Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 1.1, nie załącza się wentylator chłodnicy.

Mekarski82 01 May 2009 21:45 6150 4
    Mekarski82
    Level 10  
    Witam , zakupiłem Peugeot 206 z silnikiem 1.1 rocznik 99 i mam problem z wentylatorem który nie załącza się . Przejrzałem instalację i na jednym przewodzie który jest podpięty do wentylatora jest łącze dwu pinowe do którego pewnie coś powinno być podpięte pytanie co ?? Samochód nie posiada klimatyzacji ! Dodam że kiedy zwarłem te piny spinaczem wentylator ruszył ale spalił sie bezpiecznik , a kiedy wentylator podłączyłem bezpośrednio pod akumlator działał bez problemu !!!
    Lj_E-gain
    Conditionally unlocked
    Witam :)

pewnie czujnik ci nawalił i moze robić zwarcie albo masz gdzieś rozwaliny przewód i robi ci zwarcie :) jak nie bd wiedział co robić to zrób bezpośrednie połączenie poprzez dodatkowy włącznik w kabinie i przez bezpiecznik doprować go do wentylatora :)
    Powodzenia :)
    zbyniuś
    Level 26  
    pewnie w fabryce zapomnieli podłączyc
    huba79
    Level 2  
    To jest prawdopodobnie kostka od czujnika włączającego wentylator.Jest on montowany w chłodnicy,poszukaj go i zobacz czy pasuje.
    yamakashi1
    Level 11  
    jak Kolega wyżej napisał,poszukaj w chłodnicy czujnika temperatury który jest odpowiedzialny za zwarcie tych pinów ,a w skutkach to prowadzi do załanczania wentylatora. W niektórych 206 taki czujnik był koło górnego węża w chłodnicy.