Philips 22DC594/35, radia kasetowego na MP3

robertrobson 30 Kwi 2009 22:28 3618 0
  • #1 30 Kwi 2009 22:28
    robertrobson
    Poziom 12  

Opowiem Wam moją historie z radyjkiem, które nie ma w czasie teraźniejszym nowocześniejszego następcy...

Zaczęło się od tego, że doszedłem w końcu trzeba odejść od kaset magnetycznych bo w końcu mamy XXI wiek i nagrywanie kaset mija się z celem. Po pierwsze jakość nie ta a po drugie - strata czasu i brak czasu na takie operacje :) .
    Postanowiłem zafundować mojemu Xmenowi nowoczesne radio na MP3. Przecież nie są już takie drogie a i pojemność pamięci flash jest już tak ogromna,. że można słuchać muzyki z rok czasu bez kasowania starej i nagrywania nowej.
    Parę dni siedziałem na necie i na Allegro w poszukiwaniu odpowiedniego radyjka. Założenie było takie, że musiało to być radio, które będzie współpracować z fabrycznym sterowaniem z kierownicy. Jak wiadomo, jest to kwestia przyzwyczajenia a co najważniejsze i bezpieczeństwa na drodze podczas zabawy z radyjkiem.
    Niestety, zaczęły się właśnie z tego powodu schody. Teraz standardów jest od groma a ten, który jest w Xmenie już pewnie odszedł do lamusa. Renomowane firmy na swoich stronach internetowych oferują przejściówki do każdego radia. Wszystko by było ok, gdyby nie to, że są one droższe od całego nowego radia.
    Zastanawiałem się z tego powodu na d zmieniarką. W końcu moje fabryczne radyjko obsługuje zmieniarki...
    No i tu także była ślepa uliczka... Nowe zmieniarki = nowe standardy komunikacji itp. Czyli jeden z twego wniosek, ze nowa nie będzie mogła współpracować z takim starym radiem.
    Pozostaje jedynie zakup używanej zmieniarki CD.
    Otóż nie są one już osiągalne na rynku a i jeżeli już to w kosmicznych cenach! Po co mi stara zmieniarka, która jest droższa od nowego, firmowego radia (ceny to ok 600zł!) a i niezawodność mechanizmu takowej pewnie miał by wiele do życzenia.
    Po tych wszystkich perturbacjach mnie olśniło! Zauważyłem na alledrogo emulator zmieniarki! Fantastyczna sprawa - pomyślałem. W praktyce nieograniczona pojemność (nośniki danych to już dziesiątki GB!) no i nie ma zużywających się mechanizmów napędowych. Po prostu czysta elektronika. Dodatkowo - super małe ustrojstwo i lekkie!
    Koszt - ok 400zł. Przełknął bym ten koszt aby tylko moje radyjko miało dużo w sobie muzy o jakości SD.
    Niestety..... Wysłałem zapytanie do firm, które tym handlują i wynik był negatywny... Kazali mi nawet przesłać zdjęcia od frontu radyjka i od ryłu - wyjść, jakie się znajdują w nim. Zewsząd ta sama odpowiedź: radio i standard, które ono obsługuje są już naprawdę wiekowe.
    No cóż, postanowiłem sobie odpuścić i się naprawdę poddałem.
    Jako, że kasety już wszystkie przesłuchałem a nagrywać nie mam na czym - kupiłem sobie transmiter. Fajne ustrojstwo ale jakość dźwięku naprawdę nędzna. Muzyka z radia ma o niebo lepszą jakość niż to badziewie!
    To tak jakby słuchał muzyki na falach długich. Z tą jednak różnicą, że w stereo :)
    Wtedy naprawdę się wkurzyłem! Muszę coś z tym zrobić! Nie mam czego słuchać a w radiu leci w kółko jedno i to samo, z tym, że dodatkowo kupę głośnych reklam trzeba wysłuchać!
    Jako, że lubię pomajsterkować nie tylko przy mechanice ale elektronika także mi nie straszna - wpadłem na genialny pomysł. Najprościej, jak przerobię moje radyjko na MP3!
    Będę miał sterowanie z kierownicy, wyświetlacz przy kierownicy też będzie działał, co by nie było możliwe przy jakimkolwiek innym rozwiązaniu.
    Zobaczcie jak to zrobiłem i jak to wygląda! Może efekt estetyczny nie jest piorunujący ale jakość dźwięku rewelacyjna!!!

Myślę, że każde takie starsze radio można przerobić w ten sposób. Ja nie mogłem zdobyć do tego modelu nawet schematu ideowego. A jest to w moim przypadku oryginalne radio do Citroena XM z 1995r, model 22 DC594/35
    Podparłem się tylko aplikacją procesora dźwięku z tego radia TEA6320.

TUTAJ WIĘCEJ ZE ZDJĘCIAMI

1 0
  Szukaj w 5mln produktów