Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć,kuchenkę turystyczną gazową do butli 3-5kg?

alfa78 02 May 2009 11:31 27006 12
    alfa78
    Level 13  
    Witam,jak w temacie!

Jeśli napisałem temat w złym dziale,to bardzo proszę o przeniesienie go do odpowiedniego,za co z góry dziękuję!
    A pytanie mam takie.... zakupiłem tą dokładnie kuchenkę turystyczną na kartusze oraz możliwość podłączenia do niej właśnie butli gazowej /myślę góra 3-5 kg podłączyć../ kuchenka to ta >> http://cokupic.pl/dodaj_opinie/produkt/ABARQS...-2-funkcyjna-KT-20U-kartusze/222195b599e46ec0

i zastanawiam się ,jeśli zakupię wąż do podłączenia z butlą to muszę osobno do niej,zakupić reduktor gazowy ,czy bez reduktora mogę podłączyć butlę 3-5 kg do kuchenki? Bardzo Proszę o pomoc i doradzenie!
    Z góry serdecznie dziękuję!
    zak12
    Level 17  
    Wydaje mi się , że nie potrzeba reduktora ciśnienia
    konrad940
    Level 22  
    No jak butla to tylko z reduktorem.
    alfa78
    Level 13  
    zak12 wrote:
    Wydaje mi się , że nie potrzeba reduktora ciśnienia
    właśnie mnie się też tak wydaję,dlatego wolałem się doradzić Tu.. bo podobno mniejsze butle gazowe do 5 KG ,maja coś podobnego już w montowane jak reduktor prawda? Oto link np.do butli o którą mi chodzi http://allegro.pl/item619143188_butla_gazowa_turystyczna_o_poj_3_kg_stan_idealny.html i właśnie zastanawiam się czy reduktor na 100% potrzebny do niej :(
    Banasiewicz02
    Level 31  
    Koledzy przepraszam na wstępie że zaśmiecam temat offtopikiem,ale chciałbym zapytać,może wiecie,ile kosztuje legalizacja takiej małej,kilkuletniej butli turystycznej:?:
    alfa78
    Level 13  
    u mnie w miejscowości za 20 zł legalizacja jest legalna takiej małej butli:)
    User removed account
    User removed account  
    alfa78
    Level 13  
    sapper44 wrote:
    Zwroc uwage na to ze ta kuchenka jest do innego typu butli i nie podlaczysz niczego poza orginalnymi jednorazowkami bez przerabiania.
    ona ma wyjście na węza ,którego /bez wkręcania itp/ się wsuwa i złączką dokręca śrubki itd.. już to nawet zrobiłem tzn, od kuchenki wychodzi wąż ,a teraz myśle czy kupić samą butlę 3 Kg-5kg, bez regulatora gazu czy kupić butlę+ regulator osobno ,czy on jest w ogóle potrzebny do tak małej butli ? :|

Ps. sapper44 ta kuchenka jest jak to się pisze 2 w 1-dnym czyli ;,wyjście na kartusze, oraz osobno na wąż do butli ...

a tak a pro po ,bardzo tą kuchenkę polecam,super szybko na niej sie gotuję,pieczę itp,jak się jest np. na "wypadzie "gdzieś,a warunków do podgrzewania nie ma:D Jeden kartusz straczy /z zegarkiem odliczałem/ na 1 godz.27 min/ :D
    Banasiewicz02
    Level 31  
    Jeszcze jedno pytanko koledzy,gdzie na butli jest wybita data legalizacji oraz jak ją odczytać? chodzi mi o butlę turystyczną.
    alfa78
    Level 13  
    Banasiewicz02 wrote:
    Jeszcze jedno pytanko koledzy,gdzie na butli jest wybita data legalizacji oraz jak ją odczytać? chodzi mi o butlę turystyczną.
    albo pod tak zwana..kartą pod pokrętłem od odkręcania gazu...albo na środku butli .blaszka metalowa.a obok jak jest legalizowana,to naklejana z papieru samoprzylepna" normalna przyklejana karteczka z nią:)
    kandp
    Level 1  
    Odświeżam temat. Jak to właśnie jest z tą butlą? Trzeba ten reduktor czy nie? Ktoś wie? Mam w planach zakup tej kuchenki. Czy możecie ją polecic ? Daje radę?:)
    alfa78
    Level 13  
    kandp wrote:
    Odświeżam temat. Jak to właśnie jest z tą butlą? Trzeba ten reduktor czy nie? Ktoś wie? Mam w planach zakup tej kuchenki. Czy możecie ją polecic ? Daje radę?:)
    ja ją podłączyłem bez reduktora/ przy najmniej może i dlatego, że małą butlę turystyczną 3 KG,bo większą np.11KG raczej reduktor wymagany jest, i bezpieczniej też z nim jest przy takiej.. :) a co do tej kuchenki kolego,to naprawdę jest to super sprawa,oszczędna, i co najważniejsze "walizkowe" rozmiary a palnik daje radę :)

POZDRAWIAM!
    LukD
    Level 11  
    Odświeżam temat - dla potomnych :)
    Pisałem maila do sprzedawcy.
    Zgodnie z jego słowami ta kuchenka ma wbudowany reduktor. Z tego wynika, że zewnętrznego nie potrzebuje.
    Pozdrawiam.