Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 1.1, nie załącza się wentylator chłodnicy.

Mekarski82 01 May 2009 21:45 6150 4
 • #1
  Mekarski82
  Level 10  
  Witam , zakupiłem Peugeot 206 z silnikiem 1.1 rocznik 99 i mam problem z wentylatorem który nie załącza się . Przejrzałem instalację i na jednym przewodzie który jest podpięty do wentylatora jest łącze dwu pinowe do którego pewnie coś powinno być podpięte pytanie co ?? Samochód nie posiada klimatyzacji ! Dodam że kiedy zwarłem te piny spinaczem wentylator ruszył ale spalił sie bezpiecznik , a kiedy wentylator podłączyłem bezpośrednio pod akumlator działał bez problemu !!!
 • #2
  Lj_E-gain
  Conditionally unlocked
  Witam :)

  pewnie czujnik ci nawalił i moze robić zwarcie albo masz gdzieś rozwaliny przewód i robi ci zwarcie :) jak nie bd wiedział co robić to zrób bezpośrednie połączenie poprzez dodatkowy włącznik w kabinie i przez bezpiecznik doprować go do wentylatora :)
  Powodzenia :)
 • #3
  zbyniuś
  Level 26  
  pewnie w fabryce zapomnieli podłączyc
 • #4
  huba79
  Level 2  
  To jest prawdopodobnie kostka od czujnika włączającego wentylator.Jest on montowany w chłodnicy,poszukaj go i zobacz czy pasuje.
 • #5
  yamakashi1
  Level 11  
  jak Kolega wyżej napisał,poszukaj w chłodnicy czujnika temperatury który jest odpowiedzialny za zwarcie tych pinów ,a w skutkach to prowadzi do załanczania wentylatora. W niektórych 206 taki czujnik był koło górnego węża w chłodnicy.