Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik luksus rt i pompa cuw

01 Maj 2009 19:11 5530 6
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich użytkowników portalu Elektroda i na samym początku proszę o pomoc.
    Od niedawna jestem posiadaczem pieca z podajnikiem szufladowym ze sterownikiem Elster luksus RT Mam problem z ustawieniem sterowania pompy ładującej cwu. Otóż zamontowałem czujnik temperatury w zasobniku cwu i nie jest włączony priorytet cwu, temperatura pieca wynosi 70stopni a temperatura zadana zasobnika cwu wynosi 55stopni. Według mnie pompa ładująca cwu powinna wyłączyć się dopiero po osiągnięciu temperatury zadanej cwu, a wyłącza się po osiągnięciu 40 stopni.
    Proszę o pomoc
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Może trzeba sprawdzić, czy czujniki są prawidłowo podłączone. I jeśli się nie boisz, że rozlegulujesz kocioł to skorzystaj z instrukcji dla instalatora i sprawdź czy masz włączony prioryter c.w.u. (instrukcja dla instalatora - na końcu dołączonej instrukcji).
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Czujnik jest na 100% dobrze podłączony. Priorytet cwu jest wyłączony. Zachowanie pieca w tym wypadku jest dla mnie nie logiczne Czy jest jakiś sposób żeby woda w zasobniku cwu osiągnęła temperaturę 65 stopni bez włączania priorytetu cwu.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Oczywiście , że nie bo też jakim cudem (chyba, że podłączysz pompę ładującą do tego samego styku co pompa c.o. - wtedy po pewnym czasie temperatura c.w.u. wyrówna się z tą w kotle. Ale to bez sensu i grozi poparzeniem). Nie rozumiem, czemu nie chcesz włączyć priorytetu.
  • Poziom 9  
    Nie chcę włączyć priorytetu bo na czas doładowywania zasobnika cwu wstrzymywane jest ogrzewanie domu i według mnie zimą może to doprowadzić do nadmiernego wychładzania budynku. Chodzi mi o to czy jest możliwość ustawienia sterownika tak aby osiągnął temperaturą zadaną cwu bez załączonego priorytetu np 50 stopni, bo pompa cwuprzestaje ładować już przy 40 stopniach.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niestety nie ma możliwości takiej konfiguracji tego sterownika.Chyba że rozbudujesz układ według idei kolegi wawrzeczko_t,zabezpieczając się przed poparzeniem poprzez dodatkowy termostat,który będzie wyłączał pompę ładującą przy 55 stopniach w zasobniku.
  • Poziom 9  
    Witam.temat był już dawno ale może mi ktoś podpowie jaki czujnik cwu muszę dokupić do tego sterownika(Luksus Rt).Proszę o pomoc.