Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1995r Kontrolka Poduszek

01 Maj 2009 20:18 3894 13
  • Poziom 9  
    Witam. Mój problem dotyczy samochodu marki Renault Laguna z 1995r. Silnik 2.0 8v. Problem polega na kontrolce od poduszek. Po przekreceniu stacyjki kontrolka sie zapala. Po okolo 3 sekundach gasnie i po nastepnym uplywie czasu (okolo po 1 minucie)znowu sie zapala. Podlaczylem auto pod komputer i nie wykazywal zadnych bledow komputera. zdjalem poduszke kierownicy w celu sprawdzeniea braku stykow ale takowego nie zaobserwowalem. Podobne czynnosci wykonalem z poduszka pasaszera. Czytajac forum elektroda.pl wyczytalem ze moze blad robic kostka pod fotelem, ktora oczywiscie usunalem i podlaczylem lutujac na sztywno.... Oczywiscie czynnosc ta zostala wykonana pod obydwoma fotelami.. Nie wiem juz co to moze byc a kontrolka zaczyna mnie juz powoli denerwowac.... Prosze o pomoc i sugestie... Z gory pozdrawiam Jarek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Kolego to diagnozowal mi znajomy na serwisie renaulta w Kielcach... Nie wiem pod co to podcinal ale tyle co mi wytlumaczyl to ze wszystkim udalo mu sie polaczyc i zaden z systemow (w tym poduszki) nie stwarzaly problemow... Stoje dalej w miejscu i nie wiem jak ugrysc dalej ten problem... Z tego co pamietam to używal kilku programow ku temu i kilkoma komputerami diagnostycznym,i sie wpinal pod mache;p
  • Użytkownik obserwowany
    vex1000 to co piszesz jest niezbyt realistyczną opowieśćą.

Pozostaje sprawdzić wiązkę puszka poduszek -licznik.
  • Poziom 9  
    Romoo nie za bardzo Cie rozumiem.... Gdzie to jest?? jaka puszka i gdzie ona sie znajduje i co to ma wspolnego z licznikiem bo nie rozumiem... A i jescze jedno pytanie bo światła mijania w mojej laguince świeca sporo za nisko i chcialem je podniesc lecz nie wiem jak bo nie widze nigdzie manualnego ustawiania światel a elektryczna regulacja jest juz maxymalknie podniesiona....;(
  • Poziom 9  
    moze ktos podsunac jakis pomysl??
  • Poziom 9  
    Czyli co polecilbys sie udac do kogos innego i ponownie wpiac w komputer?? Sadzisz ze to cos da?? a jescze jedno Moje pytanie brzmi gdzie w lagunie znajduje sie sterownik poduszek?? bo moze tam cos nie styka.... a nie moge go zlokalizowac...
  • Poziom 38  
    jak nie widzi błędów w sterowniku to problem może byc w samym liczniku,lub wiązka.
  • Poziom 9  
    to co ja mam zrobic?? a jak sadzicie czy jakby odpiac na chwile od sterownika wszystkie kable i polaczyc na nowo moglo by to cos dac?? dzis testowalem naprawiajac kierunki (bo wywalalo bezpieczniki kierunki pozdychaly) odczepilem poduchy i po odczepieniu auto zachowywalo sie prawidlowo tzn kontrolka poduszeki migala ale po podlaczeniu ponownym sytuacja sie powtarza. Kontrolka po 3 sek od zapalenia zaplonu ginie po czym zapala sie na nowo po okolo minucie i juz nie gasnie...
  • Poziom 42  
    vex1000 napisał:
    to co ja mam zrobic??

No wiesz forum czasami pomaga i to w zależności od umiejętności proszącego o porady, ale przede wszystkim są zakłady usługowe które sie tym profesjonalnie zajmują :)
  • Poziom 9  
    ale jaka lapmpa podpieta i do czego i gdzie tego szukac....

Dodano po 8 [minuty]:

powoli zaczynam watpic ze da sie to zrobic...;( a i jescze pytanie czy po takich objawaach jak wyżej poduszki sa aktywne??