Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tacho Universal schemat audi a4

erdaniel 01 Maj 2009 09:53 11791 52
  • #1 01 Maj 2009 09:53
    erdaniel
    Poziom 14  

Chodzi mi o okablowanie do tego urządzenia a dokładnie o kabel nr 21 (Golf 3 i C klasa) bo mam same piny bez wtyczek.
    Czy ma ktoś pinologie jak te wtyczki podłączyć lub gdzie można dokupić gotowy kabel?

0 29
  • #2 02 Maj 2009 07:44
    emeryt2
    Poziom 42  

Jerzy nie wierzy , że na wieży tyle jeży.

0
  • #3 02 Maj 2009 08:28
    erdaniel
    Poziom 14  

tak,faktycznie niezły byk.o tej godzinie trochę ciężką głowę miałem.

0
  • #4 22 Maj 2009 23:19
    ralfikpol
    Poziom 11  

posiadam schematy wielu kabli jak i gotowe kable

-1
  • #5 28 Sie 2009 14:58
    kovaldesign
    Poziom 1  

witam poradziles sobie z problemem tego wtyku jezeli tak to prosilbym o wskazowki mam taki sam klopot

0
  • Pomocny post
    #7 29 Lis 2009 09:53
    andmak
    Poziom 14  

Mam pytanie. Jak wgrać z PC wsad pamięci do "digi" i odwrotnie z "digi" do PC. W żaden sposób "diga" nie chce mi się połączyć z komputerem ani w winxp ani win98.
    Jakim programem się to robi? Może kawałek instrukcji? Program Tacho2008 updateKit dołączony do digi też się nie komunikuje za pomocą funkcji "synch".
    .

0
  • #8 29 Lis 2009 10:37
    erdaniel
    Poziom 14  

dzięki za schemat.jak jest z połączeniem z pc nie wiem ,nie próbowałem jeszcze.

0
  • #9 29 Lis 2009 20:51
    tocka
    Poziom 24  

andmak napisał:
    Mam pytanie. Jak wgrać z PC wsad pamięci do "digi" i odwrotnie z "digi" do PC. W żaden sposób "diga" nie chce mi się połączyć z komputerem ani w winxp ani win98.
    Jakim programem się to robi? Może kawałek instrukcji? Program Tacho2008 updateKit dołączony do digi też się nie komunikuje za pomocą funkcji "synch".
    .

Musi działać ja używam tachola już 3 lata i nie mam z tym problemów.
    Napisz po kolei jak to robisz może coś źle wykonujesz.

0
  • #10 30 Lis 2009 17:11
    andmak
    Poziom 14  

Czy do współpracy "digi" z PC wystarczy tylko program FIX 2008 bo tylko jego dostałem z programów? Jak nazywa się program do obsługi "digi"? Poza tym "dige" reklamuje bo źle działa na podstawowych układach 93C46 i 93C86. Co innego wklepuje i co innego ona programuje. Dopóki nie będzie działać mi poprawnie na stole to jej przy samochodzie nie użyje co by obciachu sobie nie narobić. Mam ograniczone zaufanie do takich sprzętów jak "diga".

0
  • #11 30 Lis 2009 19:23
    tocka
    Poziom 24  

Ja używam programu TACHDUMP i przez ten program jest komunikacja DIGI - PC.
    Nie wiem dlaczego ci źle czyta te scalaki ale ja nie mam żadnych problemów.
    Mam typowo chińską wersję DIGI i jestem z niej bardzo zadowolony.
    Raz mi się zdarzyło że uwaliłem licznik w Astrze z 2003 roku ale przez moją niecierpliwość i za szybko wyłączyłem zasilanie ( na szczęście miałem zapisany oryginalny wsad).
    Tak więc myślę że musisz po prostu się nauczyć obsługi tego cuda.

Co lepsze moje DIGI się blokuje po iluś set razach ale odblokowanie zajmuje mi max. 15 min.

0
  • #12 30 Lis 2009 21:32
    andmak
    Poziom 14  

Dzięki TOCKA. Ja tego programu nie dostałem z "digą" więc nic dziwnego że komunikacji nie było. Co do reszty to moja diga jest uwalona. Z początku prawidłowo odczytywała przebieg a programowała głupoty. Potem przestała programować a teraz nawet nie odczytuje i to bezpośrednio z kości, poza układem.Sprawdzałem z różnymi pamięciami. Niewiele mogę więcej napisać bo jest zaplombowana.Muszę ją odesłać i tyle, działała 1,5 dnia i to źle (nieprawidłowo). Pech, taka sztuka i tyle.Jeszcze raz dzięki TOCKA za podpowiedź bo nawet nie wiedziałem czego szukać w necie w związku z komunikacją PC-diga.

Dodano po 4 [minuty]:

Tak nawiasem do "digi" przydałoby się podłączyć buforowo akumulatory (np 10X1,2V), zawsze to bezpieczniej znając jakość styku w zapalniczce samochodowej i w gnieździe samej digi.

0
  • #13 30 Lis 2009 23:33
    tocka
    Poziom 24  

Wiesz co moja DIGI jest " Wydupcona jak bolka trampki" nawet nie ma już śrubek w złączach i powiem szczerze nigdy mnie nie zawiodła. :)
    I pracowałem NIBY ORYGINALNĄ wersją i powiem że jest gorsza niż chińska podróba ( kable nie działają komunikacyjne ani do PC ani do liczników).

0
  • #14 02 Gru 2009 14:52
    erdaniel
    Poziom 14  

andmak napisał:
    Czy do współpracy "digi" z PC wystarczy tylko program FIX 2008 bo tylko jego dostałem z programów? Jak nazywa się program do obsługi "digi"? Poza tym "dige" reklamuje bo źle działa na podstawowych układach 93C46 i 93C86. Co innego wklepuje i co innego ona programuje. Dopóki nie będzie działać mi poprawnie na stole to jej przy samochodzie nie użyje co by obciachu sobie nie narobić. Mam ograniczone zaufanie do takich sprzętów jak "diga".

u mnie dzisiaj tez żle szczytał(w układzie ) 93c66 wiec i nie programawałem.ale wczesniej wsio ok,to co miało robic robilo i do dziś byłem zadowolony.

0
  • #15 02 Gru 2009 17:54
    tocka
    Poziom 24  

erdaniel napisał:
    andmak napisał:
    Czy do współpracy "digi" z PC wystarczy tylko program FIX 2008 bo tylko jego dostałem z programów? Jak nazywa się program do obsługi "digi"? Poza tym "dige" reklamuje bo żle działa na podstawowych układach 93C46 i 93C86. Co innego wklepuje i co innego ona programuje. Dopóki nie będzie działać mi poprawnie na stole to jej przy samochodzie nie użyje co by obciachu sobie nie narobić. Mam ograniczone zaufanie do takich sprzętów jak "diga".

u mnie dzisiaj tez żle szczytał(w układzie ) 93c66 wiec i nie programawałem.ale wczesniej wsio ok,to co miało robic robilo i do dziś byłem zadowolony.

Czasami tak się zdarzy, że żle odczyta ale jest to spowodowane złym stykiem na KLIPSIE.

Ja robię w takim przypadku tak że, wylutowuje pamiątkę, myje ją benzyną ekstrakcyjną a następnie wkładam ją luzem w KLIPSA - i wszystko jest OK.
    Powiem więcej jakoś nigdy nie zmieniam wsadu w tych pamięciach jak są zamontowane. Spotkała mnie 3 lata temu przykra niespodzianka i od tamtej pory tylko wylut.

0
  • #16 02 Gru 2009 21:04
    erdaniel
    Poziom 14  

i pewnie było złe polaczenie ,bo poprawiłem klipsa i zmostkowałem qu.. i poszło.ale niestety następny innym (santa fe) juz nic nie działa, zepsułem,także trza wyjmować.

0
  • #17 02 Gru 2009 22:18
    tocka
    Poziom 24  

erdaniel napisał:
    i pewnie było złe polaczenie ,bo poprawiłem klipsa i zmostkowałem qu.. i poszło.ale niestety następny innym (santa fe) juz nic nie działa, zepsułem,także trza wyjmować.

Santa Fe nie idzie w układzie, też robiłem jakieś 2 miechy temu.
    Tylko ja zrobiłem go programatorem bo chciałem sprawdzić czy pewien kalkulator dobrze działa.

0
  • #18 03 Gru 2009 08:06
    erdaniel
    Poziom 14  

wyjolem ,i zaprogramowałem na nowo nawet mialem wsad ale po podłączeniu i tak nic nie działa.coś moglo jeszcze sie posypać na plycie?

0
  • #19 03 Gru 2009 13:06
    tocka
    Poziom 24  

Raczej nie.

A na pewno jest wlutowany tak jak ma być ?
    Może wsad masz nie taki jak powinien być.

0
  • #20 03 Gru 2009 18:11
    erdaniel
    Poziom 14  

wlutowany dobrze a co do wssadu nie jestem pewien na 100%,tam od 03r już były inne zegary a ten wsad może mi podesłali od starszego.

0
  • #21 13 Gru 2009 11:50
    andmak
    Poziom 14  

Dostałem drugą "Dige". Odczytałem trzy pamięci, komunikacja DIGA-PC ok.Na drugi dzień "Diga" już nie chciała się wlączyć. Odsyłam z powrotem. Dlaczego to piszę? Dlatego żeby przestrzec przed dziadostwem. Lepiej dołożyć nawet drugie tyle i kupić coś pożądnego niż wyrzucić dwa tysiące w błoto. Być może są osoby które są zadowolone z "Digi" ale i tak to niczego nie zmienia że "Diga" to loterja że być może się trafi.Dla mnie jest dalece przereklamowana-ODRADZAM!

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam że wypowiadam się o Chińskiej produkcji za 2000zł na Allegro.

0
  • #22 13 Gru 2009 21:19
    tocka
    Poziom 24  

andmak napisał:
    Dostałem drugą "Dige". Odczytałem trzy pamięci, komunikacja DIGA-PC ok.Na drugi dzień "Diga" już nie chciała się wlączyć. Odsyłam z powrotem. Dlaczego to piszę? Dlatego żeby przestrzec przed dziadostwem. Lepiej dołożyć nawet drugie tyle i kupić coś pożądnego niż wyrzucić dwa tysiące w błoto. Być może są osoby które są zadowolone z "Digi" ale i tak to niczego nie zmienia że "Diga" to loterja że być może się trafi.Dla mnie jest dalece przereklamowana-ODRADZAM!

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam że wypowiadam się o Chińskiej produkcji za 2000zł na Allegro.

A co było napisane na wyświetlaczu, gdy nie chciała się uruchomić ?
    Słuchaj a one są nowe ?
    Podaj mi link do tej aukcji.

0
  • #23 17 Gru 2009 10:35
    andmak
    Poziom 14  

Wyświetlacz czarny. czasami przy włączeniu tylko przez moment mrugnął i na tym koniec. Link do aukcji: http://allegro.pl/item856136587_naprawa_licznik_najlepsza_diga_2009_tacho_progpl.html
    Na oko nie widać żeby były eksploatowane. Może być tak że mają kilka bubli i te same buble chodzą po ludziach. Zyskują wtedy na czasie a otrzymanymi pieniędzmi obracają. Firma koszmar. Czekam na zwrot pieniędzy do końca tygodnia jak nie oddadzą to im zrobie odpowiednią reklamę.

Tak nawiasem mówiąc co oni zrobią z tymi bublami? Odeślą do Chin? Wątpie. Naprawią połatają i sprzedadzą jako nowe a kupujący nie sprawdzi bo są zaplombowane. Także dla wachających się gdzie kupić DIGĘ? Nie we Włocławku a raczej jego okolicach.Kłopot będzie z odzyskaniem pieniędzy nie wliczając straty czasu.
    Towar u nich jest nie zgodny z opisem.

0
  • #24 17 Gru 2009 13:52
    tocka
    Poziom 24  

No bardzo piękny opis :D

Ps. A chcesz kupić moją, może nie ma tylu wspaniałych kabli z nowymi końcówkami ale sprawna.
    Ma jeden feler, a nawet dwa trzeba kupić nowego klipsa na SMD i się blokuje ( program z instrukcją do odblokowania daję gratis).
    Moja pracuje już 3 lata zrobiła pewnie z 2000 budzików i nigdy się nie zepsuła.
    Cena 2600 zł.

0
  • #25 17 Gru 2009 15:15
    andmak
    Poziom 14  

Kręcenie licznikami jest już tak rozpowszechnione że ceny wachają się od 25zł.
    Dodam że jeszcze spadną , fachowców przybywa a sprzedaż samochodów zmalała.
    Wiesz co Tocka? jakbym miał kupować "Digę" to wolałbym kupić od kogoś używaną- sprawdzoną niż niby nową na Allegro. Dałem sobie spokój z "Digą" jak mam cofnąć to i tak cofne bez "Digi"bynajmniej niczego nie spier..le.

0
  • #26 18 Gru 2009 20:13
    andmak
    Poziom 14  

Z tą firmą z Włocławka się trochę rozpędziłem. Po korespondencji wynika że to pech sprawił że dwie wadliwe sztuki i to za koleją.Pieniądze wróciły i wszystko wróciło do normy.Oni myśleli że ja im celowo psuje (że konkurencja) a ja że oni cwaniakują i lecą w ch... Tak to wyglądało. Ogólnie trzeba uważać na Digę bo mimo wszystko pochodzenie jest u wszystkich to same.

0
  • #27 29 Gru 2009 18:57
    altar3
    Poziom 12  

witam
    powie mi ktoś jak połączyć dige z pc dodam że nie mogę się połączyć na programie tachodump
    może ma ktoś jakieś sugestie

0
  • #28 29 Gru 2009 22:30
    tocka
    Poziom 24  

altar3 napisał:
    witam
    powie mi ktoś jak połączyć dige z pc dodam że nie mogę się połączyć na programie tachodump
    może ma ktoś jakieś sugestie

Jeśli robisz wszystko tak jak należy to znaczy, że masz do du...y kabel między DIGĄ a PC, ponieważ większość kabli które są w zestawach nie działa ( już to sprawdziłem u tych co kupili nowe Tachole)

0
  • #29 30 Gru 2009 07:19
    altar3
    Poziom 12  

a jaki jest ten kabel z przeplotem czy 1 do 1

0
  • #30 30 Gru 2009 14:18
    altar3
    Poziom 12  

sprawdziłem ten kabel miernikiem i wszystkie piny mają przejście i jest z przeplotem na pinach 2 i 3 więc wygląda na sprawny

0
  Szukaj w 5mln produktów