Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Torrent i niedziałające strony.

przemas84 01 Maj 2009 18:16 1104 9
  • #1 01 Maj 2009 18:16
    przemas84
    Poziom 15  

Problem ogólnie często przewijający się przez różne fora jednak mój problem jest dość specyficzny i dlatego zakładam nowy wątek.

Sprawa wygląda tak, że na notebooku asus który do internetu łączy się przez wifi w momencie kiedy włączę torrenta nagle strony ładują się po 10 minut albo wcale się nie ładują. Po wyłączeniu nic się nie zmienia, nadal strony nie chodzą i pomaga tylko restart komputera. Najciekawsze jest to, że to już drugi taki przypadek na laptopie firmy asus i stało się to z dnia nadzień bez, żadnych zmian konfiguracji torrenta czy sieci. Ostatnim razem poprostu przeinstalowałem system jednak teraz wolał bym tego uniknąć. Próbowałem już odinstalowywać qos'a z połączenia wifi, odinstalowywałem i instalowałem kartę sieciową, zmieniałem ustawienia firewalla i nic. I dzieje sie tak tylko na tym konkretnym komputerze. Jeżeli do sieci podpiete są inne komputery to na nich internet zasuwa bez kłopotu co całkowicie wyklucza router a problem pozostaje w samym notebooku.

Proszę o jakiekolwiek sugestie

Moderowany przez Gusioo:

Temat poprawiłem. Regulamin, punkt 11.

0 9
  • #2 01 Maj 2009 19:38
    shadow0013
    Poziom 34  

A zmiana programu Torrent na inny (inną wersję) - jaki to system operacyjny i jaki SP?

0
  • #3 01 Maj 2009 19:59
    chriscy
    Poziom 10  

Miałem taki sam problem na kompie stacjonarnym. Zmiana programu toretowego nic nie pomagła. Ograniczenia transferów również. Walcztłem z tym bardzo długo. Po wyłączeniu programu torrentowego po kilkunastu sekundach wszystko wracało do normy. Pomogła reinstalacja systemu - "coś" po prostu zasyfiło system.

0
  • #4 01 Maj 2009 20:30
    alvaro99
    Poziom 22  

Proponuję instalację programu CfosSpeed ... bardzo dobry program zarządzający pakietami ... mi trochę pomogło ;)

0
  • #5 02 Maj 2009 00:00
    przemas84
    Poziom 15  

Przetestuje program, a system to Windows Vista Home Premium 32bit SP1

Szkoda mi troche przeinstalowywać bo system jest jeszcze świeży.

0
  • #6 03 Maj 2009 00:05
    tom260
    Poziom 10  

Ogranicz upload i liczbę klientów w konfiguracji programu torrentowego.

0
  • #7 03 Maj 2009 15:31
    przemas84
    Poziom 15  

To nie pomaga, chociaż przy poprzednim przypadku, kiedy stało mi się coś takiego właśnie grzebałem przy ustawieniach torrenta. Wydaje mi się, że ma to związek z filtrowaniem pakietów przez qos w systemie. Na razie próbuję dalej, nie chcę kolejny raz reinstalować systemu.

0
  • #8 23 Maj 2009 02:49
    jelz
    Poziom 14  

Jakiego programu używasz do torrentów? Sprawdzałeś czy niezostaje przypadkiem w procesach systemowych po jego zamknięciu?

0
  • #9 23 Maj 2009 09:51
    WMichał
    Poziom 31  

A spróbuj nadać najwyższy priorytet przeglądarce, czyli usłudze na porcie 80, a na torrent'cie ogranicz.

0
  • #10 23 Cze 2009 20:41
    przemas84
    Poziom 15  

Kombinowałem i nic z tego nie wyszło,ostatecznie przeinstalowałem system ale poświęciłem się na rzecz ponownej instalacji i sprawdziłem czy miały na to wpływ ustawienia torrenta które zmieniłem.

Jak się okazało po zwiększeniu dwukrotnie maksymalnej liczby połączeń i maksymalnej liczby perrów. Jak dobrze pamiętam kolejno pierwszy zwiększyłem do 170 a drugi do 100. Po tej operacji po ok godzinie internet praktycznie nie chodził i stało się dokładnie to samo. Niestety zmniejszenie tych połączeń nic nie daje i jak do tej pory jedynym znanym mi lekarstwem jest reinstal systemu. Wydaje mi się, że zbyt duża liczba połączeń w jednej chwili powoduje jakieś stałe zmiany w ustawieniach sieci na Windows Vista choć to tylko domysł.

0