Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki drzwi, klapy i maski nie wywołują alarmu

03 Maj 2009 19:26 2481 3
  • Poziom 11  
    Jako rodzinny elektryk czasami zakładam autoalarmy w autach swoich i rodziny więc moje doświadczenie jest raczej znikome w porównaniu z instalatorami, których to teraz proszę o pomoc. Problem jest taki. Zakupiłem VW Sharan 1.9 TDi z 2004 roku i właśnie założyłem do niego autoalarm RTX.Okazało się, że po podłączeniu do alarmu przewodu brązowo/żółtego odpowiadającego za oświetlenie w kabinie z czujników drzwi, trzy z sześciu nie wywołują alarmu, pomimo tego, że zapalają oświetlenie wnętrza.Są to: drzwi kierowcy, klapa bagażnika i maska silnika(choć ta nie zapala oświetlenia). Pozostałe działają.W zasadzie miałem to zostawić na później, ale z powodu nie wykrywania otwarcia drzwi kierowcy, po rozbrojeniu alarm po kilkunastu sekundach uzbraja się ponownie, muszę więc otwierać i zamykać drzwi z tyłu. Proszę o radę lub schemat instalacji z takiego auta.
  • Poziom 11  
    Najprościej - to podłącz się do lampki oświetlenia, a od klapy osobny przewód.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Zlacze P7 w skrzynce bezpiecznikow:
    pin 26-brazowo/czerwony-bagaznik
    pin 6-grubszy brazowo/zolty-drzwi pasazera i tylne
    pin 7-grubszy brazowo/zolty-drzwi kierowcy
  • Poziom 11  
    Dzięki serdzeczne koledze milejow. Przewody znalazłem, obwody rozdzieliłem diodami i śmiga jak należy.
    Temat zamykam