Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zamienniki głośnika niskotonowego do Altus 140?

sados12345 03 Maj 2009 16:59 3160 14
  • #1 03 Maj 2009 16:59
    sados12345
    Poziom 12  

Witam. Pytanie takie jak w temacie dotyczące tego iż mam stare niskotonowe głośniki oryginalne i po prostu nie chce mi sie ich regenerować. Moje Altusy 140 chciałbym wykorzystać jako satelity albo coś w podobie:D, gdyż mam już mocny bass, który zapewnia mi VOICE KRAFT 15P140 2x300RMS.I teraz potrzebuje jakiegoś sopranu, a mam właśnie te Altusy 140.Jakie głośniki mi polecicie by wstawić je w paczki?

0 14
  • Pomocny post
    #2 03 Maj 2009 17:41
    gosztekseba
    Poziom 31  

Witam!!!
    Nie wrzucaj tam innych głośników gdyż charakterystyka się"rozjedzie". Aby zmienić głośnik to musiałbyś wyliczyć odpowiednią zwrotnicę. Ja jednak proponuje zregenerować stare GDN'y i cieszyć się brzmieniem Altusków. Nie zmieniaj głośników bo później będziesz tego żałował. Lepiej oddaj je(głośniki) do serwisu jeśli Ci się nie chce a oni zrobią to profesjonalnie. Pozdrawiam

0
  • #3 03 Maj 2009 18:45
    sados12345
    Poziom 12  

No. Będę musiał nad tym pomyśleć. Ale moje membrany są w BDB stanie. Tylko coś w środku trzeszczy, jakby się jakaś blaszka urwała, albo sprężynka i tak trzeszczy. To na pewno nie membrama...

1
  • #4 03 Maj 2009 20:20
    gosztekseba
    Poziom 31  

W serwisie to wyczyszczą oraz zmienią cewkę... Radzę dobrze nie zmieniaj ich na jakiekolwiek inne :D . Pozdrawiam

0
  • #5 04 Maj 2009 09:37
    _eddie_
    Poziom 32  

I ja tak samo powiem Ci nie zmieniaj GDNów na nic innego. Naprawa nie będzie zbyt droga jak na to ile warte są głośniki. Ale co do VC to się nie wypowiadam.

0
  • #6 04 Maj 2009 12:38
    auroxik
    Poziom 26  

Jak koledzy wyżej tylko regeneracja starych tylko na Orginalnych częściach Tonsila! Albo kupno takich samych nowych. Nie żadne śmieszne niby zamienniki itp

1
  • #7 04 Maj 2009 12:47
    Micharlito
    Poziom 35  

gosztekseba napisał:
    i cieszyć się brzmieniem Altusków.

Oj trudna to sztuka ;]

A dla autora takie pytanie na myślenie czy wie kolega co oznacza słowo zamiennik ? I to jeszcze często za 1/4 ceny oryginału ?

0
  • #8 04 Maj 2009 13:21
    bruns
    Poziom 30  

Micharlito napisał:

A dla autora takie pytanie na myślenie czy wie kolega co oznacza słowo zamiennik ? I to jeszcze często za 1/4 ceny oryginału ?
    Taki tok myślenia powstaje po przeglądaniu znanego portalu aukcyjnego . Tam wszyscy handlarze " alpierdów" , voice kraftów , itp. badziewia opisują na aukcjach że to są zamienniki tonsila .
    Najwyższy czas uświadomić sobie że że te głośniki nigdy nie będą zamiennikiem dla tonsila , chociaż w opisach mają taką samą średnicę , impedancję i podobną moc .
    A założycielowi tematu życzę udanej regeneracji oryginalnych głośników i omijania szerokim łukiem tych niby zamienników .

0
  • #9 04 Maj 2009 13:42
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    te głośniki nigdy nie będą zamiennikiem dla tonsila , chociaż w opisach mają taką samą średnicę , impedancję i podobną moc

Co ciekawe, wymiary, mimo zapewnień sprzedawców mają często właśnie nieco inne, więc trzeba piłować otwory.

Ja bym proponował sprzedać te altusy komuś, a samemu kupić mniejsze kolumienki, które dużo lepiej sprawdzą się jako satelity.

0
  • #10 04 Maj 2009 19:28
    sados12345
    Poziom 12  

_eddie_ napisał:
    I ja tak samo powiem Ci nie zmieniaj GDNów na nic innego. Naprawa nie będzie zbyt droga jak na to ile warte są głośniki. Ale co do VC to się nie wypowiadam.

A gdybym wsadził w te paczki głośniki od Altus 300? Wszystko grałoby jak należy?
    A co do tych VC to jaka jest wasza opinia.W moim zakresie bardzo ładnie brzmią, efektywny bass :D.Czemu sie nie wypowiadacie psuja sie czy co?

0
  • #11 04 Maj 2009 19:56
    _eddie_
    Poziom 32  

Bo VoiceCraft to marka słynąca z bardzo niskiej jakości produktów produkowanych najniższym kosztem gdzieś Chinach. Bardzo przekłamane parametry, kiepska żywotność i tak dalej, i tak dalej. Owszem komuś może się podobać to czy tamto tejże firmy ale z czasem się uświadomisz co tu jest nie tak, szczególnie wtedy gdy posłuchasz czegoś innego, z wyższej półki i firmowego.

0
  • #12 18 Sie 2009 11:59
    PolandMET
    Poziom 10  

Witam.
    A skoro juz mowa o wymianie zawieszenia to mi tez padlo w Altusach 200 w niskotonowych. Przerwane pianki. Bede musial z allegro kupic i wymienic. Chyba ze szanowni Panowie wiedza gdzie jest jakis serwis bo tu na slasku to nikt o czyms takim nie slyszal. Zakup nowych glosnikow to chyba nie najlepszy pomysl skoro reszta kolumny jest w dobrym stanie (przynajmniej tak sie mi wydaje).

0
  • #13 18 Sie 2009 22:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 19 Sie 2009 04:29
    najt
    Poziom 19  

Sprawa jest prosta jak budowa cepa. Żadnych zamienników - pogorszysz brzmienie kolumn. To raz. Dwa, zależy jakie masz fundusze jeżeli niewielkie, zakup oryginalne zawieszenia piankowe 8-10zł za szt.(o wymiane poproś ojca, albo kolegów ;-), albo sam naucz się z artykułów, jakże licznych zresztą na różnych forach). Lecz... i tu się sprawa komplikuje, jeżeli chcesz mocniejszego kopa w i tak dość nisko dudniących kolumnach (choć lubię ich brzmienie.) możesz zastosować mocniejszy głośnik, o ile się nie mylę w Altusach 140 siedzi GDN 30/60... i nie nie mylę się, możesz zastosować mocniejszy głośnik - bez obawy o zwrotnice przykładowo GDN 30/100. Jedynie cena jest tu przeszkodą bowiem, oryginalny głośnik 30/100 kosztuje 168zł za sztukę, sporo, ale dźwięk jest bajeczny, choć jak dla kogo... Jeżeli masz mniej kasy to możesz zamontować 30/80 za 128zł za sztukę. I to jest stosowny wybór uważam.

Pozdrawiam.

Zapomniałbym dodać. Istnieją jeszcze 30/120... ale tu to już przesada ;-).

0
  • #15 19 Sie 2009 09:55
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto