Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 1,8 1993 GT sonda lambda

03 Maj 2009 20:32 4299 11
  • Poziom 24  
    Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi.
    Panowie Golf 3 1993r wersja GT silnik 1,8 na monowtrysku boscha
    instalacja gazowa
    oznaczenie kodowe silnika ABS
    sterownik: 8A0907311H 1,8l R4 MONO 1.2.3 D51PMC 01

Silnik pracuje bez zarzutu pali około 10 litrów gazu przy raczej ciężkiej nodze i około 8 litrów benzyny.
    ale po podłączeniu do vaga wyskakuje:

525 Lambda Sonda-G39
    zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

oczywiście sprawdziłem zaraz wszystkie kabelki od sondy i znalazłem tylko luźną masę którą poprawiłem. Reszta ok. Sonda sprawdzona sprawna wahania na rozgrzanym silniku 0,3-0,9V.
    Był wymieniany w tym aucie czujnik położenia przepustnicy i skalibrowany. Wolne obroty, praca silnika, odpalanie wszystko ok.
    Błąd pokazuje się po przejechaniu 10 nieraz 100km a nieraz po 20 minutowej pracy na postoju nie ma reguły.
    Czy przejmować się tym błędem czy wymienić sondę czy sprawdzić płytkę sterownika (zimne luty) pomóżcie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To przez gazownię
  • Poziom 24  
    Czyli jak to mawiają "olać to" sterownik z tym błędem pracuje normalnie, nie przechodzi w tryb awaryjny?
  • Poziom 24  
    Sprawa się rozwiązała. sonda lambda powoli dogorywała i stąd te błędy a dokładnie to wyglądało tak: Sonda jedno przewodowa podłączona do wtyku dwu pinowego jeden to masa przykręcona do blaszki a ta blaszka była luźna czasami była masa czasami nie. Po dokręceniu i sprawdzeniu owej masy komputer od razu wywalał błąd zwarcie do masy. Wymiana sondy i sprawa załatwiona z tym że po przełączeniu na gaz po chwili znów wywala sonda lambda zwarcie do masy bo sondę przejmuje elektronika od gazu tylko czy to tak powinno Być???
  • Moderator Samochody
    Kiepska i tania gazownia, albo instalator nie podłączył symulatora sondy.
  • Poziom 24  
    Teraz jak wymusić na instalatorze poprawne podłaczenie albo jak dorwać taki symulator sondy.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Musisz mieć coś takiego.

Link
  • Poziom 42  
    Jesteś elektronikiem , sam zrób na 555 , prosta robota jak "drut kolczasty".
  • Poziom 24  
    Pojade w piątek do tego warsztatu zapytam sie co z tym. Jak mi nie zamontuja to sam sie pobawie.
    Emeryt2* jakis schemacik??
  • Poziom 24  
    Dzięki emeryt2* i Tobie domex32 Macie plus 3 punkty.
  • Poziom 24  
    Byłem w zakładzie w którym zakładali mi gaz powiedzieli że tak to robią i nie ma powodów do zmartwień. W wolnej chwili zabiorę się za zmontowanie układziku i wstawieniu go do auta. Dzięki wszystkim za pomoc.
    Temat zamykam.