Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra + Hot Bird, jaki przełącznik Przełącznik DISEqC, i 4TV

inter25 03 Maj 2009 21:14 8060 11
  • Poziom 9  
    Witam.

Jaki polecacie przełącznik DISEqC Astra + Hot Bird ? Mój tuner to FERGUSON FX 7600 2CR. Co powiecie o tym ?

Zewnętrzny przełącznik DiSEqC 2/1 czeskiej firmy EMP Centauri do przełączania 2 konwerterów Universal Single lub Twin z serii Profi Line. Plastikowe zabezpieczenie przełącznika.

Służy do przełączania dwóch konwerterów z cyfrowego odbiornika sygnałem DiSEqC1.0/2.0. Wysoka separacja wejść (35dB) pozwala także na przełączanie dwóch konwerterów Twin.

Parametry przełącznika 2/1 DiSEqC 2.0 switch P.162-IW Position:

Sygnał przełaczający: DiSEqC1.0 lub DiSEqC2.0
    Częstotliwość wejściowa: 950-2300MHz,
    Tłumienie: 2dB (typ.),
    Separacja wejść: 35dB (typ.).

Przełącznik w jakiej odległości instalować za konwerterami ?

Poza tym mam pytanie czy aby rozdzielić sygnał na 4 niezależne tunery to mam kupić taki rozdzielacz ?

Rozgałęźnik firmy Signal na pasmo TV i SAT (5-2400MHz). Rozdziela sygnał TV/SAT na 4 wyjścia.
    Rozdzielacz przekazuje napięcie wy-we.

Charakterystyka:

* pasmo: 5-2400MHz
    * tłumienie: max. 10dB

Jeśli polecacie coś lepszego od wyżej wymienionych rzeczy czekam na propozycję :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dwa Quady potrzebuję tak ?
  • Poziom 9  
    Multiswitche są strasznie drogie :|

W takim razie jakie konwertery Quad polecisz mi ?

PS. Napisałem ci wiadomość na PW
  • Poziom 9  
    Zastanawiam się między Inverto a GOLDEN INTERSTAR

PS. Opcja z tym rozgałęźnikiem nie przejdzie to co w pierwszym poscie proponowałem :?:

PS2. INWERTO ma tlumienie 0.3dB a Golden INTERSTAR 0.2dB

A jeśli chodzi o przełącznik to ten co podałem w pierwszym poscie jest ok ?
  • Poziom 9  
    tomarex napisał:
    Witam.
    A nie prościej i taniej Monoblock Quad
    Warunek tylko antena 80 do 90 cm.

Było by dobrze bo to dość wygodne rozwiązanie ale jak wiadomo gdy ustawimy konwerter na HotBird-a to przy Astrze nie ma możliwości manewru. Zacytuje forumowicza o nick-u "pasc" : " wracając do monoblock'a to za Chny ludowe nie udalo się ustawić tego optymalnie - albo Hotbird dobrze albo Astra...więc skoro można dokładniej z dwoma oddzielnymi konwerterami to czemu z tego nie skorzystać ?!''

Może ktoś się wypowie jak udało mu się ustawić Monobloka jeśli chodzi o Astre i HotBirda.

Jeśli chodzi o czasze to waham się między:

1. Triax 80 TD (czy ten wysięgnik ma dobre mocowane ? bo wiem, że jest regulowany pochył.)
    2. Antena Famaval 80SP biała ( mocowanie wysięgnika na plastik ? i metalowa sróbkę ? bo nie dowidzialem na zdjęciach.
    3. Czasza 85cm Famaval

Uszeregujcie te anteny od najlepszej :)
  • Poziom 24  
    To że ktoś popełnił jakiś błąd, to nie znaczy że są problemy.
    Najsolidniejsze są anteny Corab 900, tylko masywne mocowanie anteny wymaga stojaka o dłuższej rurce pionowej.
    Bardzo dobre są również Corab 800, tyle że tył mają plastikowy.
    W obu przypadkach monobloki działają bez problemów.
    Niestety z powodu tego, że monobloki nie mają regulacji skrętu polaryzacji oddzielnej dla każdego konwertera, należy cały monoblok obrócić tak aby od Astry był niżej. To musisz ustalić patrząc na jakość i siłę sygnału obu satelitów.
    Ta uwaga dotyczy naturalnie naszej pozycji geograficznej.
    Marek