Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo SED. Wymieniłem grzałkę i nadal nie grzeje.Pomóżcie.

02 Maj 2009 19:13 1691 3
  • Poziom 2  
    Panowie mam problem.Spaliła mi się grzałka w Ardo SED 1010.Wymieniłem na nową i nadal nie działa.Stara jest spalona,podłączałem bezpośrednio z gniazdka i nic.Sprawdzałem zasilanie grzałki w owej pralce i okazuje się że jest sterowana masą.Prąd dochodzi a masy nie ma.Gdzie szukać?Jest tam jakiś przekaźnik?Jak jest to gdzie?Nie mam teraz kasiory na nową.Pomóżcie proszę!!!
  • Poziom 21  
    Grzałka jest załączana przekaznikiem na module nie masą lecz faza lub zerem ( zalezy jak masz wtyczke w gniazdku 8) ) Grzanie sprawdzałes miernikiem czy wstawiłes program i nie zagrzała ??? Pamietaj ze grzałka (zalezy od programu) nie jest załaczana od razu po nabraniu wody.Pierwsze co bym zrobił to oczyscił uklad hydrostatu...
  • Poziom 2  
    Sprawdzałem miernikiem.Po 5 min.na programie nie działała.Jak sprawdzić ten przekaźnik?Układ hydrostatu czyściłem już dużo wcześniej.Było ok.
  • Poziom 21  
    ...Po 5 min??? Sprawdzałes grzanie w cyklu prania ? Wyjscie na grzałke z pinu 5 w pionowym rzedzie (złacze wysokopradowe)przekaznik tuz przy tym złaczu
    Pozdrawiam