Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Łucznik 877 nie "wyciąga" dolnej

01 Maj 2009 01:58 34341 7
 • Poziom 10  
  Witam,
  problemem tej maszyny jest to,ze nie szyje:) a dokładniej to nie wiem z jakiej przyczyny nie "wyciąga" dolnej nitki z bębenka. z tego co się oczytałem na forum, to prawdopodobnie problem tkwi w chwytaczu. najpierw igła zawadzała o to koło pod bębenkiem, wiec wyregulowałem ten pionowy słupek na którym się trzyma igła (nieco do góry żeby nie zawadzało i już jest dobrze). w tym momencie nie wiec co regulować czy na co zwrócić uwagę, z tego względu ze nie mam w ogóle pojęcia w jaki sposób to się odbywa (jak maszyna wyciąga nitkę z bębenka). jeśli macie jakieś porady, to bardzo o nie proszę. zamieszczam zdjęcie z instrukcji "1"(może zaznaczcie na nim co zrobić?), a także zdjęcie mojej maszyny "2" i filmik.
  pozdrawiam, Paweł

  Maszyna do szycia Łucznik 877 nie "wyciąga" dolnej
  Maszyna do szycia Łucznik 877 nie "wyciąga" dolnej


  http://www.ksiezyc.republika.pl/pliki/3.mp4
 • Poziom 15  
  Popatrz na igłę w momencie schodzenia na dół musisz patrzyć czy ostrze chwytacza jest całe,a jeżeli nie no to wymiana chwytacza musisz wyregulować chwytacz pisze to tutaj -> W momencie jak igła powraca do góry i szpic chwytacza jest tuz przy igle, odległość pomiędzy szpicem a oczkiem igły powinna wynosić ok. 2 mmm, powyżej oczka igły. Jeśli jest inaczej, to trzeba poluzować imbusy mocujące stożkową zębatkę na wałku pionowym i ustawić chwytacz wg podanej pozycji i wtedy zazębić i dokręcić zębatkę. Musi działać. Załóż poprawnie nitki przy igielnicy,a gdy wyciągając nitkę przytrzym ją :) Jeżeli to nie pomoże to nie wiem a spróbuj bez bębenka wyjmij go i sprubój ją łapać :) Napewno ją musisz naoliwić bo coś okropnie chałasuje jak ręcznie kołem kręcisz nagraj jeszcze mechanizm dolny i bez bębenka z regulatorem obrotów ok .? A ja nagram film jak to ma być prawidłowo :D Pozdrawiam i napisz czy jakiś postęp :)
  Pierwszy film to jak maszyna załapuje nitkę bez bębenka :)
  http://predom3.wrzuta.pl/film/0fGnBqceH6I/singer_834
  Drugi film to jak maszyna załapuje z bębenkiem i szpulką trochę przepuści ale to niec nie szkodzi :D
  http://predom3.wrzuta.pl/film/a3OEtTBN1AU/singer_834_cz.2
  I tak powinna maszyna załapywać nić .! Ci tak tam trzaska widocznie jeżeli lewe czy prawe położenie igły udeża o chwytacz musisz to wyregulować :) Pozdrawiam i życzę miłęj pracy :D .!
 • Poziom 15  
  1.
  Koło zębate znajdujące się na wałku poziomym ustawić w dowolnym położeniu i dokręcić .

  2.
  Koło zębate usytuowane na osi pionowej napędzające chwytacz ustawić tak, żeby ząbki transportera znajdowały się równo z płytką ściegową mając tendencje schodzenia w dół. W tym momencie igła powinna znajdować się ok. 5-10 mm nad płytką sciegową. Następnie należy wsunąć koło zębate napędzające chwytacz znajdujące się na wałku pionowym i lekko dokręcić.

  3.
  Ustawienie skoku chwytacza w stosunku do igły. Chwytacz w momencie powrotu igły do góry (tz. jak kręcisz kołem maszyny igła się wbija w materiał dochodzi do najniższego punktu i wraca ) powinien być tak ok. 2mm nad otworem igły .

  4.
  Sprawdzić czy wszystkie części są odpowiednio dokręcone. Powoli zakręcić kołem napędowym w celu sprawdzenia ustawień.

  Czemu kolega nic nie pisze czyżby maszyna była już sprawna :?:
 • Poziom 15  
  Nie na temat ile kosztuje naprawa silnika Tur-2 wymiana stojanu sprężynki szczotki kondestor te druty i takie inne ile by kosztowała naprawa w serisie .?
 • Poziom 15  
  Pomocy coś się stało odkręciłem przez przypadek śrubkę nad sprężyną a ts ubką jest po lewej stronie pod Tarczą Dociskającą Stopkę więc próbowałem co kolwiek robić i nic tarcza docisku stopki kręci się dookoła i to jest ten metalowy pręcik co wchodzi do tej Tarczy stopka lekko chodzi co mam robić ja się bardzo boje że coś zepsułem ::( nie przeżyje już miałem huk od mamy :(
 • Poziom 10  
  w moim przypadku okazalo sie,ze trzeba wymienic cale to "kółko".dziekuje za pomoc
 • Poziom 15  
  A kto je wymienił .? Powiem ci co masz naoliwić żeby machina ciszej chodziła Wszystkie mechanizmu od psodu od góry i tam gdzie igielnica :) Aha pokaż filmik jak maszyna ci szyje i czy szyje ci stretch :) Pozdrawiam serdecznie !