Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podpięcie kabli do włącznika światła w mieszkaniu

keramer 01 Maj 2009 09:42 6601 5
  • #1 01 Maj 2009 09:42
    keramer
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z podłączeniem kabli do pojedyńczego włącznika światła.o co zatem chodzi: w ścianie wisi mi kabel (czerwony,niebieski,żółty),muszę go podpiąć do pojedyńczego włącznika światła (od góry na kostce miejsca na kable o oznaczeniu L,na dole zaś L1,L2). Z boku zaś wisi mi kabel od zamontowanych wcześniej halogenów(taki sam tzn.czerwony,niebieski i zółty). próbowałem różnych kombinacji ale zawsze bezpieczniki strzelaja.
    Wiem tylko tyle,że możliwe będą do wykonania jakieś mostki albo podpięcie dodatkowaj kostki :( ale nie wiem jak to zrobić. Proszę znawców tematu o pomoc.
    pozdrawiam

• #2 01 Maj 2009 09:56
    kamilekaaaaa
    Poziom 23  

Sprawdź najpierw lub podepnij jakąś zwykłą żarówkę i dopiero kombinuj w wyłączniku. Może masz uszkodzony transformator i dlatego wywala ci bezpiecznik. Żółto zielony jest stosowany jako uziemienie i nie jest wykorzystywany w włącznikach.

• #3 01 Maj 2009 10:02
    keramer
    Poziom 8  

stykałem kable od żarówki do kabli eychodzących ze ściany i działa,halogeny też po styknięciu bezpośrednio z kablami wychodzącymi ze ściany też działeją.Tylko jak teraz umieścić w tym wszystkim ten włącznik???

• #4 01 Maj 2009 10:15
    Lutek49
    Poziom 36  

Jeśli po podłączeniu bezpośrednim wszystko działa to wystarczy odpowiednio połączyć przewody parami a na przewodzie fazowym podłączyć wyłącznik.

• #5 01 Maj 2009 10:32
    keszan
    Poziom 20  

keramer napisał:
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem kabli do pojedyńczego włącznika światła.o co zatem chodzi: w ścianie wisi mi kabel (czerwony,niebieski,żółty),muszę go podpiąć do pojedyńczego włącznika światła (od góry na kostce miejsca na kable o oznaczeniu L,na dole zaś L1,L2). Z boku zaś wisi mi kabel od zamontowanych wcześniej halogenów(taki sam tzn.czerwony,niebieski i zółty). próbowałem różnych kombinacji ale zawsze bezpieczniki strzelaja.
    Wiem tylko tyle,że możliwe będą do wykonania jakieś mostki albo podpięcie dodatkowaj kostki :( ale nie wiem jak to zrobić. Proszę znawców tematu o pomoc.
    pozdrawiam

Witam!
    Zbyt mało wiadomości,wrzuć schemacik.Czy jest tam transformator?
    Czy halogeny na napięcie 230V?

• #6 01 Maj 2009 11:57
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

Sprawdź, na którym przewodzie jest napięcie- "faza". Potem wyłącz bezpiecznik i sprawdź ponownie czy nigdzie nie ma napięcia /"fazy"/. Potem omomierz w rękę, i sprawdź "przejścia" między przewodami. Gdy to wszystko sprawdzisz, zrób mały schemacik i wrzuć na forum.

Pamiętaj, że należy pracować po wyłączeniu napięcia, i ponownym sprawdzeniu jego zaniku!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME