Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić kosiarkę spalinową?

tomek3232 12 Lut 2011 20:26 373451 239
  • #31 12 Lut 2011 20:26
    dzidek60
    Poziom 11  

Dzięki płetwa, teraz to pewno wszyscy na jedno kopyto robią, aby po jak najniższych kosztach, kiedyś to wiedziałeś za co płacisz, mam jeszcze jedno pytanko wiesz może jak jest z częściami z takich sklepów jak castorama, nie będzie problemów, czy może jednak lepiej kupić w sklepiku który się tylko takimi żeczami zajmuje(tylko że oni mają -tylko albo aż- stige) ? pozdrawiam

• #32 12 Lut 2011 21:11
    SQUELTH.
    Poziom 20  

Witam,
    Ze swojej strony chciałbym dodać że świetne są kosiarki z bębnęm zamiast noża. Mam taką od 10 lat kupiona używana za grosze, tylko olej do silnika dolewam, wlewam paliwo i pali nawet w największe mrozy. :) Do tego prawie hektar do koszenia raz na dwa tygodnie.
    Inne zwykłym nożem przy większej trawie (100cm) albo się zacinały albo gasły a ta leci jak burza, po kretowinach po wszystkim. tylko kamienie lataja ;) hehe
    Nazwy nie znam bo już wszystko poscierane równiez tabliczki z mocą silnika nie ma. Ale sprzęt nie o zajechania. Wiec warto się rozejrzeć równiez za używkami częściej się lepiej wychodzi niz na nowych.

pozdrawiam.

• #33 12 Lut 2011 21:23
    dzidek60
    Poziom 11  

tylko z używkami to jest jeden problem, nie wiadomo na jaki stan silnika się trafi,a w nowej to powiedzmy.....

• #34 12 Lut 2011 21:50
    płetwa
    Poziom 29  

Dodano po 9 [minuty]:

SQUELTH. nie każdy ma do wydania około 5000 to jest highend w śród kosiarek.
    Dzidek60 Turek to 30 tysięczne miasto (chyba że coś pomyliłem) i jest tam tylko jeden tego typu sklep. Co do castoramy to nie wiem wystrzegam się zakupów tego typu jak ognia. Swoją drogą śmiać mi się chce jak czytam posty powyżej, stiga nie tylko viking lepjel al-ko , green garden najlepszy, husqwarna jest najlepsza itd itd. Kieruj się tym co napisałem wcześniej.
    Kosiarka która opisałeś jest za duża szukaj 40cm z silnikiem 3,5 i koszem max. 50l. jak dobrze pamiętam to honda(cała kosiarka nie tylko silnik) coś takiego ma seria IZY, jak ją zobaczysz to się zakochasz, ale ze 400 musisz dołożyć.
    http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=425398

• #35 12 Lut 2011 22:09
    dzidek60
    Poziom 11  

płetwa dzięki za radę zrobię tak jak radziłeś "zobacz dotknij i dopiero kup",a co do miasta do dokładnie to, sklepów było troszkę ale jakoś tak się rozleciały, nie licząc stoisk w marketach, bo tego to jest trochę, ale to jednak markety.pozdrawiam

• #36 13 Lut 2011 10:50
    SQUELTH.
    Poziom 20  

płetwa napisał:
    Dodano po 9 [minuty]:

SQUELTH. nie każdy ma do wydania około 5000 to jest highend w śród kosiarek

Tą Kosiarkę, o której piszę kupiliśmy około 10 lat temu za około 200zł
    Dziś bym pewnie zapłacił 300. To jest kosiarka pchana bez napędu. Szerokość koszenia 60cm ale świetnie sobie radzi i jest naprawdę bezawaryjna, może się trafiło. Nawet świeca wciąż ta sama.

Pozdrawiam.

• #37 03 Mar 2011 14:00
    Thorgall1
    Poziom 9  

Osobiście mogę polecić Ci Stige oczywiście z silnikiem B&S jednak nie z nowych modeli. Nowa Stiga to nic innego jak chiński syf. Głownie montują już silniki Hondy. Poszukaj Stigi z lat wcześniejszych gdzie B&S były produkowane w USA a sama Stiga we Włoszech lub Szwecji na Allegro są wystawione. O gwarancję nie musisz się martwić bo obowiązuje normalnie 24m nawet jeśli sprzęt jest wyprodukowany kilka lat temu. Jeżeli potrzebujecie informacji śmiało piszcie. Na temat Stigi odpowiem na każde pytanie gdyż serwisuje ten sprzęt i gdyby nie to, że zaczęli produkować w chinach to brakło by mi na chleb :)

• #39 14 Mar 2011 18:09
    Ircyn
    Poziom 10  

Thorgall1 napisał:
    Na temat Stigi odpowiem na każde pytanie gdyż serwisuje ten sprzęt :)

Thorgall1 napisz na jakiej zasadzie działa napęd kilkustopniowy ''4-Speed" i czy warto się w to pchać?
    Po drugie co to za silniki RM 65? w sklepie powiedzieli mi że to silniki produkowane przez stige.
    Jestem na etapie kupna kosiarki szer powyżej 50cm. kosz, może być też boczny wysyp, napęd, silnik górnozaworowy, tylne koła większe, centralna regulacja kół.
    Jeśli możesz to poleć coś.

• #40 17 Mar 2011 08:16
    henryk79
    Poziom 2  

Witam.
    Chcę kupić moją pierwsza kosiarke i bynajmniej nie z biedronki
    Mam na celowniku OLEO MAC G48 TK, jest ładna kosiarka z napędem, lecz martwi mnie silnik EMAK. Nigdzie nie można znaleśc info na temat tego silnka. Kosiarka jest za 1100zł i kusi mnie bo jest dobry stosunek ceny do funkcji i jak sądze jakości sprzętu.Może ktoś doradzi.
    Rozważam też STIGE COMBI za 1200 zł ale silnik B&S więc ok ale co z resztą?
    z góry dziekuje za opinie.

• #41 29 Mar 2011 21:15
    cysterniarz
    Poziom 9  

Cześć. A co powiecie o kosiarce Krysiak MORRISON 300ST/450 http://www.agroserwis.org.pl/product.php?id_product=1025 na alledrogo ceny ok 630zł więc kuszące. Silnik b&s, wiem że nie ma napędu ale do koszenia mam ok 270m2. Serwis praktycznie w całej Polsce, Proszę o opinie czy warto w to wchodzić.

• #42 10 Kwi 2011 02:26
    misiekk89
    Poziom 16  

Ktoś coś może powiedzieć więcej na temat kosiarek Torq, sprzedawanych w Castoramie? Nie są to przypadkiem produkty robione specjalnie dla Castoramy, tak jak marka CMI dla OBI?

• #43 10 Kwi 2011 05:04
    płetwa
    Poziom 29  

Co to za różnica jak się nazywa i dla kogo jest importowana. Pisane było milion razy, najważniejszy jest silnik B&S lub HONDA, resztę sprawdzić wizualnie, często są to takie same maszyny z i innymi tylko naklejkami.
    Pomyśl tylko o serwisie, chodzi głownie o nóż i jego mocowanie. Jak w coś przywalisz to nie ma rady.

• #44 10 Kwi 2011 13:50
    misiekk89
    Poziom 16  

Ja nie pytam jakie kosiarki są najlepsze. Ja pytam o konkretną kosiarkę czyli o Torq.

• #45 10 Kwi 2011 20:34
    płetwa
    Poziom 29  

A czy ja wymieniłem choćby jedną markę kosiarki? W moim poście wyżej zawarta jest cała odpowiedź na twoje pytanie.

• #46 10 Kwi 2011 20:50
    misiekk89
    Poziom 16  

płetwa napisał:
    Co to za różnica jak się nazywa i dla kogo jest importowana.

To jest odpowiedź na moje pytanie?:|

• #48 10 Kwi 2011 22:15
    misiekk89
    Poziom 16  

To co Ty napisałeś w tym poście to ja już wiedziałem po przeczytaniu tego tematu. Dobra koniec OT.

• #49 27 Kwi 2011 16:54
    irek1972
    Poziom 9  

Witam, też mam problem z kupnem kosiarki. Miałem 10-letnią BS produkcji USA. Niestety wyekspoatowałem ją i muszę zakupić nową. Teraz czytam, że obecnie silniki te produkują Chiny.
    Upatrzyłem sobie kosiarkę Hortmasz o mocy 5,5KM, właśnie z takim silnikiem. Tylko nie wiem co to za firma. Dodam, że kosiarka posiada napęd, kosz i boczny wyrzut. Cena 1200zł. Mam też na uwadze makitę o 250 zł droższą też z silnikiem BS, bez bocznego wyrzutu moc 4,4kW.
    Czy makity są rzeczywiście lepsze?
    Czy warto inwestować te 250zł więcej?

• #50 28 Kwi 2011 08:38
    henryk79
    Poziom 2  

Rzeczywiście Makita jest dobrą firmą również jeżlei chodzi o koisarki.Mam kosę spalinową i pilarkę z Makity juz kilka lat. Jednak nie opłaca się dopłacać do maszyny o mniejszej mocy. Kup Makite z mocniejszym silnikiem.

• #51 28 Kwi 2011 23:55
    misiekk89
    Poziom 16  

Dziś właśnie odebrałem z serwisu, po przeglądzie moją kosiarkę z silnikiem Tecumseh'a. Uciąłem krótką rozmowę z serwisantem na temat filtra powietrza w moim silniku. Koleś twierdził że nowy filtr, należy lekko nasączyć benzyną. Szczerze mówiąc zdziwiłem się jak mi to powiedział. Prawdę mówił czy jakieś brednie?
    Taki filtr jest w moim silniku: http://allegro.pl/filtr-powietrza-tecumseh-i1574708419.html

• #53 02 Maj 2011 10:04
    irek1972
    Poziom 9  

Do henryk79
    Kosiarka Makita nie ma mniejszej mocy podałem moc za producentami, w różnych jednostkach; oczywiście 5,5KM to mniejsza moc od 4,4kW=6KM.
    Nadal jednak nie jestem przekonany do jednej czy drugiej. Czy warto kupić tańszą polską czy tę trochę droższą japońską?

• #54 02 Maj 2011 10:17
    zubrstw
    Poziom 19  

Witam nie kupuj najtańszych pokosisz sezon i padnie ja mam crafstmana z USA i już 6 lat działa i jedyne co dokładam to paliwo, olej i raz nóż kupiłem bo strasznie tępy był. Kosiarka ma 6,5 KM, szerokość koszenia 65cm i kosi trawsko nawet które ma 30cm idzie jak po maśle. Nóż oryginalny był przez 4 lata ale stępił się na kamykach co w trawie były. Kosiarkę taką można już kupić w polsce ja za moją dałem po przeliczeniu ok 2,5tys teraz są tańsze nawet na internecie można kupić. Silniki B&S są naprawdę dobre (Briggs&Strattion ) a te kosiarki taki właśnie mają i kosztują ok 1,5tys.

• #55 07 Maj 2011 12:02
    misiekk89
    Poziom 16  

Czy to prawda że czyszcząc kosiarkę po skończonej pracy, nie wolno jej przewracać na boki?

• #56 07 Maj 2011 13:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #57 07 Maj 2011 15:17
    płetwa
    Poziom 29  

Górno zaworowe( HONDA i często ostatnio spotykane chińskie silnik przypominające HONDA ) można przechylać na bok, na stronę wlewu oleju.
    Silniki dolnozaworowe (B&S, TECUMSECH) można przechylać na tył.

• #58 07 Maj 2011 17:43
    zubrstw
    Poziom 19  

Ja moją z silnikiem B&S przechylam na boki tyle co do umycia czyli ok 15-20cm jest unoszona i jest ok, nie ma żadnych problemów

• #59 10 Maj 2011 21:26
    ŁukaszCz
    Poziom 1  

Witam Was, jestem nowy i mam nadzieję, że mi pomożecie. Chciałbym kupić kosiarkę spalinową ale nie wiem czym się kierować przy wyborze. Proszę Was o pomoc, wskażcie mi parę wskazówek.

• #60 11 Maj 2011 08:24
    płetwa
    Poziom 29  

ŁukaszCz, przeczytaj cały temat tu jest wszystko.