Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

j-12 wyłącznik zmierzchowy zasilany napięciem stabilizowanym

04 Maj 2009 00:50 3345 7
  • Poziom 11  
    Witam! Mam problem i z moja wiedzą na temat elektroniki sam go nie rozwiążę dlatego proszę o pomoc! W jaki sposób przerobić układ wyłącznika zmierzchowego j-12 żeby mógł poprawnie działać na napięcie 12v z akumulatora? Dziękuję za ewentualną pomoc.

http://jabel.com.pl/files/instrukcje/J-012.pdf
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    Cześć.Jeżeli ma to działać z akumulatora 12V to musisz wymontować C4 i R8 a w ich miejsca wmontować zwory diodę D1 też można wymontować ale jak będzie to zabezpiecza układ przed odwrotnym podłączeniem zasilania.I to wszystko.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    No nie wiem...
    Jeśli układ ma pracować przy prądzie stałym i zastosujesz TYRYSTOR, to może się okazać, że się już nie wyłączy.
  • Poziom 11  
    Problem tkwi właśnie w tym że po podłączeniu pod akumulator układ załącza się ale nie wyłącza ( wiem tylko tyle że chodzi o przejście tyrystora przez zero czy coś w tym rodzaju-wybaczcie moje pojmowanie) może jest jakiś sposób aby "oszukać" tyrystor bądź czymś go zastąpić żeby układ działał podpięty do akumulatora 12V i żeby sie załączał i wyłączał.Pozdrawiam wszystkich!
  • Poziom 28  
    Zamiast tyrystora wstaw przekaźnik na 12V.
  • Poziom 11  
    Z przekaźnikiem już próbowałem ale strasznie grzeje się T2 i Dz (kilka sekund i trzeba wyłączyć).Czy zna ktoś jeszcze jakiś sposób? A może ma ktoś w posiadaniu jakiś schemat układu który zastąpiłby j-12
  • Poziom 26  
    Witaj.
    Wykorzystałem kiedyś ściemniacz do budowy wyłącznika zmierzchowego.
    j-12 wyłącznik zmierzchowy zasilany napięciem stabilizowanym