Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Recovery disc - czy czas po jakim się go robi ma znaczenie ?

01 Maj 2009 11:14 2877 13
  • Poziom 13  
    Witam, wczoraj się w ogóle dowiedziałem, że można zrobić coś takiego jak recovery disc, wiem że jestem trochę zacofany ale cóż... :) Mam laptopa ok 8 miesięcy, i nie wiem czy mam robić teraz recovery czy już się nie opłaca. Nie wiem czy teraz gdy komputer już jest troszeczkę zapchany i może system zniszczony wirusami, recovery będzie zrobiony poprawnie. Jeżeli można to proszę o wytłumaczenie tego, czy robienie recovery w takim wypadku ma jakikolwiek sens :) pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Recovery CD to nie to samo co obraz partycji.
    Obrazu partycji na "zaśmieconym" systemie nie było by sensu robić.

Recovery zrób.
    Napisz dokładnie o jakim laptopie mowa i jaki system aktualnie posiadasz.
    Podejrzewam jednak, że to system Vista i na krążku go nie dostałeś.
    Tym bardziej recovery się przyda jeśli będziesz korzystał z gwarancji.
  • Poziom 13  
    Fujitsu-Siemens Amilo Pi2540, ktoś mi mówił, że recovery dawniej dawali, ale przestali robić prezenty :) Mam Viste Home Basic. Wielkie dzięki!
  • Poziom 43  
    Czyli pewnie masz też oprogramowanie do stworzenia Recovery CD.
    Tak jak pisałem stwórz Recovery CD, a następnie odłóż w bezpieczne miejsce.
  • Poziom 13  
    Tzn, znalazłem na stronie fujitsu, takie rozwiązanie ze podczas ładowania F8 i potem już przechodzi do funkcji recovery :) jeszcze raz dzięki . A jeszcze jeżeli mogę zapytać jak wygląda system po odnowieniu z recovery, dysk jest całkowicie formatowany ? czy dane zostają?
  • Poziom 18  
    Po recovery laptop jest taki jakbyś go dopiero co kupił czyli wszystkie śmieci i reklamy dawane na początku przez producenta.
  • Poziom 13  
    Czyli rozumiem przez to, że wszystkie dane które sam wrzuciłem na dysk zostają usunięte ?

• Poziom 43  
    Jeżeli dysk zajmuje jedna partycja (ew. recovery nie liczę), to tak. W innym wypadku zależy to od tego jak możliwości zdefiniował producent sprzętu oraz - jeżeli recovery daje wybór sposobu "instalacji" - tego co Użytkownik wskaże.
  • Poziom 14  
    W ogóle to podaj markę i dokładny model tego laptopa to będzie wszystko jasne, ponieważ w tej chwili jest to uogulnianie...
  • Poziom 13  
    Marka jak już pisałem Fujitsu-Siemens Amilo Pi2540 :)
  • Poziom 26  
    Ja osobiście radzę tworzenie dysków recovery przed pierwszym i drugim formatem. Dla bezpieczeństwa, gdyż zdarzyło mi się, że uznał 1 komplet płytek za nieoryginalny dla tej sztuki. Dodam tylko, że laptop był produktem Lenovo.
    U mnie dostępne były opcje czyszczenia - konkretnych partycji, systemu, całego dysku - przywracanie ustawień fabrycznych.
  • Poziom 29  
    Podczas przywracania systemu do ustawień fabrycznych za pomocą aplikacji oraz płyt Recovery, wszystkie dane są usuwane.

Jak z systemem jest wszytko w porządku to nie rób, żadnych operacji recovery, tym bardziej jak masz sporo aplikacji po-instalowanych.

A tak na marginesie to masz - pozyskałeś płytki od FS, niezbędne do tej operacji, czy dostałeś wraz z Laptopem?
  • Poziom 13  
    Tzn od FS nie dostałem nic tylko przy włączaniu laptopa zawsze pojawiał się komunikat że jest możliwość zrobienia Recovery przez system po wciśnięciu F8 podczas ładowania. Tak też zrobiłem i zajęło to 3 DVD :) poza tym żadnych instrukcji od FS nie dostałem.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    ...Tak też zrobiłem i zajęło to 3 DVD...

Tak więc temat uważam za zakończony.