Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pony Prog i NVM3060 - problem

04 Maj 2004 12:35 3033 5
  • Poziom 11  
    Witam Wszystkich i proszę o pomoc.

Plik pamięci do Sharpa DV28081s ściągnąłem z Elektrody. Przy próbie zapisu Pony wyświetla zawsze komunikat "Write error (-21)", za wyjątkiem sytuacji kiedy wpisuję wszędzie "FF", wtedy piszę że zapis się udał. Próbowałem już chyba wszelkich ustawień i zawsze jest tak samo.
    W pliku ponyprog2000.ini próbowałem zmieniać wartość NVMWriteDelay i tylko przy wartości 0 jest róźnica bo wtedy program wisi przy próbie zapisu.
    Mam nową czystą pamięć, pamięć od tunera Pace oraz pamięć, którą wyciągnąłem z tego Sharpa i wszystkie odczytuje jako puste chociaż teoretycznie te dwie ostatnie powinne coś zawierać.
    Każdą pamięć NVM3060 odczytuje jako same zera, albo same FF.
    Komputer: Athlon 2000 XP, Win 98 i XP (na obu Windowsach to samo).
    Pamięć Microwire 93LC66 chodzi bez problemu i zapis i odczyt.

Programator wykonany w technologii SMD z dwoma adapterami, na jednym są podstawki do pamięci 25xxx i 93Cx6, a na drugim 24Cxx, sde2506 i nvm3060. W instrukcji pisze, że pamięć NVM3060 należy programować z podstawki 93Cxx. 8O Próbowałem na obu podstawkach i też nic nie wyszło.

Jeśli ktoś programował już pamięć NVM3060 tym programem to proszę o podanie ustawień konfiguracyjnych.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Spec od samochodów
    Proponuje IC-Prog 1.05C powinno pomóc.
  • Poziom 11  
    Mam IC-Prog 1.05C, niestety nie pomogło. Zapis niby idzie ale przy weryfikacji wyświetła komunikat "Błąd weryfikacji przy adresie 0001h" :(
  • Spec od car audio
    Ja używam Pony i NVM3060 daje się programować i zaczytać bez problemu. Używam do tego adaptora do w/w , a w programie :ImBuseeprom-NVM3060 i co najważniejsze - zewnętrzne zasilanie programatora przy programowaniu w/w pamięci!!
    Pozdrowienia Tomek.
    PS. napisz o wynikach.
  • Poziom 11  
    Zewnętrzne zasilanie jest.
    Wraz z programatorem dostałem zasilacz 12V 100 mA, który podłączam przy programowaniu tej pamięci, adaptor do NVM3060 też był w zestawie ale w instrukcji pisze żeby używać podstawki od 93Cxx, tak czy tak nie działa mi ta pamięć na żadnym. Sprawdziłem zasilacz, napięcie na podstawkę idzie.
    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na następne propozycję bo męczę się z tym od stycznia.
  • Spec od TV
    hen12 napisał:
    Zewnętrzne zasilanie jest.
    Wraz z programatorem dostałem zasilacz 12V 100 mA, który podłączam przy programowaniu tej pamięci, adaptor do NVM3060 też był w zestawie ale w instrukcji pisze żeby używać podstawki od 93Cxx, tak czy tak nie działa mi ta pamięć na żadnym. Sprawdziłem zasilacz, napięcie na podstawkę idzie.
    Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na następne propozycję bo męczę się z tym od stycznia.

Witam. Pytanie wprawdzie stare :) ale problem dla nie jednego może być na czasie. Dlatego opiszę moje doświadczenia z NVM3060.
    Miałem identyczne problemy z komunikacją z w/w pamięcią jak hen12.
    Rozwiązanie okazało się proste - mianowicie kolejność:
    pierw NVM3060 należy wpakować do podstawki w adapter NVM, nastepnie adapter NVM do PonyProg i na samym końcu zewnętrzne zasilanie !!! :)
    i komunikacja śmiga OK.
    Dodam dla ścisłości, że schemat PonyProg i adaptera do MVN3060 jest tam:
    http://www.lancos.com/siprogsch.html
    i na jego podstawie zmontowałem swój i OK.
    A dla lepszego powodzenia tego postu w SZUKAJ dodam, że NVM3060 pracuje m.in. w TVC SHARP model DV-7011S, DV-7001, DV-25073, DV-28073 i inne, chassis D3000, z procesorem CCU3000.