Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Sprzęgło VW golf 3 1.4i 1997r

01 Maj 2009 17:46 6336 25
  • Poziom 10  
    Więc problem luzu na łapie sprzęgła jest wyjaśniony skoro trzeba popuszczać linkę w miarę zużycia się sprzęgła to łapa opuszcza się na duł i luz się zmniejsza?To jest pytanie do mojego poprzedniego postu bo coś pomieszałem i go zablokowałem
  • Poziom 16  
    z czasem zużycia sprzęgła,linkę się podciąga a nie luźni tak wychodzi z praktyki :)
  • Poziom 10  
    No to już nie wiem skąd wziął się taki luz na łapie sprzęgła skoro cały komplet sprzęgła był wymieniony.
  • Poziom 16  
    jakie masz sprzęgło tzn : na łożysku oporowym czy na innym rodzaju sprzęgła??

Dodano po 2 [minuty]:

masz 2 rodzaje sprzęgła
  • Poziom 10  
    Ten typ zamiast łożyska ma talerzyk na docisku z zabespieczeniem
  • Poziom 16  
    na 99,9 % masz wytarty (zużyty) bolec wychodzący z skrzyni biegów który wysprzęgla tarcze sprzęgłową :)

Dodano po 2 [minuty]:

miałem ten sam problem
  • Poziom 10  
    Ale jak miałem stare sprzęgło które od nowości nie było rozbierane a przynajmniej na to wyglądało bo wszystkie śruby były na klej to takiego luzu nie było i żeby ściągnąć linkę albo odwrotnie podnosić musiałem łapę łyżką
  • Poziom 16  
    wymieniałeś tylko linkę ??
  • Poziom 10  
    Wymieniłem całe sprzęgło komplet a linka jest stara z automatyczną regulacją
  • Poziom 16  
    dlatego Ci pisze że masz na 99,9 % zużyty bolec który wysprzęgla,(bolca nowego nie dają w zestawie)lub źle złożyłeś tależ na docisku mogłeś odwrotnie go zamontować. ale jest sposób by to sprawdzić
  • Poziom 10  
    Komplet bez bolca wysprzęglającego
  • Poziom 16  
    w skrzyni biegów od strony lewego koła masz zielony dekielek
  • Poziom 10  
  • Poziom 16  
    eryk_pit napisał:
    nie masz bolca wysprzeglającego w komplecie ,ten element należy do skrzyni biegów :)
  • Poziom 10  
    Tak jest zielony dekielek i jak to sprawdzić?
  • Poziom 16  
    wyciągasz dekielek masz go montowanego na klej lub sylikon. Tam masz ramię od łapy sprzęgła . Na środku ramienia masz bolec średnicy 6mm dopchnij go do wewnątrz skrzyni biegów (wtedy dojdzie ci do sprzęgła a ramię przestaw tak abyś miał na środku rególacji na lince.na ranieniu masz frez co możesz ten luz wyrególować :)
  • Poziom 10  
    Ok jutro to sprawdzę i dam znać co z tego wynikło.
  • Moderator Samochody
    mortego napisał:
    z czasem zużycia sprzęgła,linkę się podciąga a nie luźni tak wychodzi z praktyki :)

Możesz uzasadnić tą swoją praktykę? bo bzdury piszesz(i to we wszystkich swoich wypowiedziach w tym temacie), chyba że linka ci się rozciąga.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Daj sobie spokuj, skoro pisałeś w poprzednim temacie, że sprzęgło brało od połowy...zakładaj nową linkę, nawet manualną, wyreguluj i w pedał...
    Pod tym zielonym dekielkiem, jak pisze kolega mortego jest rzeczywiście dżwignia, ale jest też sprężyna, a pod dżwignią jest łożysko dopiero pod nim jest popychacz...a jak zaczniesz przestawiać na frezach to już wogóle nie dojdziesz,
    Dżwignia ma prawo opadać, bo jest na sprężynie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Re: Sprzęgło VW golf 3 1.4i 1997r

w moim przypadku skończyło się na:zmieleniu łożyska wyciskowego widocznego na obrazku(zdjęcie pochodzi z sieci-nie było czasu na fotografowanie orginału),Pręt wyciskający sprzęgło spalił się o dosłownie 1,5 centymetra :!: prawie wiercąc dziórę w "talerzu docisku",na dodatek wykruszyło obudowę pokrywy w której znajdowało się owo łożysko a igiełkowe podtrzymujące wałek gdzieś dziwnie wyparowało :D
    Zastosowałem "przeszczep"z identycznej skrzyni biegów która miała pęknięty mechanizm różnicowy,doszła nowa tarcza sprzęgła i docisk,wywaliłem tandetną linkę sprzęgła z samoregulatorem na linkę typu "klucz-nakrętka-kręcić w prawo-zakontrować" :D oczywiście nowy olej(niecałe 2 litry)i wszystko gra.
  • Poziom 10  
    Jak wyczepić sprawnie linkę sprzęgła od pedału?Tam jest ciężko dojść!
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    No trzeba się tam wczołgać, trochę wygiąć w pałąk i już...
  • Poziom 10  
    I tak właśnie ktoś zrobił ale założyć ją to dopiero będzie problem!!!
  • Moderator Samochody
    Żeby ją wyjąć nie trzeba nawet do środka samochodu wchodzić a żeby założyć wystarczy wsunąć jedną ręke żeby pomóc jej trafić na miejsce.
  • Poziom 10  
    Ok okaże się jutro czy to takie łatwe
  • Poziom 10  
    ociz napisał:
    Żeby ją wyjąć nie trzeba nawet do środka samochodu wchodzić a żeby założyć wystarczy wsunąć jedną ręke żeby pomóc jej trafić na miejsce.

No niestety to nie było takie proste jak pisałeś ale daliśmy radę!Sprzęgło działa linka też

Dodano po 1 [minuty]:

Jaka może być cena tylnych łożysk do VW golf 3 1.4i 1997r ?