Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro PLUS - w środku śmierdzi spalinami

03 Maj 2004 19:40 5425 30
  • Poziom 25  
    Witam - moje pytanie jest smieszne - wiem o tym, ale moze ktos sie z tym spotkal i wie gdzie szukac zeby za bardzo sie nie zaglebiac.
    Mam instalacje gazowa - w srodku na postoju lub przy cofaniu strasznie smierdzi spalinami - az kreci sie w glowie - na gazie jest naprawde masakra - kazdy wie jak to smierdzi. Gdzie moze byc dziurka lub nieszczelnosc ze to idzie do "kabiny"?? jak jade szybko minimum 60 km/h to jest ok ale postoj,cofanie i wolna jazda do przedu to masakra. Pomocy bo sie udusze kiedys - otwieranie okien malo co daje.
  • Poziom 21  
    Miałem kiedyś taki sam efekt chociaż w innym samochodzie! Przyczyna była banalna: mechanik podczas przeglądu odłączył odmę od obudowy filtra powietrza,a po wymianie filtra zapomniał ją ponownie podłączyć. Spaliny z komory silnika dostawały się do wlotu powietrza do kabiny (na podszybiu).
  • Poziom 25  
    jestem laikiem wiec sory za to pytanie - u mnie do obudowy filtra powietrza - dochodza 2 rury - jedna taka gruba w "gabczastej" oprawie ktorej wlot wisi sobie luzno w komorze silnika i druga taka zebrowana ktora idzie do jakiejs blachy na wylotem spalin z silnika - to ktora mam sprawdzic?
  • Poziom 17  
    Nie wiem dokładnie jak to jest w Plusie, ale ta rura żebrowana idzie do blachy na kolektorze wydechowym tam powietrze jest podgrzewane i podawane do filtra.przy jeździe zamknij wszystkie doloty powietrza do środka po kolei na przemian żeby wykluczać po kolei (na nogi,na szybę,na twarz,dla pasarzerów) i w końcu bedziesz wiedział któredy sie dostaje.chociaż wydaje mi się ze cały zespół porzewiatrzania jest podłączony jednym przedowem i górną klapa na masce. daj znać jak poczynania i cos może jeszcze obadamy.
  • Poziom 21  
    Napisałeś, że "do obudowy filtra powietrza - dochodza 2 rury - jedna taka gruba w >gabczastej< oprawie ktorej wlot wisi sobie luzno w komorze silnika". I tu jest Twój problem! Drugi koniec tej rury nie powinien swobodnie wisieć w komorze silnika, ale musi być założony na krótką rurkę wychodzącą ze skrzyni korbowej (w dolnej częsci silnika). Jeżeli masz trudności z jej znalezieniem, to zajrzyj do innego Poloneza. Zobaczysz gdzie ta rura jest dołączona.

Nie radzę jeździć z odłączoną rurą (odmą), bo do kolektora ssącego dostaje się powietrze z komory silnika z pominięciem filtra powietrza, co jest niebezpieczne dla silnika!
  • Poziom 25  
    po zamknięciu wszystkich wlotów powietrza w środku dalej daje spalinami - jak na gazie to "gazowymi" jak na benzynie to "benzynowymi" :) wydaje sie ze trosze mniej smierdzi ale smierdzi ! - dziura w ukladzie wydechowym? nieszczelnosc?? gdzie szukac??
  • Poziom 34  
    Proponuję wjechać na jakiś kanał i zobaczyć na zapalonym silniku czy są gdzieś przedmuchy na wydechu. Albo podjechać do jakiegoś "tłumikarza" sprawdzenie pewnie grosze kosztuje. A że śmierdzi w środku to pewnie jakaś "dziura" w podłodze , może wypadła jakaś zaślepka z podłogi (nie wiem jak to jest w poldku - nie łapie wilgoci przy jeździe w ostrym deszczu ?).
  • Poziom 14  
    do filtra powinny dochodzic trzy rury jedna gabczasta od czola obudowy filtra druga z blachy na kolektorem wydechowym a trzecia od spodu filtra z dekla zaworowego krutka gumowa rurka jak patrzysz od przodu to na koncu silnika.a moze poprostu źle masz polozona uszczelke oddzielajaca komore silnika od plastikowego podszybia ta co znajdue sie na cienkiej blaszce za filtrem. albo nie masz tej uszczelki wogole
  • Poziom 12  
    Moja rada - sprawdź uszczelki bagażnika !! - może zaciągać szczególnie jak otworzysz okno - zawirowania.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    właśnie - jak otworze okno to smierdzi jakby bardziej - sprawdze - dzieki
  • Poziom 20  
    W starym Poldim miałem coś takiego jak mi przegniły blachy w okolicy podłogi bagażnika ale Caro Plus to chyba jeszcze nie grozi co?
  • Poziom 11  
    Kiedys mialem peloponeza i dzialo sie to samo......uszczelka tylnej klapy + brak plastikowych zaslepek na dnie bagaznika.
    pzdr
    Sebastian
  • Poziom 25  
    uszczelke mam dobra - zadnych pekniec czy wgniecen - gdzie sa te zaslepki? - to sie stalo jakies 2 tygodnie temu - wczesniej bylo dobrze - a teraz - jade powoli smierdzi, cofam smierdzi, stoje smierdzi - to na pewno sa spaliny !! - jesli chodzi odmę to jest podlaczona i rurka jest sprawna!
  • Poziom 19  
    nadczym tu mysle sprawdz wydech zaczynajac od korektora a koncząc na koncowce wydechu :)) po drugie moze masz przedmuchy na zaworach juz i wszystko wywala ci przez komin ??
  • Poziom 11  
    Podnies w bagazniku tapicerki i lookaj wszedzie. Ale przede wszystkim jak koledzy moovili dokladnie ogladnij uklad wydechowy ....najprosciej zapal silnik, zatkaj lapką rure i sluchaj gdzie pierdzi :_))...
    generalnie problem jest znany w polonezach ich idealna aerodynamika zapewnia zasysanie spalin wszelkimi mozliwymi sposobami.
    I zobacz czy klapa jest dobrze dociagnieta na zamku.
    pzdr
    Sebastian
  • Poziom 19  
    sprawdz parownik...... dalej zobacz czy jak na postoju leci ci gaz z parownika i ogolnie go ogladnij bo to jest najczestrza przyczyna "walenia"
  • Poziom 25  
    no to dzisiaj po wizycie na stacji LPG jestem juz zalamany - nie dosc ze smierdzi to spalil mi 17 litrow na 100 - zawsze mi palil 12-13 a na trasie 10 -11 - co robic?
  • Poziom 19  
    w caro to jak czasami padnie końcowy tłumik to sie spaliny przez bagażnik dostaja .
  • Poziom 25  
    no ok - ale co za zbieg okolicznosci - nie dosc ze zaczelo smierdziec to pali mi 17 na 100 km - kurde teraz to sie zastanawiam - czy mi gaz gdzies nie uchodzi - ten smrod jest taki jakby wymieszany ze spalinami i gazem - sam juz nie wiem - teraz jestem w kropce - jeszcze moj zaprzyjazniony mechanik samochodowy wyjechal - co zrobic? nie mam kasy na wywalanie 5 litrow gazu na 100 w atmosfere :((
  • Poziom 19  
    no to zapchaj rure wydechową na pracującym silniku i zobaczysz czy jest szczelna . A co do spalania to troche dziwne . Hm teraz pytaie do kolegów czy komputer gazowy bierze sygnał z sondy lambda bo to ona moze dać taki efekt .
    pozdro
  • Poziom 25  
    komputer mam odłączony u siebie - mam przerobione na krótko - a co do spalania to juz wiem - to nie silnik tyle palil tylko atmosfera sie odzywiala gazem za moje pieniadze :) - zlokalizowalem "wyciek" gazu - przy parowniku na rurce do elektrozaworu chlapie mi plynnym gazem :( - jade to naprawic bo dokrecenie łaczenia nic nie pomoglo - 6 litrow na 100 poszlo !! no coz - trudno. Co do spalin - sprawdze przy okazji wszystko u mechanika-gazownika - na razie temat zawieszam i dziekuje za porady i spore zainteresowanie.
  • Poziom 16  
    hmmm..... a to może przy butli w bagażniku są jakieś nieszczelności. Niemożliwe żeby tyle palił samochód.... A swoją drogą wjedź na kanał i zatkaj tłumik, zobaczysz gdzie wywala spaliny. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Daniel_GSM napisał:
    komputer mam odłączony u siebie - mam przerobione na krótko - a co do spalania to juz wiem - to nie silnik tyle palil tylko atmosfera się odzywiala gazem za moje pieniadze :) - zlokalizowalem "wyciek" gazu - przy parowniku na rurce do elektrozaworu chlapie mi plynnym gazem :( - jade to naprawic bo dokrecenie łaczenia nic nie pomoglo - 6 litrow na 100 poszlo !! no coz - trudno. Co do spalin - sprawdze przy okazji wszystko u mechanika-gazownika - na razie temat zawieszam i dziekuje za porady i spore zainteresowanie.

No ale wykrakalem :) ze tak powiem :) moze po tej naprawie juz skonczy sie nieprzyjemny zapach :) daj znac jak cos bedziesz wiedzial :)
    (do moderatora : Mam nadzieje ze ten post nie lamie regulaminu)
  • Poziom 11  
    Też miałem poldka i jeździłem po mechanikach. Wymienili po koleji cały układ wydechowy i nic nie pomogło.
    Przyczyna była proziacza. Na przewód opowietrzeni szkrzyni korbowej (załóż opaski zaciskowe jedną po filtrem powietrza a drugą na pokrywie zaworów ) i masz po smmrodzie. Koszt ok 5 zł
  • Poziom 25  
    Rocky o co ci chodzi ??:) - non stop mnie cytujesz i nie bardzo wiem o co chodzi - mozesz to wyjasnic?
  • Poziom 19  
    problemu niewidze :) ale zobacz temat dawno zakonczony bo uciebie sprawa sie wyjasnila wiec poco arek123 jeszcze dodaje nowy post ? nieszkoda dyskow elki ??
  • Poziom 25  
    aaaa no to trzeba było tak odrazu - wiec wyjasniam zeby byla jasnosc :) - ROCKY mial racje - ten smrod to nie bylo od spalin - mialem zla diagnoze - no moze sie troszke ze spalinami wymieszal ten GAZ ktory bylo czuc - okazalo sie ze gaz uchodzil spod nakretki przy parowniku (przy rurce miedzianej parownik-elektrozawor) - dokrecenie nic nie pomoglo wiec pojechalem do znajomego gazownika - wymienil ta rureczke - dlugosc okolo 30 cm, dodatkowo wymienil mi filtr gazu i wyregulowal - za calosc zaplacilem ...15 zł - oczywiscie po znajomosci :) - wiec sprawa wyjasniona.
  • Poziom 19  
    mialem jak joz mowilem poldka ale nie na gazie (wtedy jeszcze koszt bezyny niebyl tak odczówalny dla kieszeni) doswiadczenie z gazem zdobylem w nowym tranzicie i rekordzie gdzie byla buta 115 litrow :-)))))
  • Poziom 13  
    udzielalem juz na forum podobnej rady. zajrzyj pod kolo zapasowe w bagazniku. tam masz taka pokrywe. otworz ja i sprawdz szczelnosc przewodow paliwowych
    pozdrawiam.