Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujniki drzwi, klapy i maski nie wywołują alarmu

03 May 2009 19:26 2682 3
  • Level 12  
    Jako rodzinny elektryk czasami zakładam autoalarmy w autach swoich i rodziny więc moje doświadczenie jest raczej znikome w porównaniu z instalatorami, których to teraz proszę o pomoc. Problem jest taki. Zakupiłem VW Sharan 1.9 TDi z 2004 roku i właśnie założyłem do niego autoalarm RTX.Okazało się, że po podłączeniu do alarmu przewodu brązowo/żółtego odpowiadającego za oświetlenie w kabinie z czujników drzwi, trzy z sześciu nie wywołują alarmu, pomimo tego, że zapalają oświetlenie wnętrza.Są to: drzwi kierowcy, klapa bagażnika i maska silnika(choć ta nie zapala oświetlenia). Pozostałe działają.W zasadzie miałem to zostawić na później, ale z powodu nie wykrywania otwarcia drzwi kierowcy, po rozbrojeniu alarm po kilkunastu sekundach uzbraja się ponownie, muszę więc otwierać i zamykać drzwi z tyłu. Proszę o radę lub schemat instalacji z takiego auta.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Najprościej - to podłącz się do lampki oświetlenia, a od klapy osobny przewód.
  • Helpful post
    Level 43  
    Zlacze P7 w skrzynce bezpiecznikow:
    pin 26-brazowo/czerwony-bagaznik
    pin 6-grubszy brazowo/zolty-drzwi pasazera i tylne
    pin 7-grubszy brazowo/zolty-drzwi kierowcy
  • Level 12  
    Dzięki serdzeczne koledze milejow. Przewody znalazłem, obwody rozdzieliłem diodami i śmiga jak należy.
    Temat zamykam