Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie modułu REMCO 5643 i silnika poza pralką

majk811 03 Maj 2009 14:54 2557 5
  • Witam

Jak w temacie, chciałbym podłączyć moduł i silnik poza pralką.
    Tak aby można było wykorzystać obroty prania P/L i wirowania z obniżoną prędkością (1100/550/3xx)
    Wszystkie części są oryginalne pochodzące z tej pralki - posiadam moduł z "kondziami", silnik, panel przedni, wyłącznik drzwiczek, cewkę i całe okablowanie - TYLE ŻE WSZYSTKO ROZŁĄCZONE

Dane:
    pralka - Lloyds 1145 oko (brak schematu podłączeń w internecie)
    funkcje
    - zmniejszenie obrotów wirowania 1100 - 550
    - Plus Spulen - nie wiem - więcej obrotów przy praniu ?
    - Schleudern Aus - wyłącznie wirowania
    moduł Remco 5643 1100 rpm
    http://sklep.north.pl/karta/modul-ardo-546006100,3800800.html

podobny moduł 5640 montowany był w Ardo T60 - schemat znalazłem tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...0&sid=bdbf0d09eda3e4fde3714a58d2350237#901000
    z tym że ardo miało regulację potencjometryczną obrotów (tak mi się zdaje)

Podłącznie silnika i kondensatorów do modułu było proste ale z resztą mam problem.

Oznaczenie wyjść na module:

FASE czarny
    NEUTRO czarny - do filtra p.z. i dalej do włącznika drzwiczek

COM biały - na panel przedni (może 1100-550 rpm, wyłączenie wirowania ?)
    TIMER czerwony - na panel przez kilka innych podłączeń (może 1100-550 rpm, wyłączenie wirowania ?)
    N1 szary - do innego urządzenia
    N2 biały - przez EV na TIMER
    A szary - do B przez programator
    B niebieski - do A przez programator
    C niebieski - do D przez programator
    D szary - do C przez programator
    E czarny - przez kilka samiczek na panel przedni (może 1100/550 rpm lub wyłącznie wirowania ?)
    POT1 biały - na panel przedni (może 1100/550 rpm lub wyłączenie wirowania ?)

Pomocy proszę

Fajne!
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 04 Maj 2009 18:01
    majk811
    Poziom 9  

Znalazłem schemat podłączenia programatora i podłączyłem przełączniki panelu przedniego, teraz jestem na etapie odrzucania zbędnych kabli do grzałki i pompy.
    Nadal czekam na pomoc

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

oznaczenia kabli zgadzają się z modelem ardo t60 - jak w linku na górze który podałem

nadal nie wiem czy będzie to działało jeśli programator zastąpię krzywkami odpowiednio rozłączającymi układ tak aby program wirowania nie zbiegł się np z praniem

• Arrow Multisolution Day
  • #3 04 Maj 2009 20:22
    artfik
    Poziom 23  

Witam ,raczej Ci się to nie uda ale jeśli tak to daj znąć.Silnik można podłączyc sam zastosować tylko regulator z odkurzacza lub lepiej z jakiegoś elektronarzędzia i masz regulowane obroty,jeszcze trzeba zastosować wyłączni do zmiany obrotów.

• #4 04 Maj 2009 21:04
    majk811
    Poziom 9  

Dzięki za chęć pomocy ale ten silnik to silnik asynchroniczny,- jednofazowy,- klatkowy,- indukcyjny z uzwojeniem i kondensatorem rozruchowym (jeśli coś pomyliłem w nazewnictwie - przepraszam). Prędkość takich silników można regulować jedynie poprzez zmianę częstotliwości prądu - zastosowanie falownika. Wiadomo że falownik tanim ustrojstwem nie jest, więc chciałem zastosować coś co mam.
    A regulatory o których Pan pisze można jedynie stosować do silników komutatorowych vel szczotkowych (odkurzacz, wiertarka itp)

Dzięki za zainteresowanie, pozdr, ja wracam do tych kochanych kabelków :)

• #6 12 Maj 2009 20:50
    majk811
    Poziom 9  

Po podłączeniu całego ustrojstwa programator cyka, ale sterownik zaczął się grzać, pewnie kopnięty. Na chwilkę zakręcił silnikiem na programie prania i kaszanka. Jestem w trakcie wymiany grzejących się elementów na sterowniku.