Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w203 klimatyzacja

TOOMEK4 02 Maj 2009 22:29 16378 6
  • #1 02 Maj 2009 22:29
    TOOMEK4
    Poziom 9  

Witam wszystkich . klimatyzacja w mercedesie W 203 CDI z 2002 r doprowadza mnie do szału . Tam sprężarka nie ma tradycyjnego sprzegiełka na elektromagnes. Tak że nie widać czy jest załącza czy nie . Ciśnienie w układzie jest (nabite 750 g R134) sprężarka cały czas się obraca ale klimatyzacja nie chłodzi . Ciśnienie na zegarach nie rośnie ani nie spada. Sprawdziłem drożność układu, niema zatorów. Bezpieczniki też są dobre.Zauważyłem że nie dochodzi prąd na sprężarkę , pomyślałem zawór ciśnieniowy nie podaje prądu , Kupiłem nowy zawór i znowu du...a , zirytowałem się i podałem prąd bezpośrednio na sprężarke i CUD chodzi , ale po kilku minutach puścił zawór bezpieczeństwa i wyrzuciło mi czynnik chłodniczy z układu . Pomyślałem WENTYLATOR się nie załączył i nagrzało się cholerstwo , ciśnienie strasznie wzrosło , No to podłączyłem na krótko wentylator i sprężarke i znowu próba . Tym razem wszystko OK. Tylko co blokuje dopływ Prądu do sprężarki i wentylatora . Skoro zawór jest nowy to chyba sprawny . Podpowiedzcie co jeszcze mogę sprawdzić żeby to cholerstwo zrobić.

3 6
  • #2 03 Maj 2009 12:44
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Podam przykład z mojego 203 - chociaż bardziej jako ciekawostkę ;)
    Sytuacja była identyczna, też był gaz, również zaczynało chłodzić po podaniu napięcia bezp. na kompresor. Cudowałem na wiele sposobów, już miałem rozłożyć ręce ale jakimś dziwnym zrządzeniem zająłem się parametryzacją sterowników. I co się okazało? Ktoś wymieniał w tym aucie stacyjkę (stara leżała w bagażniku) i nie wprogramował do nowej, że auto ma klimę...
    Od tego czasu zero problemów :)

1
  • #3 03 Maj 2009 21:15
    TOOMEK4
    Poziom 9  

hmmm. To znaczy że trzeba uderzyć do jakiegoś magika z komputerem ????? Czy sugerujesz inne rozwiazanie.

0
  • #4 05 Maj 2009 20:08
    TOOMEK4
    Poziom 9  

:D:D:D:D Problem rozwiązany. Poprostu banał , okazało się że przecięty był jeden przewód który wychodzi z czujnika . Niech nam żyją voltomierze.:!::!::!:

0
  • #5 01 Sie 2015 05:38
    wojcza
    Poziom 9  

Witam
    Wracam do tematu.Mam podobny problem. Klima nabita, wymieniony zawor rozprezny, zawor na kompresorze a klima dalej raz dziala i daje 12-14bar po czym przestaje i mam juz tylko 6bar. Nie chce mi się wierzyć ze to kompresor... Czy mozesz podac przy ktorym czujniku miales przerwany ten przewod? Czy jak podlaczaliscie na "krotko" to prosto z aku czy 12v?

0
  • #6 03 Sie 2015 22:46
    ascorp
    Poziom 17  

Nie chcę namieszać, ale w starszym W202 miałem sytuację, że klima załączała się na kilka sekund i rozłączało sprężarkę...wszystko niby było ok, a jak się okazało ktoś włożył sterownik klimy/nawiewu od benzyny do diesla i po załączeniu klimy nie pasowały mu obroty silnika...

Jak już jesteśmy przy temacie, może ktoś podać czy jest możliwość ominięcia/zmostkowania czujnika ciśnienia układu klimatyzacji w tym W203 aby ewentualnie wykluczyć jego usterkę ?

2
  • #7 01 Kwi 2016 18:20
    szczepan365
    Poziom 1  

Tomku mozesz napisac od ktorego czujnika miales przeciety kabel ?? Ja walcze w klima od roku wymieniony osuszacz, elektrozawor w sprezarce, sprezarke, czujnik cisnienia i dzisiaj przyszedl panel sterowania i takze nie dalo to efektu ... Objawy takie same ja u Ciebie, po podlaczeniu na "krotko" klima startuje...

3
  Szukaj w 5mln produktów