Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wentylatorami

M@g 03 Maj 2004 19:36 1418 6
  • #1 03 Maj 2004 19:36
    M@g
    Poziom 10  

Witam. Mam poloneza caro plus i jest problem tego typu że przy temperaturze powyżej 100 nie załącza się żaden wentylator. Przy jakiej temperaturze silnika powinien sie włączac wentylator i który czujnik włącze pierwszy wentylator?? Czujniki sa dwa jeden wyżej i drugi niżej po przeciwnej stronie chłodnicy??

0 6
  • #2 03 Maj 2004 21:56
    walo
    Poziom 14  

witAM
    z tego co wiem to to lewy czujnik jest od lewego wentylatora a prawy czujnik od prawego.
    najlepiej wez jakis przewod i zewzyj dwie te koncówki przy czujniku i wtedy wentylator powinien sie zalaczyc a jak sie nie zalaczy to moze przekaznik ci padl to wez i przeloz od drugiego wentylatora i zovbacz czy dziala.

0
  • #3 03 Maj 2004 22:02
    M@g
    Poziom 10  

Te wentylatory chodzą na krzyż znaczy czujnik prawy jest od lewego i na odwrót .Wentylatory działaja tylko chodzi mi o to który z nich włącza sie jako pierwszy ten wyżej czy niżej??

0
  • #4 03 Maj 2004 22:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Maj 2004 22:23
    M@g
    Poziom 10  

Niech mi ktoś powie tylko który czujnik załącza pierwszy wentylator ten co jest wyżej czy niżej . Przekaźniki sa oki tylko problem leży w czujnikach !!! I pzry jakiej temperaturze powinien sie włączać

0
  • #6 03 Maj 2004 22:39
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 10 Sty 2007 02:01
    jan24
    Poziom 15  

Witam,

Z podobnym problemem spotkałem się w Polonezie z 97 roku, wtrysk jednopunktowy Boscha, chłodnica także z dwoma czujnikami. Objawy były takie, że podczas upałów grzał się niesamowicie (od ciśnienia pękł zbiorniczek wyrównawczy i nagrzewnica puściła). Podejrzewałem pompę wodną lecz źródłem problemów okazał się termostat. Zablokował się w pozycji takiej że nie puszczał wody na chłodnicę (toteż oba czujniki nie miały prawa się załączyć). Po wymianie termostatu wszystko jest ok.:)

Pozdrawiam

0