Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją linuxa na ps3

Norbert_lubin 01 Maj 2009 09:05 1200 2
  • #1 01 Maj 2009 09:05
    Norbert_lubin
    Poziom 17  

Witam chciałem zapytać co robię zle że nie udaje mi się zainstalować linuxa na dysku w konsoli PS3 .
    A więc kupiłem nowy dysk 320 gb zamontowałem go w konsoli zrobiłem format all z poziomu konsoli ps3 oraz z menu wybrałemopcję by zrobić kolejna partycje 10 gb na os other , po czym znalazłem na sieci takie 2 pliki które montuje sie za pomocą pendraiva i konsola butuje się , pojawiaja się 2 pingwinki i napisy między innymi , kboot ale jak wsówam płytkę z ubuntu 8,10 do napędu konsoli wyskakuje mi monit taki:
    UDF-fs:NoVRS found
    Dev/sr0:/ppc/ppc64/vmlinux-ps3:not found

Koledzy co ja robię zle za pomoc dzięki
    mam około 10 dystrybucji linuxa i każda zachowuje sie identycznie więc odpada raczej zle wypalona płyta czy uszkodzona .
    Ps. Nie wiedziałem gdzie dokładnie umieścić post jesli jest w złym miejscu proszę o przeniesienie go w odpowiednie pozdrawiam

Do Tronic1 kolego już to czytałem i postępowałem wedłóg zaleceń tych i nic . Czy może być to wina nowo wsadzonego dysku z tym że formatowałem go za pomocą konsoli i za jej pomocą wyznaczyłem część dysku na other os ?

Udało mi sie zainstalować linuksa Yellow Dog Linux ale po zainstalowaniu nie ma boot loadera by wybrac sobie system konsoli czy linuksa a po twardym resecie brak seivow jak i wszystkiego co bylo w bekapie prosze o pomo jak to rozwiazac ?

Dzięki za pomoc temat zamykam .
    jesli będę mógł pomoc w tym temacie proszę pisać
    udało mi się to wszystko opanować dzięki opisom które znalazłem tu i na innych forach które mi koledzy podaliście pozdraiam .

• #3 01 Maj 2009 10:08
    jokrasa
    Poziom 29  

Do instalacji systemu niezbędne jest odpowiednie przygot. HDD.
    Musisz posiadać dwie partycje, jedną dla Linuxa i drugą ok. 50GB dla systemu konsoli.

Aby sformatować dysk i utworzyc partycje to już wiesz jak

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo