Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec dwufunkcyjny Ferroli - ra gorąca raz zimna woda

04 Maj 2009 05:54 14198 12
  • Poziom 2  
    Witam
    Bardzo proszę o pomoc. Mam piec dwufunkcyjny Ferroli Domina F24E i od jakiegoś czasu pojawił się problem polegający na tyn, że podgrzewana do mycia woda raz leci bardzo gorąca a raz zimna (piecyk się wyłącz i włącza). Na panelu świci się ciągle kontrolka ciśnienia. Z tego co widzę to ciśnienie wody nie zmieniło się odkąd używam tego pieca. Z ogrzewaniem w sezonie zimowym nie było problemów.
    Macie jakieś pomysły?
    Prawdopodobnie wezwę jakiegoś "fachmana" ale prosiłbym o jakieś rady i podpowiedź od kogoś innego co miał taki już problem, ponieważ spodziewam się że fachman będzie kazał wymienić polowy piecyka i skubnie mnie na sporą sumkę.
    Z góry dzięki.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A kiedy kociołek miał robiony przegląd i konserwację?
  • Poziom 2  
    Pracuje 3 lata, przegląd miał po pierwszym roku pracy.
    To wydaje mi się,że czas na czyszczenie wymiennika i ewentualne odkamienienie.To pewnie rozwiąże problem.
  • Poziom 20  
    Czujnik zanurzeniowy NTC od CWU. Tak tylko podejrzewam...
    A ja myślę , że jednak najpierw trzeba odkamienić .A czujnik przemierz i podaj wartość.
  • Poziom 2  
    Dzieki za porady. Sprawa zamknięta. Po przeglądzie i czyszczeniu wszystko jest OK.
    Dzięki za rady

Dodano po 21 [sekundy]:

:)
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam następujący problem. W tym roku przeprowadzano mi adaptację pieca do spalania gazu typu E (GZ-50). Wszystko było ok dopóki nie zacząłem używać pieca do co. I tu mam następujący problem. W poprzednim roku gdy załączał się piec to chodziła przez około 1h (mam ogrzewanie podłogowe). Teraz natomiast po uruchomieniu piec się zaczyna mi wariować (przynajmniej tak myślę). Włącza się chodzi jakieś 5 min a potem na zmianę wyłącza się na jakieś 2min i znowu się włącza i tak przez około godzinę. Wkurza mnie to i nie wiem czy mam wzywać serwis czy to jest normalny objaw skoro w poprzednim sezonie grzewczym kocioł pracował normalnie (nie rozłączał się co chwilę i załączał). Czy powodem może być błędna zmiana dysz czy może coś innego.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Byc może po przezbrojeniu, ktoś ustawił Ci za dużą mo na c.o., dlatego kocioł bardo szybko sie dogrzewa i taktuje. Poproś serwisanta o korektę mocy.
  • Poziom 2  
    Witam posiadam tego makarona FERROLI domiprojekt C24 dwu obiegowy rzecz dzieje się następująca ciepła woda włącza się od razu jak grzeje 2 obwód -kaloryfery, jak nie grzeje to raz się włącza a raz nie czasami poleci od razu ciepła czasami 20-30 sek. lodowatej potem trzeba poczekać dłuższą chwilę na ciepłą. Dzieje się tak i przy umywalce jak i przy panelu prysznicowym który mam tam dwie dysze i deszczownie. Piec ma 3 lata serwisowany co 12-14 miesięcy.Pomocy bo na wodę nie wyrobię a w Bytomiu najdroższa woda na świecie pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Szwankuje Ci czujnik przepływu CWU zamontowany na rurce zimnej wody [jest zakamieniony i zacina się]
  • Poziom 20  
    Nie musi to być czujnik przepływu. Raczej nie ominie Cię wizyta serwisanta. Wg mnie należy sprawdzić max temperaturę c.w.u. (parametr 7) oraz tryb pracy c.w.u. (parametr 6). Fabryczne ustawienia są takie:

P6 - Tryb pracy CWU (wył. palnika):
    0 = 5°C powyżej temp. zadanej,
    1 = do temp. zadanej,
    2 = współpraca z systemem solarnym.
    Fabrycznie 0

P7 - Maksymalna temperatura C.W.U.:
    0 = 55ºC,
    1 = 60ºC,
    2 = 65°C [°C]
    Fabrycznie 1

Prawdopodobnie następuje wyłączenie palnika z uwagi na zbyt gorącą wodę. Pierwszy zład wody z wymiennika może mieć temp. grubo powyżej 80-90 stopni i dlatego kocioł się wyłącza i następuje blokada palnika. Sprawdziłbym też parametr P17 - Wybieg pompy c.w.u. i wpisał mu z 5 sek. To ustawienie sprawi że po zakończeniu produkcji c.w.u. pompa przemieli jeszcze 5 sek.
    Wszystkie te czynności musi zrobić serwisant najlepiej ze sterownikiem ROMEO bo bez tego będzie kiepsko (chociaż też możliwe).

Pozdr.
    serwis Ferroli
  • Poziom 2  
    Dzięki panowie za poradę jak włączyłem eko comfort to się uspokoiło ale co jakiś czas trochę zimnej pójdzie w zasadzie jak jest na dworze zimnawo tak jak cały tydzień no to piec grzeje kaloryfery to woda zawsze ciepła ale zadzwonię po jakiegoś kumatego serwisanta bo w tym moim Bytomiu wszyscy spece nas specami od makaronów a przyjdzie co do czego przyjdzie omiecie miotełką skasuje i pójdzie w diabły ot serwisant :) Możecie kogoś polecić kogoś w promieniu 15-20km od Bytomia ewentualnie z Bytomia kto ma pojecie o Ferollkach ??????