Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sterownik luksus rt i pompa cuw

mastinox 01 May 2009 19:11 7072 6
 • #1
  mastinox
  Level 10  
  Witam wszystkich użytkowników portalu Elektroda i na samym początku proszę o pomoc.
  Od niedawna jestem posiadaczem pieca z podajnikiem szufladowym ze sterownikiem Elster luksus RT Mam problem z ustawieniem sterowania pompy ładującej cwu. Otóż zamontowałem czujnik temperatury w zasobniku cwu i nie jest włączony priorytet cwu, temperatura pieca wynosi 70stopni a temperatura zadana zasobnika cwu wynosi 55stopni. Według mnie pompa ładująca cwu powinna wyłączyć się dopiero po osiągnięciu temperatury zadanej cwu, a wyłącza się po osiągnięciu 40 stopni.
  Proszę o pomoc
 • #2
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Może trzeba sprawdzić, czy czujniki są prawidłowo podłączone. I jeśli się nie boisz, że rozlegulujesz kocioł to skorzystaj z instrukcji dla instalatora i sprawdź czy masz włączony prioryter c.w.u. (instrukcja dla instalatora - na końcu dołączonej instrukcji).
  Attachments:
 • #3
  mastinox
  Level 10  
  Czujnik jest na 100% dobrze podłączony. Priorytet cwu jest wyłączony. Zachowanie pieca w tym wypadku jest dla mnie nie logiczne Czy jest jakiś sposób żeby woda w zasobniku cwu osiągnęła temperaturę 65 stopni bez włączania priorytetu cwu.
 • #4
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Oczywiście , że nie bo też jakim cudem (chyba, że podłączysz pompę ładującą do tego samego styku co pompa c.o. - wtedy po pewnym czasie temperatura c.w.u. wyrówna się z tą w kotle. Ale to bez sensu i grozi poparzeniem). Nie rozumiem, czemu nie chcesz włączyć priorytetu.
 • #5
  mastinox
  Level 10  
  Nie chcę włączyć priorytetu bo na czas doładowywania zasobnika cwu wstrzymywane jest ogrzewanie domu i według mnie zimą może to doprowadzić do nadmiernego wychładzania budynku. Chodzi mi o to czy jest możliwość ustawienia sterownika tak aby osiągnął temperaturą zadaną cwu bez załączonego priorytetu np 50 stopni, bo pompa cwuprzestaje ładować już przy 40 stopniach.
 • #6
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Niestety nie ma możliwości takiej konfiguracji tego sterownika.Chyba że rozbudujesz układ według idei kolegi wawrzeczko_t,zabezpieczając się przed poparzeniem poprzez dodatkowy termostat,który będzie wyłączał pompę ładującą przy 55 stopniach w zasobniku.
 • #7
  bolo_73
  Level 10  
  Witam.temat był już dawno ale może mi ktoś podpowie jaki czujnik cwu muszę dokupić do tego sterownika(Luksus Rt).Proszę o pomoc.