Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja NavRoad 460+Wzmacniacz Pionier Class A, nie ładuje

huskylipa 02 Maj 2009 14:44 1712 0
  • #1 02 Maj 2009 14:44
    huskylipa
    Poziom 1  

Witam. W aucie posiadam Radio mp3(LG) z którego puściłem kable z końcówkami chinch do bagażnika do wzmacniacza (4-kanałowy Pionier Class A), a on puszcza dalej sygnał na 4głośniki(Pyle 110watt max., Blaupunkt Gt2 120watt max.) i Tubę(600W max).
    Wszystko pięknie gra, lecz pojawił się problem gdy postanowiłem podłaczyc do tego jeszcze nawigacje. Nawigacja to Navroad 460 z wyjściem audio typu Jack 2,5mm.
    Na początku mam kabel miniJack->2x Chinch (5m) ->rozgałęźnik na każdy chinch(czyli konczy się 4-oma chinch'ami)
    Ze wzmacniacza też wychodzą rozgałęźniki które mają utworzenia z 4 chinche żeńskich-8chinch'ów żeńskich. I tak się też dzieje :) Wszystko podłączone i gra dobrze. Muzyka płynie zarówno z gps'u jak z radia mp3. Mogę sobie np. słuchać muzyki i być prowadzonym GPS'em. Gdy z GPS'u idzie komunikat, to muzyka automatycznie sie troche wycisza, komunikat przechodzi i muzyka znów gra normalnie. Ale zapytacie w czym problem?!
    Otóż gdy gra radio, nawigacja się ładuje pod gniazdem zapalniczki jest wszystko ok, ale gdy podłacze tego miiniJacka do nawigacji(żeby dawało na wszystkie głośniki w aucie, a nie przez jeden 1,5W głośniczek w navi) to GPS przestaje sie ładować!
    Prosze o pomoc! Co mam zrobić żeby leciała muzyka, żeby GPS był podłaczony pod wzmacniacz i żeby MÓGŁ SIĘ JESZCZE ŁADOWAĆ!?

P.S.
    Dodam jeszcze że jesli najpierw podłacze navi pod ładowanie i miniJacka a póżniej właczam radio [wzmacniacz włącza się od anteny elektrycznej(chodzi mi tu o ten dodstkowy plus "+") podstawowy plus i masa jest dobrze pociągnięta grubymi kablami] to Navi się ładuje (wtedy piec już działa) ale gdy tylko radio wysle sygnał do wzmacniacza to ładowanie zostaje przaerwane.
    Robiłem także mały test. odłaczyłem kable chinch idące od radia do wzmacniacza(gd radio samo w sobie grało) i Navi się ładuje. Dystarczy że podłacze jeden byle jaki chinch od radia i Navi przestaje się ładować!
    Dodatkowo gdy mam właczone radio, ładujące się navi(obojętnie czy włączone czy nie) podłaczone tym minijackiem do pieca to przy jeździe słychać charakterystyczny świst zależny od obrotów silnika.

Prosze Serdecznie o jakieś podpowiedzi, sugestie, a najlepiej o rozwiązanie tego problemu :)

Jakby było coś nie jasne jeszcze, prosze-Pytajcie! Zależy mi żeby to ustrojstwo działało jak należy :)
    Pozdrawiam!

Proszę poprawić tytuł postu.
    Regulamin p.11
    [Art]

0 0