Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telefon LG wybrać? (renoir czy viewty)

01 May 2009 17:07 6097 6
    User removed account
    User removed account  
    andreee
    Level 24  
    obecnie nie znajdziesz telefonu który spełnia te wszystkie wymagania. Ja na twoim miejscu zapomniałbym o takim badziewiu jak Lg... bo moim skromnym zdaniem to są nic nie warte śmiecie...
    ad.1 Do słuchania muzyki nadają się tylko telefony sony- ericsson- konkurencja jak dla mnie jest nie do zniesienia, na pewno sony ma najlepszy bass i najlpiej potrafi odwzorować dźwięk. ewentualnie iphone 3g ale to jak dla mnie lansiarski gadzet bez sensu.
    ad.2 jeżeli chodzi o aparaty to z tego co czytałem ze zdjęciami radzi sobie najlepiej nokia, nie wspominając już o filmach które to niektóre modele kręcą wręcz bajecznie (VGA 30kl/sek), ale nokia chyba nie ma 8mpx w swojej ofercie. Dobre 8mpx ma SE C905, co wynika z testów na gsm arena( matryca żywcem wzięta z cyrówek Cyber shot), ale filmy kręci słabsze
    ad.3 aplikacje będa stabilnie działały na każdym telefonie aczkolwiek najmniesze problemy są w nokiach i SE gdyż te marki oferują pełny wachlarz możliwości jeżeli chodzi o platforme J2ME
    ad.4 do pisania i dzwonienia stanowczo najlepsza jest 6310i.... a z bardziej współczesnych nokia 6280, Se k800i k750i- przez wzgląd na ergonomie klawiatury a konkretnie wielkość klawiszy
    Co do baterii to na pewno wyklucz w pierwszej kolejności nowe słuchawki nokii i szajsunga, relatywnie długi czas czuwania mają sony eryki na tyle żeby telefon 2-3dni nie wiedział się z ładowarką
    Sam 2 miesiące temu myślałem nad zmianą telefonu ale po przejrzeniu oferty stwierdziłem iż mija to sie zupełnie z celem bo nie miałem okazji spotkania telefonu który spełniając role otwarzacza mp3, przeglądarki www, centrum gier i multimediów wytrzymał 2 dni bez ładowania a to jest bez sensu zakładając że telefon służy nam do komunikacji i ma być gotowy do użycia nawet wieczorem a nie zebym musial szukac gniazdka... dlatego zostałem przy sędziwym k750i w ktorym mam karte 16gb jest eleganckim otwarzaczem mp3, dobrze sie pisze eski i co najważniejsze bateria trzyma od 4dni do 2 tygodni- a tutaj ciężko znaleść telefon któremu bateria wytrzyma 3...
    Ja bym proponował jak dla ciebie SE c905- jest jedynym telefonem który byłby w stanie spełnić twoje wymagania choć w 70% . musisz zdecydować na czym ci bardziej zalezy- jak filmy nokia(kosztem kiepskiego audio i słąbej baterii) albo SE do muzyki
    basstec
    Level 34  
    Witam.

Nie wiem jak renoir ale viewty robi koszmarne zdjecia, te 5mpix to chwyt marketingowy bo zdjecia wygladaja jak interpolowany 1mpix wiec straszna porazka. Odradzam w zasadzie tego fona jesli chodzi o zastapienie klasycznego aparatu. Ja uzywam se k770i i mysle, ze spelnia te wymagania. Dobrze odtwarza muzyke zwlaszcza z dokupionymi hpm-70, wygodnie sie pisze, robi ladne zdjecia. Java dziala bez problemu, nie ma tez klopotow z praca w sloncu, ladowanie baterii raz na 3 dni.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    jurasz
    Level 14  
    Mam KU990 i jes nie tylko dobry jet świetny.filmy 120 klatek obejrzysz na Yutubie,wpisz nazwę telefonu.Zdjęcia jak na komórkę robi świetne po d warunkiem że są niporuszone ,inaczej jest słaba ostrosć.Pełnoekranowe odtwarzanie wideo bez chrupania i jest nieistotne w jakim formacie Divx,MP4 czy 3gp-{tu polecam dwa programy DiviX Converter i Format Factory jest darmowy i po polsku}.Bateria trzma solidnie chociaż na początku będziesz ładował często,pewnie że mogła by być 1200.Kończąc dżwięk najlepszy jaki słyszałem na zewnętrznym głośniczku ma Nokia 6288.
    User removed account
    User removed account  
    Jobej
    Level 18  
    Z firmy LG testowałem KC910, KE 850 i KE900.
    I wybrałem po mękach KE900 (Prada II)

Właśnie go wczoraj nabyłem, koniec już z pożyczaniem.

1. Do słuchania muzyki nadaje się bardzo dobrze, głośnik gra głośno i wyrażnie. Obsługuje różne formaty kompresji w tym AAC i M4A.
    LG LG KC910 gał znacznie gorzej i jakościowo i ciszej, a KE 850 też nieźle brzmiał lecz był cichy dość.
    Ale najlepszy jest dźwięk z słuchawek czysty i do tego te słuchawki szczerze bardzo wysokiej jakości.
    Panasonic i Sony (dość wysoki model) - douszne brzmiały gorzej. To mnie po prostu zszokowało !
    Jedyną wadą było, że przy długiej playliście chwile myślał przy wyszukiwaniu i przerzucaniu utworów. Ogólnie - Tutaj bardzo dobrze !

2. Zdjęcia, co prawda zdjęcia najlepsze robił LG KC910, choć ogólnie najlepjej z testowanych robiła moja Nokia N95 i Sony K800.
    LG KE 850 to w ogóle pomyłka pod względem zdjęć.
    W moim KF900 też nie jest super, choć on ma 5Mpix (tutaj Sony chyba faktycznie przodują i najnowsze Nokie)
    Ale LG KF900 przynajmiej ma tą zaletę, że nie prześwietla zdjęc jak typowo fotograficzny LG KC910 i też diże opcje dostosowywania. Ogólnie - Tutaj średnio i to tylko przy dobrym oświetleniu !
    Ale video LG KC910 jest moim zdaniem świetne. Wierz, że świetne przy w miarę dobrym oświetlaniu (Dla potwierdzenia mogę przysłać Ci próbkę filmu na PW)

3.Co do działania aplikacji to dużo nie testowałem, ale wszystkie (2 powtarzalne w trzech LG) chodziły podobnie.
    W LG KF900 gry za chodziły płynniej z LG.

4. Do pisania z LG wyłącznie LG KF900 !
    Na pewno bije IPhona oraz HTC Touch Diamond. które też miałem okazje testować.
    Główną zaletą jest wysuwana klawiatura QWERTY, która różni się od podobnych telefonów np. HTC tym, iż nie posiada przycisków obok siebie, a wyraźnie oddzielone i chodzące z mniejszym oporem.
    Dzięki temu nie wcisneś przypadkowo niepotrzebnego przycisku przy szybkim pisaniu i wyrażnie czujesz że go przycisłeś.
    Można też włączyć krótką sygnalizację wybracji po naciśnieciu każdego przycisku. (w dodatku ta jest niesłyszalna)
    Oraz oczywiście ta sama opcja klawiatury QWERTY na wyświetlaczu i standardowej z komórek.
    W dodatku najczulszy wyświetlacz - tu rewloucja bo prawie tak czułuy jak w IPhonie ! - Tutaj też bardzo dobrze !

Co do trzymania baterii, to tu nie jest za dobrze - przyznaje się bez bicia. Standardowo 2 dni, ale przy częstym bawieniu się to 1 dzień i pada.
    Choć i tak lepjej niż przy KC910.

Ja wybrałem telefon LG KF900 z trzech powodów:
    Wysówanej i najlepszej z testowanych telefonów klawiatury QWERTY
    Najlepszego wyświetlacza, (najlepszy jakościowo miał IPhone)
    Ale ten LG ma nie dużo gorszy. Wrecz rewelacyjnie reaguje na dotyk.
    I obraz też jest świetny.

A tak z ciekawości.
    Czy wiecie że to jest podobno jedyny na świecie telefon jak do tej pory, który oprócz IPhona ma w pełni wyświetlacz muliti touch?
    Czuły na dotyk. Reaguje na obsługę kilku palców i gesty. (to mnie skłoniło potestować go, bo po dwóch poprzednich LG ja byłem już niestety na nie, wyświetlacze były tam toche męczące)
    Np. rozciąganie i zwężanie palców w KF900 to zoom na + i - ,przy przęglaniu internetu i multimediów, wiadomości.
    Najlepsza jakość muzyki z tych dużych funkcjonalnych telefonów. (Jedynie niektóre Sony, którymi się bawiłem były lepsze - tu też musze przyznać rację)

Oczywiście wszystko wkestia gustu, ale poprawa KF900 tego w stosunku do innych jest wręcz ogroma - to po prostu już inny telefon, przynajmniej pod niektórymi względami.
    Choć wymaga dopracowania jak i inne.