Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP m1522nf potrzebna część - kółko zębate przenoszące napęd.

achpiotr 30 Apr 2009 23:43 1431 5
 • #1
  achpiotr
  Level 11  
  Po tym jak źle zregenerowałem kasetę drukującą (pozostawiłem wyczyszczoną do sucha listwę zbierającą) nastąpiło zablokowanie kasety drukującej co spowodowało z kolei złamanie elementu który bezpośrednio chwyta odpowiednią kształtką za końcówkę bębna OPC by przenieść na niego napęd.

  Udało mi się odczytać drobnym drukiem napisany numer:
  RU6-0016 V1-1>POM<

  Nie mogę zaleźć na stronie części zamiennych HP. Mniemam że to kółko plastikowe jest identyczne w kilku modelach drukarek i może z jakiejś przeznaczonej na część dało by się podebrać.

  Czy jest mi ktoś w stanie pomóc wskazują gdzie można nabyć taką część?
 • #2
  endriuf
  Printers specialist
  Może być niedostępna oddzielnie. Zapytaj w Fis-Komp, Europarts albo Convena
 • #3
  achpiotr
  Level 11  
  Dzięki, sprawdzę - mogli by mieć nawet cały zestaw - ale żeby dostać. Swoją drogą, zespawałem to lutownicą - jak kupię kasetę drukującą to zobaczę czy wytrzyma. Moja zregenerowana kaseta wydaje się mieć nadal za duży opór. Natarłem zbierak tonerem ale wydaje mi się że i tak to jest za duży opór.
 • #4
  mcciuciek
  Level 19  
  Może tą zregenerowaną kasetę po prostu zasypałeś za dużą ilością toneru i dlatego ciężko pracuje bo mieszadła mają za ciężko.
 • #5
  achpiotr
  Level 11  
  Wydaje mi się że nie - pierwszy raz jak regenerowałem tylko odkurzyłem śmietnik i nie czyściłem listwy izopropanolem, za 2gim razem to zrobiłem i miałem wrażenie jak teraz kojarzę, że spłukałem z niej jakąś warstwę. Na początku miałem wrażenie że jest to ze szkła. Po natarciu tonerem nie odzyskała swojej matowości.
 • #6
  mcciuciek
  Level 19  
  Powinieneś ją natrzeć talkiem - najlepiej działa