Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Fisher STE-171 - naprawa głośników niskotonowych

animisiewaz 01 Maj 2009 13:09 5969 8
  • #1 01 Maj 2009 13:09
    animisiewaz
    Poziom 13  

Witam,
    W ww. kolumnach uszkodzone są elementy amortyzujące membranę (sytuację przedstawiają zdjęcia). Czy jest jakaś możliwość naprawienia ich? Jeśli tak, to czy jest to trudne zadanie i gdzie można kupić jakiś zestaw naprawczy? Szukałem na allegro, ale w większości są tam zestawy do regeneracji Altusów.
    Fotki:
    Byłbym wdzięczny za pomoc,
    Pozdrawiam weekendowo :)
    Adam

0 8
  • #2 01 Maj 2009 13:44
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

Musisz mieć dokładne wymiary zawieszenia jakie przypasuje. Jaki wymiar ma głośnik niskotonowy? Jakoś dziwnie przypomina mi tonsila. Daj wymiary głośnika to coś zaradzimy ;) Pozdrawiam

-1
  • #3 01 Maj 2009 14:27
    animisiewaz
    Poziom 13  

Śruby mocujące po przekątnej mają rozstaw 17,5 cm, średnica membrany 12 cm, średnica tej czerwonej obwódki wokół membrany to 14 cm. Te dolne głośniki wyglądają na oryginalne, bo znalazłem w necie fotkę tych kolumn i wyglądają tak samo. W moich są niestandardowe głośniki wysokotonowe, a reszta to chyba seria :)

0
  • #5 01 Maj 2009 14:43
    animisiewaz
    Poziom 13  

A jak montuje się takie zawieszenie? Są jakieś specjalne kleje? W tych kolumnach jest o tyle dziwnie, że membrana tylko opiera się na tej gumce, a nie jest do niej przyklejona.

0
  • Pomocny post
    #6 01 Maj 2009 15:13
    parish

Może kiedyś była przyklejona ;) zawieszenie kleisz za pomocą butaprenu lub podobnego kleju.

http://unitra.eu.org/node/6645

Bardzo fajny opis.

0
  • #7 01 Maj 2009 22:08
    animisiewaz
    Poziom 13  

Wielkie dzięki za pomoc :)
    Jeszcze jedno małe pytanko. Wiesz może, czy ta firma ze strony http://umifon.pl/ prowadzi sprzedaż wysyłkową? Mieszkam w niewielkiej miejscowości i na miejscu raczej nie znajdę potrzebnych części.

0
  • #8 01 Maj 2009 23:29
    parish

Oczywiście, prowadzi. Wystarczy tylko złożyć zamówienie, o wszystko możesz się ich zapytać dzwoniąc lub mailem jakbyś nie był czegoś pewien.

1
  • #9 01 Maj 2009 23:31
    animisiewaz
    Poziom 13  

Jutro do nich zadzwonię, dzisiaj i tak bym nic nie załatwił :) Chciałem się tylko dowiedzieć, czy jest po co nękać ich telefonami.
    Jeszcze raz dzięki :)

0