Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Navigation System MCD nie odpala po zaniku napięcia

chicken007 01 Maj 2009 09:22 2493 3
  • #1 01 Maj 2009 09:22
    chicken007
    Poziom 26  

Witam. Radyjko Blaupunkt MCD wszystko było ok. do momentu wyciągnięcia radia i odpięcia zasilania na chwilkę bo sprawdzałem przewód antenowy, przy okazji przeczyściłem laser. Po ponownym podpięciu radio nie odpala. Bezpiecznik ok. W radiu napięcia jakieś są 12V, 5V reszta to nie wiem bo nigdzie chyba nie ma do tego schematu. Do radia dochodzą dwa plusy i trzeci po stacyjce. Na przednim panelu radia jest czerwona dioda, która migała jak radio było wyłączone, teraz nie miga. Takie operacje z czyszczeniem robię często ale w takim radiu jeszcze nie robiłem. Nie mam instrukcji , może trzeba jakąś kombinacje klawiszy nacisnąć. Co gorsze radio jest z mojego auta i teraz bieda. Może ktoś coś pomoże.

0 3
  • #2 01 Maj 2009 14:20
    Spacewalker
    Poziom 32  

Nic nie trzeba, przeciez takie radio odpali jak dasz 12V, mase i podtrzymanie na SAFE. Sterowanie po stacycje musi je odpalic. Odpala sie wogole z pokretła, wyglada jak bys nie podłaczyl wogole panelu przedniego , bo on jest chyba ta taśmie. Zacznij od tego, moze sie odłaczył. o

0
  • #3 02 Maj 2009 08:09
    chicken007
    Poziom 26  

Przedni panel jest na dwóch złączach wciskanych jedno w drugie i nie odpinałem go ale sprawdzałem czy czasem ni ma jakiegoś luzu , tam jest wszystko ok. Zasilanie 12V jest i obok niego safe też jest. Po stacyjce napięcie również się pojawia. Już go rozbierałem kilka razy i wszystkie połączenia sprawdzałem. Nawet wylutowałem całe złącze iso bo czasem tam luty puszczają ale w tym radiu jest tam ok. Pasowałoby drugie takie radyjko do pomiarów.

0
  • #4 01 Cze 2009 10:09
    chicken007
    Poziom 26  

Kupiłem używane radio i sprawdzałem według niego napięcia. Wszystko wygląda ok. Po prostu jakby procek był martwy. Dałem sobie z tym siana, wstawiłem używkę i śmiga. Temat zamknięty.

0
  Szukaj w 5mln produktów