Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9700 - lutowanie BGA

03 Maj 2009 20:00 2918 6
  • Poziom 9  
    Witam

Mam starszą kartę radeon 9700 bez PRO .Były z nią kiedyś problemy że nie zawsze startowała . Od kilku miesięcy pracuję w serwisie GSM i ktoregoś dnia za namową kolegi przyniosłem ją do pracy ,podlaliśmy chipset karty topnikiem i wygrzaliśmy lutownicą na gorące powietrze. Po tym zabiegu karta zaczęła zachowywać się poprawnie przez jakis czas niestety znow problem powrócił . Potrzebne jest przelutowanie ponowne chipsetu , na warsztacie nie mamy niestety odpowiedniego sitka . Więc mam pytanie albo raczej prośbę o namiary na sitko do takiej karty - oraz koszt . Znalazłem na allegro sitko uniwersalne czy dało by się takim coś zdziałać ? sito_bga_uniwersalne_0_76_42x42_pkt. Może ktoś już lutował w takich kartach chipset i coś poradzi ? , jakim sitkiem ? jaka średnica kulek była by odpowiednia ?.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Moderowany przez Mery84:

Nie podawaj linków do allegro. Regulamin forum pkt. 10.11.

• TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Możesz kupic same kulki, nie koniecznie sito. Z sitem uniwersalnym to bym naprawde uważał. Skoro karta nie dziła to podnoś chipset, zrób pomiary i bedziesz wiedział jakie sito kupic. A przy odrobinie szczęscia bedziesz miał zimny lut, a jak masz wprawe to kulki zostana ci na chipsecie i bedzie mozna na nowo postawic.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Dziekuje za odpowiedz . Karta jak wspomniałem po wygrzaniu jakis czas działała normalnie , pozniej znow wygrzewalem juz sam , ale nie mam wprawy i kilka kulek wyleciało .Teraz mam zdjęty chipset , ale za cholere nie wiem czym to zmierzyć, mam suwmiarke tyle ze troche wyśmigana . Szukałem w internecie informacji co do rozstawu ale nic nie znalazłem .Z moich pomiarow z tym ze być moze niedokładnych wynika ze odległosc między punktami to 1 mm a samych punktow 0,5 lub 0,6 mm . Chcialbym zeby ktos potwierdził czy te pomiary są poprawne . Tak więc bez sitka się nie obędzie , ręcznie stawiac kulek raczej nie podołam ,nie mam sprzetu w domu a w pracy nie ma na to czasu .

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Poszukaj jaki to jest typ tego CHIPsetu, i w technical data sheet powinno byc na temat tego jakie sa rozmiary ballingu itp.
  • Poziom 9  
    Na chipsecie znalazłem tylko taki ciąg znakow po ktorym cokolwiek pokazuje sie na googlach i altaviscie 215r8cbga13f - info jakie mam to :

Part Number 215R8CBGA13F

Desc BGA

Brand ATI

D/C 0304+

Qty 27

Niestety stronki w języku chińskim wychodzą .Raczej dla zainteresowanych kupnem takich chipsetow - bez ważnych dla mnie informacji . Znalazlem strone all data sheet tam w wyszukiwaniu tez nic :/ .
  • Poziom 29  
    Kulki 0,6 mm, w załączeniu foto sita dla 9700 i innych ATI
  • Poziom 9  
    Wydaje mi się ze sitko ze zdjęcia jest do radeonow montowanych w laptopach .Policzyłem pola i nie zgadza się , w moim jest więcej pól .Ale mysle ze kulki 0,6 będą pasować . Ponizej zdjęcie miejsca po wylutowaniu mojego chipa .