Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powielacz do junost-a

03 Maj 2004 18:33 1262 16
  • Poziom 19  
    Mam uszkodzony powielacz do junosta, i nie mogę znaleźć na szrocie drugiego. Zastanawiałem się czy ktoś nie wie jak samemu zbudować taki powielacz? :(
  • Poziom 28  
    jeśli dobże pamiętam to są tam trzy diody i dwa kondensatory po 100p
    trzeba by coś wymienić
    nieprawda?:)
    czy padło może trafko?
  • Poziom 19  
    trafo i inne elementy są w porządku problemem jest tylko powielacz
  • Poziom 22  
    :? Rozbierz go i zobacz sam go w środku, to jest taki prosty primityw że dzecko naprawi, śmiało ...
  • Poziom 19  
    Problem nie polega że nie umiem tylko niewiem jakie diody by tam pasowały?!! :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kiedyś stosowałem do tego celu diody BYP350-8k lub -12k
  • Poziom 28  
    jakby się uparł to nawet kilka impulsowych jakiś szeregowo każda tak po 1000V i powinno być
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    :arrow: kiczi
    A to ciekawe bo do tej pory nie wiemy o jakiego JUNOST-a chodzi.
  • Poziom 19  
    jest to junost 401b
  • Poziom 14  
    Witam
    Wydaje mi się iż mam taki powielacz,a nawet całą płytę główną do junosta.Pozdrówki.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    W tych powielaczach były stosowane stosy selenowe tzw. "ołówkowe" typu 5GE200AF-S (6kV/0,25mA). Po zdjęciu obudowy można zauważyć czy uszkodzony jest tylko jeden (co się najczęściej zdarzało) czy więcej. Widać wtedy wyrażne zaczernienie. Wymiana pojedynczego stosu to prosta czynność a w swoim czasie było tego dużo na giełdach. Były też kondensatory 100p/10kV ale one nie ulegały często uszkodzeniu. Jak nic nie znajdziesz odpowiedniego to poszukam bo powinienem coś takiego mieć.
  • Poziom 19  
    Ja kiedys probowalem tam wlozyc jakies diody krzemowe z powielacza do elektroniki. WN bylo ale cos sie podzialo z szelokoscia i krawedzie byko pomarszczone. Generalnie odpuscilem i kipilem nowy powielacz. U mnie byl tez uszkodzony kondensator i obudowa byla przebita.
  • Poziom 19  
    Czy ktoś odpowie mi jakie teraźniejsze diody mogę tam umieścić?!!!!
    i jaki jes ich koszt? :(
  • Poziom 43  
    Toż koledzy podali i co można wstawić i nawet zaoferowali nawet całą płytę tylko z nimi skontaktuj się.
  • Poziom 24  
    RADDEON-- koszt jaki kosz?Kto tu mowi o kosztach zobacz ile sie nauczyles?
  • Poziom 19  
    próbuję zrobić sam od podstaw