Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion DXZ388RUSB pendrive zawsze odtwarza od początku

03 Maj 2009 14:10 1686 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam dwa problemy z tym radiem.
    W trakcie odtwarzania czy to płyty czy pendrive'a, po wyłączeniu auta i włączeniu ponownie, zaczyna odtwarzać od początku. Byłem u elektryka ale stwierdził, że wszystko jest w porządku.
    Nie udaje mi się znaleźć żadnego ustawienia, które mogłoby być odpowiedzialne za ten reset. Stacje radiowe trzyma w porządku.

Druga kwestia to odbiór z nadajnika FM. Mam w telefonie transmitter i na wybranej częstotliwości nie odbiera. Sprawdziłem na innym radiu (Sony kaseciak) i tam działa. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Micmac
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem z wymienionym radioodtwarzaczem, tzn. po wyłączeniu i ponownym włączeniu zaczyna odtwarzanie od pierwszego utworu, zarówno z nośnika USB jak i płyty CD. Gdy było nowe taki problem nie występował, co więcej wydaje mi się, że ostatni utwór i jego czas był zapamiętywany nawet po krótkotrwałym odłączeniu zasilania (przy przenoszeniu radia do innego auta).

Co ciekawe nie jest to regułą, tzn. raz na jakiś czas utwór jest odtwarzany od momentu wyłączenia radia.
    Radio sprawdzałem w dwóch samochodach i pod zasilaczem stabilizowanym, nie jest to więc kwestia zasilania czy instalacji elektrycznej.

Niekiedy po włączeniu radia przez ułamek sekundy wyświetlany jest prawidłowy zapamiętany numer i czas utworu, ale po chwili i tak zaczyna się odtwarzanie od początku pierwszego utworu.

Radio było raz wysłane do serwisu, jednak nie stwierdzono tam żadnej usterki i wróciło do mnie w takim samym stanie...
  • Poziom 26  
    A jak samego pena używasz to po wyłączeniu i ponownym włączeniu odtwarza ci od ostatnio odtwarzanego utworu?.Pytam ponieważ u mnie w innym niż twoje radio jest ta sama sytuacja.Uważałem to za normalne bo mojego pena po właczeniu tez za kazdym razem musze sobie ustawiać.
  • Poziom 10  
    pipałosia napisał:
    A jak samego pena używasz to po wyłączeniu i ponownym włączeniu odtwarza ci od ostatnio odtwarzanego utworu?

Wcześniej odtwarzało, teraz zdarzy się może raz na 10 prób, a jest to mocno irytujące w sprzęcie z wydawałoby się wyższej półki. Mam jeszcze radio "Clatronic" kupione 5 lat temu w Biedronce i ono pamięta ostatni utwór (nie ma portu USB, tylko płyty mp3).

Na stronie Clariona znalazłem adres serwisu:
    Code:
    Autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny:

2N-Everpol Sp. z o.o.
    ul. Puławska 403A
    02-801 Warszawa
    Tel. +48 22 331 99 55, Fax: +48 22 331 99 50

Przy najbliższej okazji pofatyguję się tam osobiście, ciekawe co mi powiedzą...